Vas megyei foci

2022.09.06. 10:57

Megyei II.: ikszelt a Szeleste Lukácsházán, hét gólig jutott az Újperint és a Csákány - fotók

A hétvégén a negyedik fordulóval folytatódott a labdarúgó bajnokság a megyei II. osztály északi és déli csoportjában.

Kelemen Attila, Tóth Gábor

Forrás: Unger Tamás

Észak

Schott Lukácsháza–Szeleste-Pósfa 2-2 (0-1). Lukácsháza, 150 néző, vezette: Szabó III. Z.

Lukácsháza: Bán – Szűcs, Bősze, Horváth M. (Gyüre) – Kondics (Lévai) – Léhmann (KOVÁCS ZS.), Gombás, Rozmán, Németh B. (TAKÁCS D.) – Pungor (Tóth D.), HORVÁTH K

Szeleste: Szentgyörgyvári – Nardai, Tóth B., Maráczi, Fülöp, Pethő (Pomper), Riba, Kovács R. (Horváth D.), Horváth R. (Horváth L.), Szabó B. (Kovács T.), Földi.

Gól: Horváth K. (2), ill. Kovács R., Pethő.

A hazai csapat nem kezdett jól, ezt a vendégek ki is használták, gólra váltották az első lehetőségüket. Igyekezett, ment az egyenlítésért a Lukácsháza – az első félidő közepén egy büntető  is elmaradt a hazaiak javára. Az egyenlítés helyett pedig jött a második félidő elején egy újabb pontrúgás után a vendégek második találata. A házigazda egyből váltott, megrázta magát, és a jól beszálló cseréinek is köszönhetően egyenlíteni tudott. A későn ébredő, gyenge napot kifogó, több játékosát is nélkülöző hazaiaktól a szervezetten játszó, jól kontrázó vendég megérdemelten rabolt pontot.

Conoil Mersevát–Sé Honvéd 2-2 (1-1). Mersevát, 100 néző, vezette: Árpád A.

Mersevát: Homlok – Gönye (Takács M.), Pethő, Csite, Horváth Zs., Orbán (Dénes), Fülöp, Nagy Á., Takács B. (Czupor), Balogh P., Döbröntei.

Sé: Földi – Szalay, Kiss Mi., Kiss Márton Balázs (Kovács T.), Kovács K., Werderits (Hancz), Muzsai (Farkas K.), Nemes, Tóth F. (Vámos), Kiss Má. (Sümegi), Uri.

Gól: Horváth Zs., Orbán, ill. Sümegi, Nemes.

A várakozásoknak megfelelően kemény, hajtós mérkőzést játszott a két csapat. A hazaiak remek felfogásban futballozva feledtették a múlt heti fiaskót. A vendégeknek az utolsó percekben sikerült megmenteniük egy pontot. De a döntetlen reális eredménynek mondható.

Gérce-Vásárosmiske–Uraiújfalu 1-2 (0-1). Gérce, 90 néző, vezette: Héra Cs.

Gérce: Fehér – Ódor, Lakatos, Lőrincz, Pethő, Lerik, Mórocz (Komáromi), Major, Nunkovics, Kovács T., Csonka.

Uraiújfalu: Horváth B. – Szabó M., Gáspár (Agg), Gallen, Szabó B., Kollárits, Németh B., Pungor Sz., Kovács G., Keszei, Simon (Burka).

Gól: Lőrincz, ill. Kovács G., Csonka (öngól).Kiállítva: Pethő (83., Gérce).

Jó iramú, fordulatokban, párharcokban gazdag mérkőzést hozott a két csapat összecsapása. Az első félidőben a játékvezető egy lesgól megadásával előnyhöz juttatta a vendégeket – ezzel befolyásolta a mérkőzést. A hazaiak a második félidőben mutatott játékukkal nem érdemeltek vereséget, a döntetlen reálisabb eredmény lett volna.

Gencsapáti–Boba 2-0 (1-0). Gencsapáti, vezette: Németh T.

Gencsapáti: Horváth Gy. – Janek, Kovács G., Roshko, Soldatenko (Szigetvári), Dancs, Fülöp (Skrapits), Bokor (Tóth B.), Sulyok (Varga R.), Egyed, Lőrincz.

Boba: László – Balogh M., Pityer, Fodor (Magyar), Sütő (Heim), Kozári, Szabó J., Dákai, Medve (Papp M.), Fehér (Szigeti), Kovács R.

Gól: Varga R., Soldatenko.

A hazai csapat az első félidőben nagy nyomás alá helyezte ellenfelét. Sok helyzet kihagyott, de egy szépségdíjas szabadrúgásból megszerezte a vezetést. A második félidőben a Boba teljesen másik oldalát mutatta, a hazaiak asszisztálása mellett közel állt a gólszerzéshez. A gencsiek azonban a hajárban egy kontragóllal lezárták a mérkőzést – és legyőzték szervezett, motivált ellenfelüket.

