2023.09.26. 07:00

Vármegyei II. osztály: szép győzelem az újonc Náraitól, kilenc gól esett a Gencsapáti–Kemenesmagasi derbin - fotók

A 6. forduló mérkőzéseivel folytatódott a vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság az északi és a déli csoportban.

Vaol.hu

Forrás: Szendi Péter

Észak

Kemenesalja FC–Schott Lukácsháza SE 1-3 (1-1). Vönöck, vezette: Mórocz Gy.

Kemenesalja: Kovács K. – Németh M. (Manganelli), Varga R., Binder (Őri), Lőrincz (Géczi), Czöndör (Kóbor T.), Péter, Kóbor G., Balázsi, Erdélyi, Ölbei.

Lukácsháza: Bán – Bolfán, Szentkúti, Mester (Francia), Gombás, Dan (Németh Cs.), Döbör (Baumgartner), Krancz (Markó), Csuka, László (Vörös), Bősze.

Gólszerzők: Kóbor G., ill. Mester, Bolfán, Dan.

Kőszegi Lóránt FC–Merseváti SE 5-3 (3-0). Kőszeg, vezette: Andrejek Sz.

Kőszeg: Berber (Krug) – Lintner (Varga D.), Szolyák, Gugcsó, Toldi, Kovács Zs., Réti, Marti (Fehér), Kiss B., Mézer (Őri), Rácz.

Mersevát: Patyi – Gönye, Dénes (Zseli), Takács M., Barabás (Szalai-Golda), Szalai (Rába), Homlok, Nagy Á., Magyar (Orbán), Takács B., Döbröntei.

Gólszerzők: Réti, Kovács Zs., Mézer, Gugcsó, Marti, ill. Homlok, Orbán, Gönye.

Alsóújlaki SC–Sé Honvéd SE 2-1 (1-1). Alsóújlak, vezette: Sebesi P.

Alsóújlak: Baba – Kaposi, Varga K., Pados (Papp A.), Toldi (Káldi), Varga Á., Varga N. (Hantó), Vasas, Hancz (Tóth Á.), Nagy Z. (Gampel), Varga R.

Sé: Földi (Papp K.) – Kiss Mi. (Parti), Séfer, Kiss Márton Balázs, Kovács K., Werderits, Tóth F., Nemes, Fichtacher, Kiss Má., Sümegi (Örkényi).

Gólszerzők: Varga R., Pados, ill. Werderits.

Gencsapáti KSE–Kemenesmagasi FC 6-3 (3-1). Gencsapáti, vezette: Marton A.

Gencsapáti: Horváth Gy. – Kovács G. (Sulyok), Janzsó, Varga R., Soldatenko, Dancs, Tóth B. (Mucza), Jónás, Egyed, Janek, Skrapits (Iker).

Kemenesmagasi: Papp Á. (Kelemen) – Molnár Zs. (Koronczai), Horváth T. (Csemer), Csempesz (Balogh D.), Szita (Bándoli), Molnár T., Palotai, Szénégető, Poós, Csite, Kopházi.

Gólszerzők: Soldatenko (3), Sulyok, Skrapits, Varga R., ill. Poós (2), Molnár T.

A hűvös, szeles időben, kiváló játékvezetés mellett rendezett meccset már az első félidőben lezárhatta volna a házigazda – de kihagyta a helyzeteit. A lelkes vendégek a második félidő elején még megpróbáltak visszajönni a meccsbe, de a hazaiak túlélték a nehéz perceket, és végül begyűjtötték a három pontot.

Szeleste-Pósfa SE–Elektromol-Spari FC 4-1 (2-1). Szeleste, 40 néző, vezette: Andrejek Sz.

Szeleste-Pósfa: Szentgyörgyvári – Horváth M., Fülöp, Pethő (Horváth E.), Molnár G., Baranyai (Horváth D.), Pataki, Kiss Á., Kovács R., Szele, Horváth L. (Németh B.).

Spari: Pungor – Tóth A., Varsányi (Pados), Pulai, Jónás, Boldizsár, Majtényi, Farkas A., Schmidt (Sipos), Kovács A. (Horváth Sz.), Farkas H. (Holdosi).

Gólszerzők: Fülöp (2), Kiss Á., Horváth M., ill. Farkas H.

Az első félidőben a széltől támogatott hazaiak két gólos előnyt szereztek, de a szünet előtt a Szpari szépített. Fordulás után egy büntetőt rontottak a vendégek – míg a Szeleste újabb két góllal eldöntötte a meccset. A jobb csapat nyert.

Uraiújfalu SE–Boba SE 1-1 (1-1). Uraiújfalu, vezette: Bíró O.

Uraiújfalu: Szabó Ma. – Szabó Má., Gáspár (Vörös), Gallen, Szabó B., Kollárits, Pungor Sz., Binder (Pethő), Szabó T., Keszei, Agg (Burka).

Boba: Fábián – Magyar, Horváth B., Kovács M. (Szigeti), Bugyi, Balogh M., Szabó J., Dákai, Gorácz, Borsodi (Porkoláb), Prépost.

