2023.11.14. 07:00

Vármegyei II.: kikapott Nádalján a Bajánsenye, hat gólt vágott a Rum és a Lukácsháza, Gércén nyert a Kemenesmagasi - fotók

A 13. forduló mérkőzéseivel folytatódott a vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság az Északi és a Déli csoportban.

Forrás: Unger Tamás

Észak

Boba SE–Elektromol-Spari Fc 1-3 (0-2). Boba, vezette: Ódor Á.

Boba: Fábián – Horváth B., Kovács M., Szabó J., Szigeti, Gorácz, Dákai, Balogh M., Magyar, Kecskés (Sztojka), Porkoláb (Nagy R., Pityer).

Spari: Pungor – Kelemen, Tóth A., Láda, Neubauer (Németh R.), Sipos, Farkas A., Boldizsár, Farkas H., Majtényi, Schmidt.

Gólszerzők: Magyar, ill. Láda, Boldizsár, Majtényi.

Schott Lukácsháza SE–Uraiújfalu SE 6-2 (2-0). Szombathely, Illés Akadémia, v.: Sály K.

Lukácsháza: Bán – BOLFÁN, VÖRÖS, DÖBÖR (Baumgartner), MESTER, Gombás (Horváth M.), Dan (Németh Cs.), Csuka, Rozmán (Krancz), dr. László (Francia), Bősze.

Uraiújfalu: Horváth B. – Szabó Má., Gáspár, Gallen, Szabó B. (Csete), Kollárits (Agg), PUNGOR, Binder, Szabó T., Keszei, PETHŐ (Németh O.).

Gólszerzők: Mester (2), Bolfán, Bősze, Dan, László, ill. Pungor, Pethő.

A találkozó gyászszünettel kezdődött, a napokban elhunyt kisfiúra, Horváth Árminkára emlékeztek a jelen lévők. A hazai csapat jól kezdte a mérkőzést, lendületesen, nagy kedvvel futballozott és két gólos előnyre tett szert a szünetig. A szünet után azonban a vendégek kezdtek jobban: kihasználták a hazaiak rövidzárlatát, szépítettek, majd egyenlítettek – de les miatt érvénytelen volt az egyenlítő találat. A lukácsháziakat felébresztette a bekapott gól, rendezték a soraikat és remek támadásokat vezettek, amlyekbőlaztán sorra jöttek a gólok. A hazaiak a pár perc rövidzárlatot leszámítva végig domináltak nagy fölényben, jól futballoztak a gyenge napot kifogó vendégek ellen – és ilyen arányban is megérdemelten nyertek.

Répcelaki SE–Sé Honvéd SE 2-2 (0-2). Répcelak, v.: Marácz Z.

Répcelak: Németh M. – Kiss Z., Tóth Zs., Szabó B., Baán, Horváth Z., Gallen, Malomsoki, Sátori, Németh G., Krétai.

Sé: Földi – Séfer, Kiss Márton Balázs (Hende), Werderits, Nemes, Fichtacher, Rada, Parti (Sümegi), Vándori (Lendvai), Kiss Máté Gergő (Pados), Uri.

Gólszerzők: Krétai (2), ill. Kiss Márton Balázs, Nemes.

Kőszegi Lóránt FC–Alsóújlaki SC 0-1 (0-1). Kőszeg, v.: Pintér B.

Kőszeg: Berber – Lintner (Horváth T.), Fehér, Szolyák, Marti, Réti, Varga D. (Toldi), Kiss B., Őri, Mézer, Rácz.

Alsóújlak: Gábor – Kaposi, Varga K., Pados, Varga Á., Varga N. (Hancz), Káldi M. (Hantó), Tóth Á. (Káldi I.), Vasas (Rónafalvi), Nagy Z., Varga R. (Toldi).

Gólszerző: Káldi M.

Kiállítva: Kaposi (6., Alsóújlak).

A vendég rögtön a mérkőzés elején emberhátrányba került. Ezt követően mezőnyben gyűrték egymást a felek a mély talajú pályán. A találkozó 20. percében egy érdekes körülmények között megítélt 11-est váltottak gólra a vendégek, majd kontrákra rendezkedtek be. A kőszegi csapat a második játékrészt nagyobb elánnal, offenzív játékkal kezdte, kétszer is a kapufa mentette a vendégeket – akik minden erejükkel azon voltak, hogy megőrizték az egygólos előnyüket, Ezt a feladatot végül sikeresen teljesítették.

Pecöl SE–Szeleste-Pósfa Se 4-1 (1-0). Pecöl, v.: Szabó III. Z.

Pecöl: Kollarics – Orsós, Szabó P., Gyürü (Varga M.), Oszkó, Farkas A. (Őri), Hóbor, Joó, Horváth N. (Boncz), Kasza, Nagy D.

Szeleste-Pósfa: Szentgyörgyvári – Horváth M., Fülöp, Molnár G., Baranyai, Pataki, Nagy Á., Kiss Á., Kovács R. (Pethő), Horváth L., Kovács Á. (Nagy N.).

Gólszerzők: Nagy D. (2), Farkas A., Szabó P., ill. Kovács Á.