Újperint–Kemenesalja 7-0 (4-0). Szombathely, vezette: Talabér N.

Újperint: Szlámer – Takács, Kovács Zs. (Tóth M.), Viszket (Németh B.), Hujber, Varga G., Péter (Szabó Z.), Hegedűs (Egyed), Sásdi, Nyári, Kovács A.

Kemenesalja: Bakos – Belegrai, Szakál (Smidéliusz B.), Őri, Géczi, Czöndör, Németh M. (Pethő), Erdélyi, Kolompár (Fülöp), Varga R., Ölbei.

Gól: Szabó Z. (2), Kovács A., Egyed, Viszket, Kovács Zs., Varga G.

Alsóújlak–Bozsok 0-0. Alsóújlak, 80 néző, vezette: Elek T.

Alsóújlak: GÁBOR – GAMPEL Do. (Káldi), KAPOSI, Gampel Dá. (Tóth Á.), Varga K. (Nagy Z.), PADOS (Toldi), Varga Á., Varga N., ÓDOR, Ország (Vasas), VARGA R.

Bozsok: Farkas G. – Bigner, Kratochwill, Nagy Zs., Szenteleki B. (Dobány Patrick), Pál, Dévényi, Németh O. (Iker), Tompek (Kovács P.), Kiss M., Kaposi.

Az első félidőben felmérték egymást a felek, kemény, küzdelmes mezőnymunka folyt, nem voltak veszélyben a kapuk. A második félidőben talán az Alsóújlak közelebb állt a győzelemhez, több ígéretes kontrát is vezetett, viszont az ellenfél kapusa remek napot fogott ki. Végül pontosztozkodással zárul a meccse – remek bírói tevékenykedés mellett.

Kemenesmagasi–Pecöl 3-3 (1-2). Kemenesmagasi, vezette: Magyar Gy.

Kemenesmagasi: Papp Á. – Poós, Berghoffer, Molnár Zs., Horváth T., Solymos (Fülöp), Király, Palotai Á., Molnár T., Sebestyén (Princzes), Takács. Edző:

Pecöl: Kollarics – Pálfi, Kurucz Ki., Svób (Szemes), Kurucz Ke. (Boncz), Oszkó, Farkas E., Kiss B., Hóbor, Seper, Balázs (Horváth B.).

Gól: Molnár T., Horváth T., Berghoffer, ill. Horváth B., Szemes, Farkas E.

Az 5. forduló menetrendje, szombat, 16.30: Kemenesalja–Gencsapáti, Boba–Gérce. Vasárnap, 16.30: Pecöl–Újperint, Uraiújfalu–Lukácsháza, Szeleste–Mersevát, Sé–Spari, Bozsok–Kemenesmagasi.

Dél

Gyöngyöshermán-Szentkirály–Egyházasrádóc 1-1 (0-1). Szombathely, vezette: Polgár T.

Gyöngyöshermán: Szabó B. – Illés, Kopácsi, Kis Z. (Dénes), Németh Sz., Hegedűs (Kis L.), Nagy T. (Balázs), Németh P. (Bakos), Bihun, Kovács D. (Szekér), Séfer.

Egyházasrádóc: Bali – Merőtei T., Németh Martin, Varga Z., Krajczár (Bányik), Fejes (Móricz), Németh Marcell, Mészáros, Varga D., Filipovits (Németh G.), Varga M. (Merőtei G.).

Gól: Kopácsi, ill. Krajczár.

Szomorú tragédia árnyékolta be a mérkőzést, a hazai csapat elveszítette egy csupaszív szurkolóját, akire a mérkőzés előtt gyertyagyújtással emlékeztek. A kilátogatók kiegyenlített mérkőzést láthattak. Ugyan a vendég hamar megszerezte a vezetést, a Gyöngyöshermán nem adta fel és a hajrában egy jogosan megítélt büntetőből egyenlített.

Csákánydoroszló–Bajánsenye 7-3 (2-0). Csákánydoroszló, 100 néző, vezette: Kedves R.

Csákánydoroszló: Tóth B. – Sáfár, Török, Makai, Pandur (Dihen), Dedics, Sárközi (Márton), Albert, Takács, Urbán (Biczó), Németh M. (Pesti).

Bajánsenye: Kalamár – Bagó (Horváth Z.), Bacsák, Horváth B., Hodács, Horváth M. (Kovács I.), Kosár, Kovács V. (Koltai, Koczor), Fábián (Kucsera), Stunya, Propszt.

