Az OTP Bank Liga 7. fordulójában a Haladás 3-1-re győzött a Paks ellen.

Szombathelyi Swietelsky-Haladás-Paksi FC  3-1 (1-1)

Sopron, 1375 néző, játékvezető: Karakó.

Haladás: Rózsa - Polgár, Wils, Hegedűs, Bosnjak - Kovács L., Iszlai - Gaál, Rácz, Halmosi - Williams

Paks: Kemenes - Kulcsár, Gévay, Lenzsér, Laczkó - Kecskés - Papp, Bertus, Koltai, Haraszti - Hahn.

A paksiak jöttek ki előbb a gyepet szemügyre venni, de aztán a Hali-játékosok érkeztek ki korábban melegíteni. Király Gábor csípősérülése nem jött rendben, így ismét Rózsa Dániel védi a vasi kaput.

Kimaradt Németh Márió is, a támadó combizomsérülést szenvedett, helyére Gaál Bálint került.

A meccs előtt a Debrecenben 200. bajnokiján szereplő Rózsa Dánielt köszöntötte Tóth Miklós, Illés Béla és Vörös Csaba.

Köszöntötték Vörös Csabát is, aki 50 éve került a Haladáshoz, és hétfőn ünnepelte 62. születésnapját. Technikai vezetőnk egy 50-es számmal ellátott mezt kapott ajándékba és ő végezte el a kezdőrúgást is.

A Haladás tiszta zöldben, a Paks fehérben játszik. A vasiak kezdték a játékot.

Szemerkél az eső...

A Hali kezdett jobban, a Paks csak kontrákból próbál veszélyeztetni.

11. perc: Kulcsár került egy ajándéklabdával nagy helyzetbe a jobb oldalon, ide-oda pattogó beadása végül Rózsa kezébe került

14. perc: Kulcsár húzott befelé a jobb oldalon a tizenhatoson belül, amikor Halmosi buktatta - tizenegyes. A büntetőt Koltai a jó irányban vetődő Rózsa mellett a jobb sarokba lőtte (0-1). Halmosi az esetnél sárga lapot kapott

20. perc: Gaál passzolt a bal szélen Halmosihoz, aki egyből középre emelt, de Williams nem találta el rendesen a labdát

25. perc: Kulcsár kapott sárga lapot Williams felvágásáért

27. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Gaál 22 méterről, kissé balról elvégzett szabadrúgást a bal sarokba vágódott - Kemenes csak beleütni tudott a labdába (1-1).

A gól óta is a Hali támad, a Paks védekezik

36. perc: Gaál csaknem ugyanonnan végzett el szabadrúgást, mint a gól előtt. Lövését Kemenes csak bravúrral tudta kitolni a bal sarok elöl

42. perc: Kovács 30 méterről, középről leadott lövése nem sokkal zúgott el a léc felett

Vége az első félidőnek

II. FÉLIDŐ

Egyik csapat sem cserélt a szünetben

51. perc: Papp kapott sárga lapot Rácz felvágásáért

55. perc: Haraszti 26 méteres szabadrúgása suhant el a léc felett

57. perc: Haraszti futott versenyt a bal szélen Polgárral, majd 15 méterről nem sokkal csavart a bal sarok mellé

59. perc: Bosnak továbbított a jobb szélen teljesen üresen álló Williamshez, az ausztrál csatár 18 méterről a bal felső sarok mellé lőtt

Jó a meccs, a Paks is feljebb tolta állásait, hullámzik a játék

65. perc: Csere a Haladásban, Rácz helyett Tóth Máté állt be

68. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Williams kapott labdát középen, tolt egyet rajta, majd 24 méterről óriási gólt ragasztott a bal felső sarokba (2-1).

70. perc: Gévay kapott sárga lapot

71. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Bosnjak futott el a bal oldalon, beadását a becsúszó Gévay a saját kapujának bal sarokába lőtte - öngól! 3-1

74. perc: Csere a Paksban, Kecskés le, Jelena be

79. perc: A közönség vastapsa közepette Williams jött le, helyére Ars állt be

81. perc: Ars került ziccerbe, de 15 méterrők centikkel a jobb sarok mellé helyezett

83. perc: Haraszti óriási helyzetben a jobb oldalról, 11 méterről lőtt, Rózsa nagyot védett

86. perc: Csere a Haladásban, Kovács helyett Overgoor állt be

Vége a meccsnek, a Haladás megérdemelten nyert és már harmadik a tabellán.