2023.10.24. 07:00

Gázolt a Szeleste, a Bajánsenye - Vármegyei II. osztály: nagyot játszott a Tanakajd, a Lukácsháza, a Gérce, a Nárai is - fotók

A 10. forduló mérkőzéseivel folytatódott a vármegyei II. osztályú labdraúgó-bajnokság az északi és a déli csoportban.

Forrás: Unger Tamás

Észak

Kemenesmagasi FC–Schott Lukácsháza SE 1-6 (1-0). Kemenesmagasi, vezette: Horváth P.

Kemenesmagasi: Papp Á. – Kelemen B., Molnár Zs. (Peresznyei), Horváth T., Solymos (Koronczai), Szita, Balogh D., Princzes (Palotai), Csite, Kopházi, Molnár T.

Lukácsháza: Bán – Bolfán, Gyüre, Mester (Németh N.), Gombás (Baumgartner), Dan (Markó), Döbör (Horváth M.), Csuka, Rozmán, Vörös (Szűcs), Bősze.

Gól: Horváth T., ill. Mester (2), Rozmán, Németh N., Dan, Princzes (öngól).

Kemenesalja FC–Boba SE 1-0 (0-0). Vönöck, v.: Elek T.

Kemenesalja: Kovács K. – Horváth B. (Németh M.), Lőrincz (Géczi), Péter, Binder (Czöndör), Kóbor (Németh R.), Balázsi, Erdélyi, Manganelli, Varga R., Ölbei.

Boba: Fábián – Balogh M., Magyar, Horváth B., Kovács M., Szabó J., Dákai, Gorácz, Kecskés (Nagy R.), Szigeti, Borsodi (Porkoláb).

Gól: Péter.

Kiállítva: Balogh M. (90., Boba).

Sé Honvéd SE–Elektromol-Spari FC 2-1 (0-1). Sé, 80 néző, v.: Kondor T.

Sé: Földi – Séfer, Hende (Pados), Kovács K., Nemes, Fichtacher, Rada (Medve), Lendvai (Tóth F.), Vándori (Parti), Kiss Máté Gergő, Kiss Márton Balázs (Uri).

Spari: Pungor – Neubauer, Láda, Varsányi, Pulai, Pados, Majtényi, Farkas A. (Sipos), Kovács A., Dienes, Farkas H.

Gól: Kiss Máté Gergő, Uri, ill. Farkas H.

A mérkőzés nem a hazaiak elképzelése szerint kezdődött. A vendég alaposan meglepte az álmatagon kezdő Sét. Az első fél óra a látogatókról szólt! Egy kapu előtti kavarodás után már az 5. percben megszerezték a vezetést, sőt növelhették volna előnyüket, de a hazai kapus többször is bravúrosan védett. A félidő utolsó negyedórájára magukhoz tértek a séiek, a levegőben lógott az egyenlítés, de ez még egy jogos büntetőből sem sikerült. A második játékrészben a szerkezet váltásnak és a cseréknek köszönhetően átvette az irányítását a Sé. Végig a vendégek térfelén folyt a játék. Rögtön a félidő elején egy szép támadás után jött az egyenlítés, majd egy szöglet után már a hazaiaknál volt az előny. A vendég sem mondott le az egyenlítésről és néhányszor ők is megjelentek a hazai kapu előtt – eredménytelenül. Míg a séiek a kapu előtti koncentráltabb játékkal akár nagyobb arányban is nyerhettek volna. Jó játékvezetés mellett két ezer sebből vérző csapat végig nyílt, küzdelmes meccsén most a séiek tudták jobban összekapni magukat – a győzelmük megérdemelt.

Alsóújlaki SC–Gérce-Vásárosmiske KSE 1-5 (1-4). Alsóújlak, v.: Marácz Z.

Alsóújlak: Gábor (Baba) – Gampel, Kaposi, Varga K., Pados (Papp A.), Varga Á., Káldi M., Tóth Á. (Káldi I.), Vasas, Nagy Z. (Toldi), Varga R.

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi – Pencz (Sebestyén), Máthé, Németh B., Mórocz, Major, Nunkovics, Kovács T. (Lakatos), Csonka, Kövesdi, Németh Z.

Gól: Varga Á., ill. Major (2), Mórocz (2), Németh B.

Gencsapáti KSE–Répcelaki SE 1-0 (0-0). Gencsapáti, v.: Andrejek Sz.

Gencsapáti: Horváth Gy. – Szabó A., Janzsó, Sulyok, Dancs, Iker (Egyed), Bokor (Mucza), Tóth B., Jónás, Janek, Skrapits (Varga R.).

Répcelak: Németh M. – Kiss Z., Tóth Zs. (Pinezits), Csontár, Németh B. (Szabó B.), Baán, Horváth Z., Gallen, Malomsoki, Németh G., Krétai.

Gól: Dancs.

A több kulcsjátékosát is nélkülöző hazai csapat nagy küzdelemben csikarta ki a három pontot.

