Haladás

2017.03.16. 10:26

Öt gól, egy kiállítás: Őrült meccsen nyert a Haladás!

Az OTP Bank Liga 20. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a Szombathelyi Swietelsky-Haladás 3-2-re győzött a Vasas FC vendégeként. David Williams két, Kovács Lóránt egy gólt szerzett.

VASAS FC - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 2-3 (0-1)

Budapest, Szusza Ferenc-stadion, 1000 néző, vezette: Berke

Vasas: Nagy G. - Burmeister, Debreceni, Ristevski - Szivacski, Kleisz, Ádám, Berecz, Hangya - Remili, Saglik

Haladás: Gyurján - Polgár, Wils, Jagodics, Devecseri - Iszlai, Kovács, Jancsó - Rácz, Williams, Halmosi

Mészöly Géza, a vasiak vezetőedzője egy helyen változtatott az előzetesen megadott összeállításon, Király Gábor csütörtök reggelre vírusos betegség miatt belázasodott, Gyurján Márton véd helyette.

A Vasas piros felsőben, kék nadrágban, kék sportszárban, a Haladás tiszta fehérben játszik.

A hazai gárda kezdte a mérkőzést - Hajrá, Hali!

Eltelt az első öt perc, élénk iramban indult a meccs, egyelőre a Vasas irányítja a játékot

9. perc: Ádám, 20 méterről, jobbról elvégzett bal sarokra tartó, nagy erejű szabadrúgását Gyurján óriási bravúrral ütötte szögletre

Negyedórán vagyunk túl, most már kiegyenlítettebb a játék

23. perc: Wils rúgta meg Remilit, sárga lap

25. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Debreceni a saját kapujától 25 méterre rosszul kezelt le egy passzt, majd megpróbálta hazapöckölni a lasztit, bizonytalanságát Williams kihasználta, elvette tőle a labdát, majd Nagyot kicselezve négy méterről az üres kapuba lőtt (0-1).

30. perc: Iszlai kapott sárga lapot, mert belerúgott Remilibe

34. perc: Egy kipattanó labdát Polgár 26 méterről kapura bombázott, Nagy bravúrral tolta szögletre a bal sarokba tartó löketet

A gól jót tett a Hali játékának, nyugodtan, szépen futballozik a vendégcsapat

41. perc: Williams harcolt ki magának lövőhelyzetet a bal szélen, 19 méteres próbálkozását azonban Nagy védte

42. perc: Remili középre fejelt labdáját Saglik három méterre az üres kaputól nem találta el

Remili és Iszlai csatája. Fotó: mti

Nem lesz hosszabbítás

Vége az első félidőnek

II. FÉLIDŐ

A szünetben cserélt a Vasas, Szivacski helyett Murka állt be

47. perc: Ristevski tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, két védő mellett is elhúzta a labdát, majd nyolc méterről laposan a kapu közepébe lőtt (1-1).

51. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Williams remekül ment el a bal oldalon, középre lőtt labdája elsuhant Rácz lába előtt, az üresen érkező Kovács tíz méterről a bal sarokba helyezett (1-2).

53. perc: Halmosi kapott labdát a bal oldalon, 10 méteres lövését Nagy védte, a kipattanót pedig blokkolta Debreceni

54. perc: Nagy és Kovács kapott sárga lapot kakaskodásért

59. perc: Csere a Vasasban, Ádámot Kulcsár váltotta

64. perc: Rácz kapott sárga lapot időhúzásért

67. perc: Murka kapott labdát a jobb szélen, 12 méteres, bal sarokra tartó lövését azonban Gyurján védte

69. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Debreceni szinte lekopírozta első hibáját, Williams ezúttal is megszerezte a labdát tőle, majd a kapust kicselezve a hálóba helyezett (1-3).

71. perc: Jancsó helyett Mészáros, Remili helyett Gaál

79. perc: Murka jobb oldali beadását Berecz nagy helyzetből, hat méterről a bal sarok mellé fejelte

82. perc: Csere a Haliban, Kovács le, Kiss Bence be

83. perc: Gaál a kapunak háttal középre emelt labdáját Saglik hat méterről a bal sarokba fejelte (2-3).

84. perc: A sérült Devecseri helyett Hídvégi állt be

89. perc: Halmosi kapott sárga lapot

91. perc: Burmeister nekiszaladt Halmosinak, Berke meglepetésre kiállította a Hali csapatkapitányát...

93. perc: Egy kontra után Rácz remek csellel csapta be védőjét, de 12 méteres lövését Nagy bravúrral hárította