2021.02.03. 20:30

Pakson nyert a Falco – Nagyot csatáztak a csapatok

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság második fordulójából elmaradt mérkőzést pótolt a Falco-Vulcano energia KC Szombathely az Atomerőmű vendégeként – a találkozót nagy csatában nyerte meg a Falco.

Fotó: VN

A listavezető Falco zsinórban aratott három győzelemmel a háta mögött, remek formában várta a mérkőzést. De Pakson elvérzett már többek között a Szolnok, a Szeged, a DEAC, vagy éppen a Körmend is. A szombathelyiektől Anderson ismét hiányzott.

Kihagyott dobásokkal kezdődött a meccs – aztán célba ért egy paksi tripla. A házigazda pedig lendületben maradt. Hét paksi pont után talált be a Falco, Váradi volt eredményes távolról (3. perc: 7-3). Hajtós tempót diktáltak a csapatok, de ügyeltek a védekezésre is. A hazaiaknak működött jobban a támadójátéka, a szombathelyiektől szinte csak Váradi volt veszélyes gyűrűre.

Kezdett veszélyessé válni a hazai fór, időt kért a szombathelyi kispad (6. perc: 14-6). Használtak Gasper Okorn tanácsai, rendezte sorait a Falco, megkezdte a felzárkózást. De szombathelyi oldalon az akarás rossz dobóformával párosult, így az ASE hat ponttal megnyerte az első negyedet. A második játékrészt is kihagyott helyzetekkel, eladott labdákkal nyitott a kapkodónak tűnő vasi együttest – de a lepattanókat is jobban szedték a hazaiak.

A Paks is nehezen talált gyűrűbe, de azért gyűjtögette a pontokat (13. perc: 25-16). Nagyon kellett Bruinsma triplája. Aztán a folytatásban állandósult a forgatókönyv: rendre felzárkózott a Falco, de amikor igazán közel került volna ellenfeléhez, valaki mindig betalált a paksiaktól (18. perc: 31-26). Benke triplájával egy pontra faragta hátrányát a Falco, Kovács közelije után pedig már a vendégek vezettek (32-33) – először a mérkőzés folyamán. De a félidőt Valerio-Bodon távolija zárta, így 35-33-as állást mutatott az eredményjelző a szünetben.

Váltott pontok vezették fel a második félidőt – ekkor Keller húzta a vasiak szekerét. Taktikus játékkal őrizte előnyét a Paks (23. perc: 42-37). Tehette ezt azért, mert sok tiszta szombathelyi dobás maradt ki. Közelített ismét a tíz ponthoz a hazai fór. Aztán Bruisnma belelendült, és a vezérletével újabb rohamokat indított a Falco. El is kapta a ritmust a szombathelyi alakulat, remekül védekezett, és most sikerült pontosabban befejezni a támadásokat.

Már csak egy pont volt a különbség, amikor időt kért az ASE (27. perc: 46-45). A folytatásban aztán már váltott vezetést mutatott a tábla. Úgy tűnt, hogy a Falco által diktált tempót egyre nehezebben bírja az ASE. A negyedik negyed 52-54-es állásról kezdődött. A remekül dobó Paks zsinórban szerzett három triplával tért vissza a pályára a kisszünet után (33. perc: 61-58) – időt kért a Falco. Vissza is talált a helyes útra a vasi alakulat. És ismét magához ragadta az irányítást, a vezetést (37. perc: 65-72) – Barac szerzett fontos pontokat a kiélezett pillanatokban.

De a házigazda nem adta fel, ott loholt ellenfele nyomában. Fogyott az idő, a Falco pedig rutinos csapat módjára lépegetett a győzelem felé. Az utolsó perc 68-74-es állásról kezdődött – de Benke triplája eldöntötte a csata sorsát.

Küzdelmes mérkőzést nyert meg, nagyon értékes győzelmet aratott a Falco.

jegyzőkönyv

Atomerőmű SE–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 68-77 (21-15, 14-18, 17-21, 16-23)

Paks, zárt kapuk mögött, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földházi T., Praksch P., Goda L.

ASE: Capers 12/6, Shepard 4, Valerio-Bodon 10/6, Eilingsfeld 12/6, Jackson 15/6. Csere: Paige 9/3, Kovács A. 2, Lóránt 2, Kiss R. –, Gulyás 2. Edző: Dzunics Braniszlav.

Falco: Váradi 9/3, Doktor –, Benke 12/6, Bruinsma 13/3, Keller Á. 16. Csere: Perl 8, Barac 14/6, Lake 1, Dancsecs –, Kovács B. 4. Edző: Gasper Okorn.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 7-3- 6. perc: 14-6. 13. perc: 25-16. 18. perc: 31-26. 20. perc: 35-33. 23. perc: 42-37. 27. perc: 46-45. 30. 52-54. 33. perc: 61-58. 33. perc: 61-58. 37. perc: 65-72. 39. perc: 68-74.