Szeleste-Pósfa SE–Merseváti SE 11-0 (5-0). Szeleste, 100 néző, v.: Talabér N.

Szeleste-Pósfa: Szentgyörgyvári – Horváth M., Maráczi, Fülöp, Pethő, Molnár G., Baranyai, Pataki (Gecse), Kiss Á. (Kovács M.), Kovács R., Horváth L. (Nagy N.).

Mersevát: Patyi – Gönye, Dénes, Szalai-Golda, Szalai, Orbán, Homlok, Döbröntei, Takács M., Takács B., Nagy Á.

Gól: Fülöp (5), Baranyai (3), Nagy N. (2), Kiss Á.

Nem volt egy súlycsoportban a két együttes. A hazaiak lerohanták a Mersevátot és tetszetős, gólerős játékkal verték magabiztosan.

Uraiújfalu SE–Kőszegi Lóránt FC 2-1 (1-0). Uraiújfalu, v.: Héra Cs.

Uraiújfalu: Horváth B. – Gallen, Szabó B., Burka, Kollárits, Pungor Sz., Csete (Czenki), Szabó T., Keszei, Agg (Bokor), Pethő.

Kőszeg: Berber – Lintner, Fehér (Őri), Szolyák (Varga D.), Toldi, Kovács Zs., Réti, Marti (Horváth T.), Kiss B., Mézer, Rácz.

Gól: Pethő, Burka, ill. Réti.

A hazai csapat már az első 20 percben eldönthette volna a mérkőzést, de a helyzetek kimaradtak. A továbbiakban azonban sikerült két gólos előnyt kialakítani. A vendég egy kontratámadás után szépített. A hátralevő időben még további hazai helyzetek maradtak ki. A hazai csapat győzelme megérdemelt, sőt, akár nagyobb arányban is nyerhetett volna.

Pecöl SE–Bozsoki SE 4-0 (0-0). Pecöl, v.: Imre B.

Pecöl: Kollarics – Orsós, Szabó P., Horváth N., Farkas A., Hóbor (Boncz), Sipos, Joó (Oszkó), Kasza, Nagy D. (Maczek), Németh Z. (Horváth B.).

Bozsok: Varga M. – Bigner, Kratochwill, Nagy Zs. (Iker), Németh O., Dévényi, Varga B. (Pál), Kovács P., Tompek (Németh R.), Kiss M., Marti (Kaposi).

Gól: Farkas A. (2), Kasza, Szabó P.

Már a 3. percben büntetőhöz jutott a haza csapat, amit a vendégek kapusa hárított. Az első félidőben inkább a Pecöl irányította a játékot, a Bozsok kontrákkal próbálkozott – gól nem esett. Fordulás után erősebb tempóra kapcsoltak a hazaiak – és végül szép játékkal, négy rúgott góllal, egy bravúros 11-es hárítással magabiztosan nyertek.

A 11. forduló műsora, szombat, 14.30: Boba–Sé, Kőszeg–Szeleste-Pósfa, Répcelak–Alsóújlak, Lukácsháza–Pecöl. Vasárnap, 14.30: Gérce-Vásárosmiske–Kemenesalja, Bozsok–Uraiújfalu, Mersevát–Gencsapáti.

Dél

Bajánsenye SE–Telekes Medosz SE 9-0 (2-0). Bajánsenye, vezette: Ódor Á.

Bajánsenye: Kalamár – Varga D. (Vörös), Koltai (Bacsák), Horváth B., Kosár (Horváth A.), Kovács V. (Kircsi), Fábián (Koczor), Vitéz, Kósa, Horváth Z., Propszt.

Telekes: Dézsi – Németh M., Orsós, Czövek, Molnár T., Kónya M., Vincze, Kónya Sz., Valkóczi, Görcsi, Kántor.

Gól: Koltai (2), Kósa (2), Horváth B., Koczor, Fábián, Kosár, Horváth Z.

Tanakajdi TC–Pinkavölgye-Felsőcsatár KSK 7-0 (5-0). Tanakajd, v.: Vass I.

Tanakajd: Asztalos G. – Hankó, Kölkedi, Marcz G. (Asztalos R.), Orsós, Németh Zs., Marcz M., Preiczer, Nagy K. (Asztalos N.), Szalai (Németh P.), Oláh-Vadász.

Felsőcsatár: Moór – Cobzaru, Horváth L., Vajda (Virág), Szmolek, Pehr (Bugnits), Schmalzl, Böhm, Hábetler, Márovics (Szabó B.), Windisch.

Gól: Szalai (4), Hankó (2), Oláh-Vadász.

A hazai csapat már az első perctől megabiztosan és céltudatosan játszott – nagyon szép gólokat lőve. Az első félidő után más 5-0 volt az állás. A második félidőben sem lassított a hazai csapat, pazar támadásokkal rohamozta a vendégek kapuját. A 7-0-ás végeredmény nem túlzó, jobb hazai helyzetkihasználás esetén akár nagyobb is lehetett volna a különbség. A Tanakajd nagyon jó játékkal örvendeztette meg a szurkolóit,  és magabiztos győzelmet aratott.

