Peches vereség: A 92. percben kapott góllal maradt alul a Haladás

A labdarúgó NB I. 16. fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás 1-0-ra vezetett, de végül kikapott Diósgyőrben.

Diósgyőri VTK-Szombathelyi Swietelsky-Haladás 2-1 (0-1)

Debrecen, játékvezető: Erdős

Diósgyőr: Rados - Eperjesi, Lipták, Jagodinskis - Vela, Dausvili, Elek, Nemes - Nono, Bacsa - Novothny.

Haladás: Rózsa - Polgár, Wils, Hegedűs, Bosnjak - Kovács, Iszlai - Gaál, Rácz, Halmosi - Ars.

Mészöly Géza,  a Haladás vezetőedzője egy helyen változtatott az előzetesen megadott összeállításon, Sjoerd Overgoor helyett Sjoerd Ars kezd.

A Diósgyőr tiszta pirosban, a Haladás zöld felsőben, fekete nadrágban és sportszárban játszik.

A szombathelyi Rácz Barnabás (b) és a diósgyőri Nemes Milán a Diósgyőri VTK - Swietelsky Haladás mérkőzésen  (MTI Fotó: Czeglédi Zsolt)

4. perc: Egy kecsegtető vasi akció végén a jobb szélen teljesen üresen álló Gaálhoz került a labda, a csatár 14 méteres lövésébe azonban belevetődött Jagodinskis. Közben Dausvilit kell ápolni, aki egy ütközés után maradt lent a földön

9. perc: Most Kovács Lóránt fekszik a gyepen, a Hali középpályását ápolják

Tíz perc telt el a meccsből, a kapuk egyáltalán nem forogtak veszélyben, kiegyenlített mezőnyjáték folyik

11. perc: 0-1!!!!!! Rácz a diósgyőri térfél közepéről ívelt előre szabadrúgást, Wils balról középrefejelte a labdát, amit Rados Gaál elé paskolt, a csatár hét méterről a védők között a jobb sarokba lőtt (0-1).

16. perc: Novothny, tíz méterről, jobbról, éles szögből leadott lövése nem jelentett gondot Rózsának

19. perc: Rácz balról visszagurított labdáját Iszlai 14 méterről a bal kapufára lőtte

20. perc: Kovács bal oldalról, erősen belőtt labdáját Ars a léc fölé fejelte

Eddig a Haladásé a meccs

24. perc: Novothny csúszott rá sportszerűtlenül Rózsára

A diósgyőriek kezdeményeznek többet, de nem álltunk be védekezni, ha lehetőségünk adódik, bátra támadunk

34. perc: Gaál 25 méteres, félmagasan a kapu jobb oldalába szálló szabadrúgását Rados nagy vetődéssel hárította

38. perc: Nemes bal oldali bedobását Elek fejjel csúsztatta kapura, Rózsa védett

42. perc: Novothny kerül helyzetbe, az utolsó pillanatban azonban menteni tudnak előle a védők

43. perc: Vela lőtt kapásból, 20 méterről a bal sarok mellé

Három perc a ráadás

Vége az első félidőnek.

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő

Küzdelmes mezőnyjátékkal telt el eddig az első néhány perc

58. perc: Csere a Haladásban, Ars helyett Tóth Máté állt be

61. perc: Szép és gyors szombathelyi kontra végén Halmosi passzolt a bal szélen Gaálhoz, aki 13 méterről nem sokkal lőtt a bal sarok mellé

63. perc: Halmosi kapott sárga lapot

64. perc: Csere a diósgyőrieknél, Dausvili helyett Bognár érkezett

66. perc: Bognár jobb oldali szöglete ide-oda pattogott, végül Iszlai mentett, de a labda éppen Lipták elé pattant, a hátvéd 13 méterről a jobb sarokba bombázott (1-1).

70. perc: Rácz a teljesen üresen a bal oldalon álló Halmosihoz továbított, a középpályás 14 méterről a léc fölé bombázott

72. perc: Iszlai szöktette a jobb szélen Gaált, a támadó 15 méteres, bal sarokra tartó lövését Rados védte

74. perc: Hegedűs kapott sárga lapot

75. perc: Gaál balról 16 méterről leadott lövése nagyjából három centivel kerülte el a bal sarkot

78. perc: Csere a DVTK-ban, Bacsa le, Ugrai be

79. perc: Bognár 18 méteres lövése a jobb kapufáról vágódott ki

82. perc: Csere a Haladásban, Rácz helyett Dombi állt be

86. perc: Iszlai kapott sárga lapot

88. perc: Velát szerelte Iszlai szabályosan a tizenegyespontnál, a piros-fehérek tizenegyest reklamáltak. Elek és Novothyn is megkapta a megérdemelt sárgáját, a bírót két kézzel meglökő Ugrai nem.

89. perc: Bognár bal oldali beadását Novothny sarokkal, hat méterről a kapu fölé pörgette

90. perc: Csere a Haladásban, Polgár helyett Schimmer jött be

Négy perc a hosszabbítás

92. perc: Ilyen nincs. Egy felívelt szabadrúgás a bal oldalon üresen álló Ugraihoz került, aki csinált befelé két cselt, majd hét méterről a rövid, jobb sarokba lőtt (2-1).