Gólszerzők: Agg, ill. Borsodi.

A mérkőzés elején a hazai csapat támadólag lépett fel és megérdemelten szerzett vezetést. A folytatásban aztán több hazai helyzet kimaradt, amivel a mérkőzést is el lehetett volna dönteni – és ahogyan a futballban ilyenkor lenni szokott a vendég szinte a semmiből kiegyenlített. A hazai csapat szinte az egész mérkőzés alatt egykapuzott, míg a vendég szívósan védekezett – és az egyetlen egy kaput eltalált lövésével el is vitte az egyik pontot.

Pecöl SE–Gérce-Vásárosmiske KSE 2-4 (1-1). Pecöl, vezette: Magyar Gy.

Pecöl: Auer (Seper) – Kiss B., Kurucz, Orsós, Szabó P., Horváth N., Oszkó, Joó, Maczek (Boncz), Sipos (Horváth B.), Németh Z.

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi – Lakatos, László, Lerik, Mórocz (Kövesdi A.), Major (Kiss L.), Nunkovics, Kovács T. (Németh B.), Csonka, Kövesdi D., Németh Z.

Gólszerzők: Németh Z., Szabó P., ill. Mórocz (2), Németh B., Major.

Erős szélben, jó talajú pályán zajlott a mérkőzés – a hazaiak több hiányzóval futottak neki a meccsnek. Végül megérdemelt gércei siker született az ezúttal gyenge napot kifogó Pecöl ellen.

Bozsoki SE–Répcelaki SE 3-0 (1-0). Bozsok, vezette: Nagy P.

Bozsok: Szenteleki – Kratochwill, Csizmazia (Iker), Pál (Nagy Zs.), DÉVÉNYI, Varga B. (Horváth P.), KOVÁCS P., Szalai (MARTI CH.), Németh O., Tompek, KISS M.

Répcelak: Németh M. – Csontár, Németh B. (Tóth Zs.), Pinezits (Kiss G.), Németh G., Horváth Z., Gallen, Kiss Z., Malomsoki, Kiss Z., Krétai.

Gólszerzők: Varga B., Marti, Németh O.

Viharos erejű szélben mérkőztek a csapatok. Az első harminc percben mezőnyben gyűrték egymást a felek, majd a hazaiak megrázták magukat és három helyzetükből egyet értékesítettek. Sőt, a második félidőben gyorsan növelték előnyüket. A vendégek mezőnyben ügyesen adogattak, de gólhelyzetig nem jutottak el. Az utolsó negyedórában nagyobb arányú hazai győzelemre is volt esély, de már csak egy gól született. A kapura veszélyesebben játszó bozsokiak győzelme megérdemelt

A következő, 7. forduló menetrendje, szombat, 16.00: Boba–Szeleste-Pósfa, Kemenesmagasi–Alsóújlak, Répcelak–Pecöl, Lukácsháza–Kőszeg, Vasárnap, 16.00: Gérce-Vásárosmiske–Uraiújfalu, Spari–Gencsapáti, Sé–Kemenesalja, Mersevát–Bozsok.

Dél

Tanakajdi TC–ÖTE Ikervár FC 6-1 (2-0). Tanakajd, vezette: Pungor Z.

Tanakajd: Asztalos G. – Hankó, Kölkedi, Marcz G., Janó, Németh Zs., Marcz M. (Asztalos N.), Preiczer, Nagy K. (Balázs), Varga M., Szalai (Oláh-Vadász).

Ikervár: Németh Á. – Horváth D., Szalai, Őri, Rövid (Pásti), Horváth B. (Molnár M.), Molnár R., Molnár B. (Horváth M.), Varga R., Vincze, Viszkeleti (Czeglédi).

Gólszerzők: Varga M. (2), Janó (2), Szalai, Marcz M., ill. Varga R.

A hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott a sportszerű összecsapáson.

Telekes Medosz SE–Újperint SE 1-2 (1-1). Telekes, vezette: Varga S.

Telekes: Blaskovics – Osbáth, Németh M., Orsós (Vincze D.), Görcsi P., Czövek, Kónya M., Vincze M. (Vörös), Kónya Sz., Valkóczi, Görcsi D.

Újperint: Kovács Ár. – Karvalics, Kovács Zs., Kovács G. (Beke), Kovács Áb., Kiss K. (Szabó Z.), Katona, Horváth M., Hegedűs (Varga G.), Sásdi (Vilics), Szalay (Kiss R.).

Gólszerzők: Kónya Sz., ill. Kiss K., Kovács Zs.

Nárai SK–Gyöngyöshermán-Szentkirály SE 3-2 (0-1). Nára, vezette: Marácz Z.

Nárai: Holbok – Bárdics (Vajda Bá.), Máté (Horváth D.), VAJDA BA. (Németh R.), Odler, Tamás, SÁSDI, Czirók, Lakatos, Hompasz, Szén (Takács).