ÖTE Ikervár FC–Rum KSC 1-3 (0-0). Ikervár, v.: Szabó III. Z.

Ikervár: Horváth B. – Szovák (Teveli), Horváth D., Horváth M. (Czeglédi), Cseh, Szalai, Őri, Molnár B. (Rövid), Pásti, Varga R., Nagy A.

Rum: Marcz – Székely, Horváth T., Tárkányi (Molnár M.), Pupp, Vadász, Szegleti (Koronczai), Rosta, Varga M. (Károly), Horváth Á., Kalmár.

Gól: Pásti, ill. Horváth Á., Vadász, Koronczai.

Kellemes őszi időben, jó hangulatban és szépszámú nézősereg előtt rendezték a szomszédvári derbit. A hazaiak teljesen egyenrangú ellenfelei voltak a jó erőkből álló vendégcsapatnak, de egyelőre „be vannak oltva” góllövés ellen. Az Ikervár minimum egy pontra rászolgált volna, a jobb helyzetkihasználás döntött a vendégek javára.

Nárai SK–Rábatótfalui SE 5-2 (3-1). Nárai, v.: Marton A.

Nárai: Holbok (Takács P.) – Bárdics, Takács J. (Németh R.), Odler, Marsai, Tamás (Horváth D.), Sásdi, Czirók, Lakatos, Hompasz, Szén (Vajda).

Rábatótfalu: Szukics – Bánfi-Nagy, Domján D., Sütő, Szakács, Domján B., Falb, Horváth M. (Anderkó), Herczeg (Akl), Németh Á., Náricza.

Gól: Tamás (2), Bárdics, Marsai, Czirók, ill. Németh Á. (2).

Ragyogó időjárás, jól előkészített pálya fogadta a csapatokat. Az első félidőben mindkét oldalon akadtak komoly gólszerzési lehetőségek – ebből a hazai csapat jött ki jobban, két gólos előnnyel vonult pihenőre. A második félidőben folytatódott az inkább küzdelmes, mint szép játék. A több helyzetet kidolgozó Nárai tovább tudta növelni az előnyét – végül megérdemelt győzelmet aratott a sportszerűen küzdő vendégek ellen. A hazai csapatból mindenki tisztességes teljesítményt nyújtott, míg a vendégeknél Németh Áron kimagaslóan játszott.

Egyházasrádóci SE–Tutitextil-Körmend VSE 1-1 (1-1). Egyházasrádóc, 120 néző, v.: Sebesi P.

Egyházasrádóc: Bali – Merőtei, Bányik, Varga Z., Krajczár, Berning, Fejes, Balogh A. (Spanyó), Németh M., Filipovits (Varga D.), Halász (Rácz).

Körmend: Nagy M. – Tompa, Horváth Á., Szatmáry, Szemes, Petrovics (Gaál), Sákovits, Frühvirth, Kazinczki, Molnár I. (Kiss B.), Németh Cs.

Gól: Fejes, ill. Molnár I.

A szomszédvári mérkőzés küzdelmes, de nem túl magas színvonalú mérkőzést hozott, és igazságos pontosztozkodással ért véget.

Újperint SE–Szentpéterfai SE 4-0 (1-0). Szombathely, v.: Szendrődi B.

Újperint: Tanai – Sásdi, Balázs (Balikó), Kovács G. (Kovács Á.), Vilics (Beke), Horváth M., Hegedűs, Karvalics, Fliegler (Vass), Szalay (Szabó Z.), Katona.

Szentpéterfa: Páll B. – Hazafi, Török, Wágner, Geosits, Gaál, Skrapits D. (Völgyi), Homor (Páll Sz.), Hoós G., Hoós B., Skrapits I.

Gól: Hegedűs, Szalay, Karvalics, Balázs.

AGS Jáki SZSE–Őriszentpéter SE 5-2 (2-2). Ják, v.: Busi L.

Ják: Dobos – Svób, Hajós, Farkas E., Máté, Homor, Molnár T. (Tóta R.), Fábián (Tóth E.), Veilinger (Tót), Vizserálek, Kalmár (Bőle).

Őriszentpéter: Tarafás – Szabó D., Farkas M., Szabó S., Németh A., Sály, Horváth L., Kulcsár (Mihályka), Németh Á. (Gaál), Mihály, Szép.

Gól: Fábián (2), Máté (2), Hajós, ill. Sály, Mihály.

A 11. forduló menetrendje, szombat, 14.30: Körmend VSE–Nárai. Vasárnap, 14.30: Felsőcsatár–Bajánsenye, Telekes–Ikervár, Rum–Gyöngyöshermán-Szentkirály, Őriszentpéter–Újperint, Szentpéterfa–Egyházasrádóc, Rábatótfalu–Tanakajd.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy küldjék el a tudósításokat a [email protected] email címre.