2023.04.08. 07:00

Megyei I. osztály: hét gólt szerzett Táplánban a CVSE, magabiztosan nyert hazai pályán a Király a Vasvár ellen

Nagypénteken a 22. fordulót rendezték meg a megyei első osztályú labdarúgó bajnokságban.

Tóth Judit

Fotó: © Cseh Gábor

Király SE–Vasvár VSE 4–0 (3–0). Szombathely, 80 néző, vezette: Bagoly G.
Király: Horváth Al. – Kalmár (Szabó B.), Reseterits, Németh G. (Fábián), Kiss K., Rózsás, Csákvári (Kudron), Velekei, Potyi (Kovács A.), Vigh, Schimmer (Takács). Edző: Hegyi László
Vasvár: Kántor – Sipos, Bíró, Horváth A., Berta, Vincze (Németh R.), Czövek, Pásztor, Pálla (Gotthárd), Kónya, Tausz. Edző: ifj. Sziffer István
Gólszerzők: Reseterits (2), Velekei, Csákvári.

A mérkőzésen magabiztosan és jó játékkal tartotta otthon a három pontot a hazai csapat a futballozni akaró, küzdő vendégekkel szemben.

Kiswire Szentgotthárdi VSE–Csepregi SE 0–0. Szentgotthárd, 100 néző, v.: Szabó I. Z.
Szentgotthárd: Kapui – Polly, Bedi, Nagy O., Dancsecz, Laczó (Sipos B.), Gécsek, Sulics, Sipos G. (Korpics), Takács (Mukics), Gyécsek. Edző: Heiter László
Csepreg: Takács Kr. – Kótai, Tájmel, Kossuth (Sós), Nika M., Simon, Takács Ke., Janzsó, Nika B., Lukács, Németh O. (Nika Á.). Edző: Steiner Zsolt

Mindkét csapatnak nagy szüksége volt a három pontra a találkozót megelőzően. Az már a mérkőzés elején látszott, hogy a Csepreg védekezésre rendezkedett be, a Szentgotthárd pedig nagy fölényben játszott, megzörgetnie azonban nem sikerült a vendégek hálóját. A második felvonás már kiegyenlítettebb játékot hozott, de a gotthárdiak továbbra is mentek előre. Igazságosnak mondható pontosztozkodás született, a házigazda játékából a kapu előtti plusz hiányzott.

Vasi Bádogos Kft Táplán SE–CVSE-Vulkánfürdő 2–7 (0–5).
Táplánszentkereszt, 300 néző, v.: Talabér N.
Táplán: Gyécsek – Gombos (Fürdős), Varga D., Varga Gy. (Neudl), Mercs, Huszár, Polgár, Péntek, Manganelli, Varga R., Varga M. Edző: Borbás János
CVSE: Osvald (Bíró) – Enyingi, Szuh (Czinder), Dobson (Takács), Tóth D., Gorácz (Németh J.), Keszei T., Gábor, Galovich, Czöndör, Keszei R. (Horváth E.). Edző: Takács Gábor
Gólszerzők: Mercs, Varga D., ill. Keszei T. (3), Czöndör (2), Takács, Tóth D.

A hazai csapat öt kezdő játkosát is nélkülözni kényszerült, így nem tudta megnehezíteni a CVSE dolgát. Megérdemelten nyertek a celliek. A mérkőzés pozitívuma, hogy a fiatal hazai játékosok is lehetőséghez jutottak, és páran jó teljesítményt is nyújtottak.

Körmendi FC-Vasi Sekolo Kft.–Jánosháza VSE 0–0.
Körmend, 120 néző, v.: Krasznai R.
Körmend: Sály – HOLECZ, Lakosi, Vilics, Karvalics (Balogh A.), Molnár L. (Buti), László, Sipos (Köntés), Nagy Zs., Zsoldos (Krajczár), NÉMETH B. (Szabó D.). Edző: Kurucz Ádám
Jánosháza: Horváth Cs. – Tóth T., Péter, Szép, Vágusz P., Piri (Willuhn), Szabó K., Büki, Szabó T., Pencz, Benkő. Edző: Vágusz Arnold

Az első félidőben főként a hazai csapat veszélyeztetett, de csak kapufáig jutott. A második játékrészben már a Jánosháza is több helyzetet kialakított, azonban gólt nem tudott szerezni. Az utolsó percekben a kapu elé szorította ellenfelét a Körmend, de a gól nem jött össze, így maradt a döntetlen. Hiányérzete inkább a hazai csapatnak lehet.

Répcelaki SE–Vép VSE 0–2 (0–1).
Répcelak, 300 néző, v.: Héra Cs.
Répcelak: Pataki – Szücs, Baranyai, Kovács Z. (Prystupa), Gaál, Ódor, Sipos, Kristóf (De Paula), Rácz, Vargyas (Horváth M.), Tarcsay. Edző: Tóth Zsolt, De Paula Alex
Vép: Bezdi – Kiss A., Németh Á., Czeglédi, Beke (Szekeres), Niksz (Balikó B.), Illés (Cseresznyák), Szalai, Szendrődi, Takács Á. (Szijártó), Balikó D. Edző: Simon Miklós
Gólszerzők: Szalai, Ódor (öngól).

