Nem a Haladás napja volt: újabb két sérülés, és vereség Pakson

Az OTP Bank Liga 17. fordulójában a Haladás 2-1-re kikapott Pakson. Polgár Kristófot és Hegedűs Jánost sérülés miatt le kellett cserélni.

Paksi FC-Szombathelyi Swietelsky-Haladás 2-1 (1-1)

Paks, 1000 néző,  játékvezető: Solymosi

Paks: Kemenes - Kulcsár, Lenzsér, Gévay, Szabó - Kecskés, Papp - Koltai, Bertus, Szakály - Hahn.

Haladás: Gyurján - Polgár, Wils, Jagodics, Hegedűs, Bosnjak - Kovács, Rácz, Tóth M. - Gaál, Halmosi

Mészöly Géza, a Szombathelyi Swietelsky-Haladás vezetőedzője  két helyen is változtatott összeállításon, Sjoerd Overgoor és Sjoerd Ars helyett Jagodics Márk és Tóth Máté került a kezdőbe.

A Haladás tiszta fehérben, a Paks zöld felsőben, fekete nadrágban és zöld sportszárban játszik.

A pálya talaja nem valami szuper, olykor nagyokat pattan a labda egy-egy göröngyön.

Mintegy 40 Hali-drukker buzdítja a csapatot

Nyolc perc telt el a meccsből, a paksiak kezdeményeznek többet, helyzet egyik kapu  előtt sem alakult ki

12. perc: Szakály cselezett balról befelé a tizenhatoson belül, amikor elesett Kovács Lóránt mellett - Solymosi nagy meglepetésre büntetőt ítélt. A tizenegyest Koltai a balra vetődő Gyurján mellett a jobb sarokba lőtte (1-0).

Előnye birtokában visszaállt a Paks, a Haladás támad

Egyelőre vérszegény a támadójátékunk, hiába van nálunk a labda. Egyébként unalmas mezőnyjáték folyik.

27. perc: Hahn bal oldali beadásáról  lemaradtak a társak

Gyakorlatilag semmi érdemleges nem történik - mezőnyjáték.

38. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL - 1-1!! Kovácsot buktatta Szabó a paksi tizenhatos előterében. Gaál 18 méterről, középről szabadrúgásból szép mozdulattal ívelt a jobb sarokba - a vetődő Kemenes csak beljebb tudta segíteni a labdát

A gól óta is a szombathelyiek irányítanak

Vége az első félidőnek

II. FÉLIDŐ

A szünetben cserélt a Haladás, Ars állt be Tóth Máté helyett

48. perc: Paksi adogatás végén Kulcsár jobbról, tíz méterről bal felső sarokba tartó lövését ütötte szögletre bravúrral Gyurján

52. perc: Csere a Paksban, Kecskés helyett a házi gólkirály Bartha állt be

59. perc: Mi maradt ki! Rácz remek labdával szöktette Arsot, aki teljesen üresen, tíz méterről Kemenesbe lőtt, a kipattanót vezetgette, majd a behátráló védők mellett végül visszapasszolta Rácznak, aki egy csel után 16 méterről fölé lőtt

61. perc: Egy előreívelt labdát Szakály védője mellett, ritkán látható mozdulattal, 19 méterről, félig sarokkal a jobb sarokba emelt (2-1).

67. perc: Gaál 20 méteres szabadrúgása nem sokkal ment el a jobb sarok mellett

74. perc: Hahn kapott sárga lapot

76. perc: Csere a Haliban, a sérült Polgár helyett Schimmer állt be

78. perc: Kényszerű csere a hazaiaknál is, Szakály megsérült, Laczkó jött be

Egykapuzik a Haladás, a Paks őrzi az eredményt

81. perc: Laczkó kapott sárga lapot

84. perc: Csere a Paksban, Koltai helyett Vernes állt be

88. perc: Ilyen nincs, egy rossz mozdulat után Hegedűs rogyott a fűre, a combját fogja, cserélni kell. Angyal érkezett a helyére

Négy perc a hosszabbítás

93. perc: Halmosi bal oldali beadása után Ars tűnt el gyanús körülmények között az ötösön, de Solymosi továbbot intett. A holland reklamálásért sárga lapot kapott