Asztalitenisz

2023.03.22. 13:14

Nagy csatában döntetlent játszott a Cell

Forrás: Pixabay

Turris SE Sopron–Celldömölki VSE-Swietelsky Vulkánfürdő II. Sopron, NB I.-es asztalitenisz-mérkőzés.

Párosok. Fehér H., Fehér L.–Baranyai, Iván B. 1:3, Dohnál, Zakar–Fehér B., Kárpáti 3:2 (1-1). Egyéni, 1. forduló: Fehér H.–Iván B. 0:3, Zakar–Kárpáti 2:3, Dohnál–Fehér B. 3:2, Fehér L.–Baranyai 2:3 (2-4). 2. forduló: Fehér H.–Kárpáti 3:2, Zakar–Fehér B. 3:1, Dohnál–Baranyai 1:3, Fehér L.–Iván B. 2:3 (4-6). 3. forduló: Fehér H.–Fehér B. 3:2, Zakar–Baranyai 3:2, Dohnál–Iván B. 2:3, Fehér L.–Kárpáti 3:2 (7-7).

A párosok után 1:1-re állt a mérkőzés. Az első egyéni fordulóban Iván Bertold  és Baranyai Domonkos nyert, Kárpáti bravúros győzelmet aratott Zakar ellen. Fehér Balázsnak meccslabdája volt, de veszíttet. Az első forduló után 4:2-re vezettek a celliek. A második fordulóban Kárpáti az ellenfél legfiatalabb játékosa, Fehér Hugó ellen jó kezdés után váratlan vereséget szenvedett – majd Fehér Balázs is kikapott. Baranyai és Iván viszont nyert, így az utolsó forduló előtt 6:4-re mentek a vasiak.

A harmadik körben Fehér Balázs 2:1-ről, Baranyai 2:0-ról kapott ki: 6:6 volt az állás. Aztán döntő szettben Kárpáti is alulmaradt, viszont Iván döntő szettes meccsét megnyerve 7:7-re alakította a végeredményt. A négy órás, tíz döntő szettes összecsapáson a celldömölkiek többször is megnyerhették volna a meccset. Győzött: Fehér H. 2, Zakar 2, Dohnál 1, Fehér L. 1, Dohnál–Zakar, illetve Iván B. 3, Baranyai 2, Kárpáti 1,  Baranyai–Iván B.