A mérkőzés első percében megszerezhette volna a vezetést a Répcelak, de a labda a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. A helyzetet követően átvették a játék irányítását a vépiek, mezőnyben jól adogattak, de kapura nem jelentettek veszélyt. Sokáig nem történt említésre méltó esemény, a csapatok a mezőnyben játszottak, nem volt nagy iram a pályán, ez a vendégeknek kedvezett, a rutinos vépi játékosok ezen a sebességen otthonosabban mozogtak. A félidő hajrájában Szalai jóvoltából jutott előnyhöz a Vép. A hajrában megpróbált egyenlíteni a Répcelak, de nem sikerült helyzetig eljutnia. A második félidőben már többet birtokolta a labdát a házigazda. Helyzetek mindkét oldalon adódtak. A 68.percben egy bal oldali vendég kontra után a középre adott labda Ódor Gergő elé került, aki menteni akart, de rosszul találta el a labdát és a játékszer a kapuba kötött ki. Az öngól után is próbálkozott a hazai csapat, eredménytelenül.

Szarvaskend SE–Rábapatyi KSK 0–1 (0–0).
Szarvaskend, 100 néző, v.: Pázsi M.
Szarvaskend: Esztergályos – Velekei, Tóth A., Csillag (Wolf), Jóna, Németh T., Tuboly, Földes, Nagy Á., Tompa, Kopfer. Edző: Kovács Kálmán
Rábapaty: László – Csonka, Varga L. (Németh G.), Piros D. (Horváth K.), Dugovics (Zeke), Tóth M., Csupor, Kovács T., Bakonyi (Gosztolya), Piros P., Könczöl. Edző: Marton Róbert
Gólszerző: Csupor.
Kiállítva: Németh T. (93., Szarvaskend SE).

A két csapat mérkőzése kiegyenlített játékot hozott az első félidőben, de a játékrész vége a hazaiaknak sikerült jobban: több helyzetet kidolgoztak, de ki is hagyták mindet, a 45. percben a tizenegyest is. A második félidő első huszonöt percében a vendégek a félpályát sem lépték át, de a szarvaskendieknek továbbra sem sikerült gólt szerezniük. Ahogy a futball örök igazsága szerint lenni szokott, a vendégek jutottak előnyhöz, amit meg is tartottak a meccs végéig. A szarvaskendi csapat nem érdemelt vereséget, a tavasz egyik legjobb játékát produkálta a gyenge és irritáló játékvezetés mellett zajló mérkőzésen.

Szombathelyi Haladás VSE–Söpte SE 3–0 (2–0).
Szombathely, 120 néző, v.: Vass I.
Haladás: Horváth B. – Buzás (Kossuth), Szőts, Varga Cs., Kovács B., Pap (Sály), Szenczi (Koósz), Iván, Simon (Zugonics), Péter, Tarján (Baumgartner). Edző: Szenczi Imre
Söpte: Gadavics – Biró, Rómer, Németh M., Düh (Mester), Hujber (Fogl), Kondákor, Koronczai (Plajszer), Vámos, Varga A. (Koszokovits), Kovács E. (Horváth B.). Edző: Simon Attila
Gólszerzők: Varga Cs., Tarján, Pap.

A mérkőzés elején még akadozott a gépezet, de a félidő felétől már sorra alakította ki a helyzeteket a Haladás. Ebből sikerült kettőt kihasználnia, így megnyugtató előnnyel mehetett pihenőre. A második félidő forgatókönyve is hasonlóan alakult. Sok helyzetet dolgozott ki a hazai csapat, ezekből viszont keveset használt ki. Helyzetek alapján nagyobb arányú győzelmet is arathatott volna a szombathelyi alakulat.

Büki TK–Sárvár FC 1–2 (1–1).
Bük, 100 néző, v.: Ódor Á.
Bük: Viczmándi – Fehér, Tóth B., Lang, Wágner, Bősze, Vamper, Somlai (Fazekas), Redőcs (Kocsis), Szabó A., Farkas B. Edző: Hegedűs Attila
Sárvár: Molnár Cs. – Vass, Fülöp, Takács (Glavánovics), Fider, Vajda, Tokaji, Kovács B., Biró (Toldi), Németh Á., Szemes. Edző: Nagy Dániel
Gólszerzők: Lang, ill. Tokaji, Biró.

A sárváriak szereztek vezetést a 4. percben, de hamar egyenlíteni tudott a Bük. A vendégek azonban a második félidőt is góllal nyitották, és az előnyt megtartva megszerezték a három pontot a fordulóban.