Gól: Makai (3), Németh M. (2), Török, Sáfár, ill. Kovács I., Koczor, Kosár.

Kiállítva: Stunya (40., Bajánsenye).

Rengeteg helyzetet elpuskázott a hazai csapat, ennek ellenére is biztosan nyert.

Telekes Medosz–Rum 1-4 (0-2). Telekes, vezette: Monostori I.

Telekes: Blaskovics – Tóth N. (Szakter), Dézsi, Németh T. (Horváth N.), Németh M., Orsós, Görcsi (Nyári), Osvald, Kónya M., Vincze, Kónya Sz.

Rum: Miklós – Székely, Molnár M. (Reznyák), Bíró, Kovács B., Koronczai, Leitgeb, Rosta, Kalmár, Horváth Á., Pásti.

Gól: Kónya M., ill. Kalmár, Bíró, Horváth Á., Székely.

Kiállítva: Kalmár (75., Rum).

Szentpéterfa–Tutitextil-Körmend VSE 1-0 (0-0). Szentpéterfa, 200 néző, vezette: Imre B.

Szentpéterfa: Páll B. – Wágner K., Pataki (Török), Gaál Á. (Major), Skrapits D., Garger, Wágner R., Homor, Gaál R., Páll Sz., Skrapits I.

Körmend: Bérdi – Papp P., Horváth Á. (Szabó P.), Tóth M. (Horváth Dániel), Simon (Kiss B.), Meixner (Sákovits), Szatmáry, Horváth Dávid, Petrovics, Kazinczki (Horváth A.), Jóna.

Gól: Skrapits I.
Kiállítva: Homor (90., Szentpéterfa).

A két hasonló erőt képviselő csapat nagyot harcolt, jó iramú meccset vívott. A hazaiak megküzdöttek a győzelemért – de a játék képe, a helyzetek száma alapján a döntetlen is igazságos eredmény lett volna.

Pinkavölgye-Felsőcsatár–Őriszentpéter 5-3 (3-2). Felsőcsatár, vezette: Busi L.

Felsőcsatár: Sásdi – Cobzaru (Windisch), Donadi D., Horváth L., Pehr (Donadi M.), Krancz, Kopácsi, Schmalzl, Böhm, Cseri (Krajczár), Hábetler (Podlaviczki).

Őriszentpéter: Szemán – Szabó D., Kaszás, Varga A. (Mihályka), Németh A., Kósa, Szabó S., Horváth L., Szalai, Mihály, Szép.

Gól: Pehr (2), Cseri, Horváth L., Schmalzl, ill. Mihályka, Kósa, Szalai.

Tanakajd–Horváth Ranch Kft. Nádasd 1-0 (1-0). Tanakajd, vezette: Sebesi P.

Tanakajd: Marcz L. – Könczöl, Hankó, Kölkedi (Szalai), Marcz G., Orsós (Hittaller), Pál, Filakovszky, Marcz M., Kiricsi (Varga M.), Vámos.

Nádasd: Rejtli – Pálmai (Horváth A.), Péter, Kalamár (Mesics), Meskó M., Varga M., Németh Bo., Németh Be., Meskó E., Meskó Á., Gerencsér.

Gól: Kölkedi.

A mérkőzés első percétől kezdve komoly taktikai csata zajlott. A hazai csapat korán, már a 18. percben megszerezte a vezetést – ami megzavarta a Nádasdot. A második félidőben a vendégek mindent megtettek az egyenlítés érdekében, de nem jártak sikerrel – sőt kicsi szerencsével a Tanakajd növelhette volna előnyét. Végül megérdemelt hazai győzelem született. Minden szurkoló és játékos mielőbbi gyógyulást kíván a Marcz családban megsérülteknek.

Rábatótfalu–Vasszécseny 5-2 (4-1). Szentgotthárd-Rábatótfalu, vezette: Pázsi M.

Rábatótfalu: Bánfi-Nagy – Keresztúri, Lovenyák, Papp V., Domján D. (Csákvári), Sütő, Düh, Kovács Á., Domján B. (Szakács), Kóczán (Erős), Náricza.

Vasszécseny: Székely – Kontics, Dankó, Virág, Viszked B., Katona, Kalmár (Szakács), Viszked P. (Papp I.), Németh Zs., Pungor, Jéri.

Gól: Düh (2), Kóczán, Papp V., Lovenyák, ill. Katona (2).

Az 5. forduló menetrendje, szombat, 16.30: Körmend VSE–Telekes, Rum–Bajánsenye. Vasárnap, 16.30: Nádasd–Gyöngyöshermán, Egyházasrádóc–Felsőcsatár, Őriszentpéter–Szentpéterfa, Vasszécseny–Tanakajd, Csákánydoroszló–Rábatótfalu.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] email címre.