2023.09.16. 11:49

Az Egis Körmend NB I-es kosárlabdacsapata a bronzért küzdhet a Göcsej Kupán - Izgalmas meccset játszottak a szomszédvári riválisok

Szomszédvári rangadóval kezdődött a 54. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa, ahol egy rendkívül pontgazdag, élvezetes meccset hozott az Egis Körmend és a Sopron összecsapása. Három negyeden át csak futott az eredmény után és a Körmend után a Sopron a zalaegerszegi Göcsej Kupa nyitó találkozóján, ám a záró etap elején egy nagy hajrával fordított és nyert, így bejutott a szombati fináléba.

Fotó: Cseh Gábor

Sopron KC – Egis Körmend 98-92 (23-25, 25-28, 24-24, 26-15). Zalaegerszeg, felkészülési kosárlabda-mérkőzés.
Sopron KC: Archibald 13/3, Csendes 3/3, Molnár 14, Meszlényi 1, Nichols 26/9, Polster 9/9, Sitku 3/3, Schöll 4, Fazekas 5/3, Da Silva 20/9. Edző: Bors Miklós, Baksa Szabolcs.
Egis Körmend: Tolbert 8, Takács 7, Carter 8, Durázi -, Doktor 3, Kiss 3, Herczeg -, Djogo 4, Ferencz 12/9, Morgan 27/15, Cook 20/3. Edző: Kocsis Tamás.

A másik pénteki találkozón a házigazda ZTE második félidei remek játékával simán verte a cseh Brno helyére beugró Fürstenfeldet, ezzel a hazai kék-fehérek a döntő másik résztvevői.
Zalakerámia ZTE KK – Fürstendfeld 113-62.

Szombaton, azaz ma 16 órától játsszák a bronzmeccset, majd 18 órától következik a döntő.