Haladás

2016.10.15. 08:54

Hali-parádé a Fradi ellen

Az OTP Bank Liga 12.fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás Gaál Bálint és Iszlai Bence góljával 2-0-ra verte a Ferencvárost.

Szombathelyi Swietelsky-Haladás - FTC 2-0 (0-0)

Sopron, 4138 néző, játékvezető: Solymosi

Haladás: Rózsa - Schimmer, Wils, Hegedűs, Bosnjak - Iszlai, Németh M., Rácz - Gaál, Williams, Halmosi

FTC: Dibusz - Dilaver, Nalepa, Leandro, Ramírez - Pintér, Gyömbér - Lovrencsics, Ryu, Djuricin - Böde

A mérkőzés előtt Szombathelyi Tamás énekelte el az Ismerős Arcok kultikus számát, a Nélküledet. Nagy siker volt!

A fehér felsőben, fekete nadrágban, fehér sportszárban pályára lépő Haladás kezdte a játékot.

5. perc: Williams 17 méteres, középről leadott, bal felső sarokra tartó lövését védte bravúrral Dibusz

A vasiak kezdték jobban a meccset, letáboroztak a Fradi tizenhatosánál

14. perc: Halmosi jobb oldali szögletét Williams vette mellre, majd 14 méterről a bal kapufát találta telibe. A labda aztán elzúgott a vetődő Dibusz háta mögött!

15. perc: Leandro kapott sárga lapot

17. perc:  Gaál 22 méteres szabadrúgása a bal oldali és a felső kapufa találkozásáról vágódott a mezőnybe

18. perc: Halmosi bal oldali szögletét Wils nyolc méterről Dibusz kezébe fejelte

20. perc: Schimmer jobb oldali beadását Nalepa kifejelte, a kipattanót Iszlai 25 méterről a felső kapufára lőtte. Húsz perc alatt három Hali-kapufa!

21. perc:Bosnjak bal oldali lapos beadását Németh elvetődve, hat méterről a kapu fölé pörgette. Ez is óriási helyzet volt!

27. perc: Gaál bal oldali beadását Williams 12 méterről a jobb kapufa mell lőtte!

5-0-ra vezethetne a Haladás. De inkább 6-0-ra...

34. perc: Hegedűs rántotta le Djuricint a tizenhatoson belül - tizenegyes. A tizenegyest Djuricin lőtte kapura, kissé jobbra, Rózsa lábbal védett

34. perc: Csere a Haladásban, a sérült Williamset Tóth Máté váltotta

35. perc: A szöglet után Rózsa fogta meg a labdát, amikor Djuricin odarúgott. Óriási tumultus támadt, mindenki lökdösött mindenkit, végül Djuricin és Gaál kapott sárga lapot

40. perc: Lovrencsics jobb oldali beadását Böde 16 méterrő a jobb sarok irányába lőtte, Rózsa bravúrral tolta szögletre a labdát

Vége az első félidőnek

A szünetben - a nagy sikerre való tekintettel - Szombathelyi Tamás ismét elénekelt a Nélküledet.

II.FÉLIDŐ

A szünetben cserélt a Fradi Gyömbér le, Radó be

46. perc: Egy kavarodás után Nalepa hét méterről, balról a jobb kapufát találta el

49. perc: Nalepa kapott sárga lapot

53. perc: Radó 16 méteres, balról leadott lövését Rózsa óriási bravúrral a felső lécre tolta

54. perc: Dilaver kapott sárga lapot

55. perc: Halmosi kapott sárga lapot

4138 a hivatalos nézőszám

63. perc:GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Gaál 35 méteres, jobb sarokra tartó szabadrúgását Dibusz a bal sarok elől tolta ki. Halmosi bal oldali szögletét Hegedűs megcsúsztatta, Gaál pedig beletette a lábát a lövésbe, ami hat méterről a bal sarokba pattant (1-0).

A ki tudja i miért reklamáló FTC-edzőt,  Thomas Dollt Solymosi felküldte a lelátóra

72. perc: Nalepa rúgta fel Gaált, sárga lap Mivel már volt egy ilyen színű kártyája, Solymosi kiállította.

78. perc: Pintér kapott sárga lapot, mert elrúgta a labdát. Aztán Dilaver rúgta a labdát Solymosi felé, a bíró második sárga kiállította

Kilencen maradt a vendégek

83. perc: 2-0!!!!! Németh jobbról beívelt szabadrúgását Iszlai hét méterről fejjelt a jobb sarokba csúsztatta (2-0)

87. perc: Csere a Haladásban, Gaál helyett Dombi a pályán

91. perc: Csere a Haladásban, Rácz helyett Szőke állt be