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Gábriel – Nagy T. (Balázs), Farkas G., Kis, BAZSÓ, KOPÁCSI, Kondor, Neudl (Bakos), Bihun, Séfer, Kovács D. (Fülöp).

Gólszerzők: Tamás, Czirók, Vajda Ba., ill. Balázs, Kopácsi.

Az újonc Nárai a dobogó harmadik fokán álló Hermánt fogadta – az időjárás nem volt kegyes a csapatokhoz, végig viharos erejű szél fújt. Az első félidőben jobbára kiegyenlített játékot láthattak a nézők, de az látszot,t hogy a masszív vendégek nem hiába vannak a dobogón. Mindkét oldalon akadtak helyzetek és ebből a vendégek jöttek ki jobban, egy kihagyott hazai ziccer utáni kontrából szerezték meg a vezetést. A második félidőben egy motiváltabb hazai csapat lépett pályára, mezőnyben is jobban játszott, és ennek megfelelően egyenlített, majd két újabb góllal meg is fordította a meccset.  A vendégektől pedig már csak szépítésre futotta. A második félidei játéka alapján a hazai csapat megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

Egyházasrádóci SE–Rum KSC 1-0 (0-0). Egyházasrádóc, 100 néző, vezette: Pintér B.

Egyházasrádóc: Bali – Merőtei, Bányik, Krajczár, Berning, Fejes (Németh M.), Balogh A. (Horváth Bé.), Pataki, Mészáros, Varga D. (Zimonyi), Halász (Spanyó). Edző:

Rum: Marcz – Székely (Tárkányi), Horváth T., Rosta, Pupp, Vadász, Varga M., Kovács B., Koronczai, Kovács Z. (Baranyai), Horváth Á.

Gólszerző: Berning.

A küzdelmes, döntetlen színezetű mérkőzésen a rádóciak a hajrában szerezett góllal csikarták ki az értékes győzelmet.

AGS Jáki SZSEE–Pinkavölgye-Felsőcsatár KSK 2-2 (1-0). Ják, vezette: Talabér N.

Ják: Dobos – Svób, Hajós, Máté, Homor, Molnár T. (Farkas E.), Tóta R., Tót, Wágner, Vizserálek, Kalmár (Bőle).

Felsőcsatár: Moór – Szabó B. (Krajczár), Horváth L., Pehr, Szmolek, Krancz, Böhm, Márovics (Windisch), Hábetler (Cobzaru), Késmárky, Virág (Vajda).

Gólszerzők: Wágner, Máté, ill. Horváth L., Pehr.

Kiállítva: Hajós (75., Jáki).

A hazaiak rengeteg helyzetet dolgoztak, és hagytak ki – így hiába uralták a mérkőzés nagy részét, hiába játszottak nagy fölényben, hiába vezettek már 2-0-ra is. A jáki csapatnak gólokkal kellett volna nyernie, ehelyett meg kellett elégednie az egy ponttal.

Őriszentpéter SE–Rábatótfalui SE 0-5 (0-2). Őriszentpéter, v.: Kondor T.

Őriszentpéter: Tarafás – Szabó D., Szabó S., Németh A., Sály, Kulcsár, Horváth L., Mihály, Szép (Sebők), Gaál, Róka.

Rábatótfalu: Szukics – Keresztúri, Bánfi-Nagy, Domján D., Sütő, Anderkó (Papp V.), Domján B., Horváth M. (Bouti), Falb (Szakács), Herczeg (Lovenyák), Náricza.

Gólszerzők: Szakács (2), Bouti, Anderkó, Domján B.

Szentpéterfai SE–Tutitextil-Körmend VSE 2-2 (1-1). Szentpéterfa, 150 néző, vezette: Boda Gy.

Szentpéterfa: Páll Sz. – Hazafi, Udvardi (Völgyi), Török R., Wágner K., Gaál (Török A.), Skrapits D. (Hoós G.), Homor, Major, Hoós B., Geosits.

Körmend: Nagy M. – Papp P. (Szabó P.), Tompa, Horváth Á., Szatmáry (Kiss B.), Szemes, Petrovics, Gaál (Molnár I.), Frühvirth (Németh N.), Kazinczki (Sákovits), Pesti.

Gólszerzők: Török R., Hoós B., ill. Molnár I., Szemes.

Kiállítva: Hoós G. (87., Szentpéterfa).

A hazai csapat a mérkőzés nagy részét irányítása alatt tartotta, többször is eldönthette volna a három pont sorsát – ám nem tette. A végén pedig az egy pontnak is örülnie kellett. Így összességében igazságos a döntetlen.

A következő, 7. forduló menetrendje, szombat, 16.00: Telekes–Egyházasrádóc, Gyöngyöshermán-Szentkirály–Tanakajd, Körmend VSE–Őriszentpéter. Vasárnap, 16.00: Felsőcsatár–Újperint, Rum–Nárai, Ikervár–Bajánsenye, Rábatótfalu–Ják. Szabadnapos: Szentpéterfa.