Nehéz talajú pályán játszottak a csapatok. A haziak rögtön az első támadásukból gólt szereztek, majd a folytatásban végig kézben tartották az irányítást, biztosan nyertek. A vendégek próbálkoztak, szereztek ugyan egy gólt, de ezzel csak kozmetikáztak az eredményen. A pecöli csapat mielőbbi felépülést kíván a település polgármesterének, Mándl Jánosnak!

Bozsoki SE–Gencsapáti KSE 0-4 (0-2). Bozsok, v.: Szabó C.

Bozsok: Szenteleki – Bigner, Kratochwill, Csizmazia, Pál (Nagy Zs.), Dévényi, Varga B. (Iker), Kovács P. (Horváth P.), Kaposi (Németh O.), Tompek, Kiss M.

Gencsapáti: Tóth Á. – Szabó A., Sulyok, Varga R., Soldatenko (Mucza), Jónás, Fülöp (Kovács G.), Bokor, Egyed, Janek (Tóth B.), Skrapits (Iker).

Gólszerzők: Skrapits, Soldatenko, Varga R., Fülöp.

A hazaiak ismét csak asszisztálni tudtak a vendégek góljaihoz – megérdemelten vitte el a bajnoki pontokat a Gencsapáti.

Merseváti SE–Kemenesalja FC 0-4 (0-1). Mersevát, 100 néző, v.: Sebesi P.

Mersevát: Patyi – Gönye, Dénes, Barabás, Szalai, Orbán (Szabó K.), Homlok (Szalai-Golda), Nagy Á., Takács M., Takács B., Döbröntei.

Kemenesalja: Kovács K. – Németh M., Pethő (Ölbei), Horváth B. (Őri), Lőrincz, Czöndör, Péter, Binder (Kóbor), Géczi (Szakál), Erdélyi, Varga R.

Gólszerzők: Czöndör (2), Kóbor, Horváth B.

Megérdemelt vendég győzelem született a szomszédvári rangadón.

Gérce-Vásárosmiske Kse–Kemenesmagasi FC 1-4 (1-2). Sárvár, v.: Talabér N.

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi Z. – Lakatos (Kövesdi D.), Máthé, László, Németh B. (Lerik), Mórocz (Kiss L.), Major, Nunkovics (Pencz), Kövesdi A., Csonka, Németh Z.

Kemenesmagasi: Kelemen D. – Poós (Varga Sz.), Molnár Zs., Horváth T. (Palotai), Solymos (Bándoli), Szita (Kelemen B.), Csite, Kerekes (Csempesz), Kopházi, Szénégető, Molnár T.

Gólszerzők: Kövesdi A., ill. Kelemen B. (2), Kerekes, Horváth T.

Kiállítva: Németh Z. (80., Gérce-Vásárosmiske).

A sok eső miatt a gércei pálya játékra alkalmatlan volt, a mérkőzést a Sárvár FC pályáján rendezték meg. A vendégek tíz perc alatt gyorsan két gólos vezetésre tettek szert. A Gérce mindent megtett hátránya ledolgozására, az első félidő végén egy góllal vissza is jött a mérkőzésbe. De aztán újabb védelmi hibák miatt a vendégek növelték előnyüket, 4-1-re elléptek. Ezen a mérkőzésen a hazaiak helyzetekig, kapufáig eljutottak, de játékukban nem volt benne a gól. A játék képe alapján ugyanakkor a gólarány túlzott, ekkora különbség nem volt a két csapat között.

A következő, 14. forduló menetrendje, szombat, 13.30: Boba–Lukácsháza, Kemenesmagasi–Répcelak, Kemenesalja–Kőszeg. Vasárnap, 13.30: Spari–Gérce-Vásárosmiske, Sé–Mersevát, Alsóújlak–Bozsok, Gencsapáti–Pecöl, Szeleste-Pósfa–Uraiújfalu.

Dél

Telekes MEDOSZ SE–Rum KSC 3-6 (0-4). Telekes, vezette: Vass I.

Telekes: Blaskovics – Vörös B. (Kónya D.), Görcsi, Czövek, Osvald (Németh M.), Kónya M., Valkóczi, Vincze M., Vincze D., Vörös J., Kónya Sz.

Rum: Marcz – Székely, Horváth T., Tárkányi, Pupp, Molnár M. (Kovács Z.), Szegleti, Rosta, Koronczai, Varga M. (Reznyák), Horváth Á.

Gólszerzők: Czövek, Vincze M., Kónya M., ill. Horváth Á. (3), Koronczai (2), Pupp.

Tutitextil-Körmend VSE–Bajánsenye SE 4-2 (1-0). Körmend-Horvátnádalja, 100 néző, v.: Talabér N.

Körmend: Kecskés – Papp P., Tompa, Horváth Á., Szatmáry (Kiss B.), Szemes, Petrovics, Sákovits, Gaál, Frühvirth (Molnár I.), Pesti (Kazinczki).

Bajánsenye: Kalamár – Kircsi, Varga D., Kósa, Horváth A. (Bacsák), Kosár, Kovács V., Fábián, Vitéz (Koltai), Horváth Z., Propszt (Koczor).

Gólszerzők: Pesti (2), Molnár I., Szatmáry, ill. Fábián, Kosár.

Kiállítva: Kircsi (86., Bajánsenye).

Hajtós, kiélezett, az osztály színvonalát meghaladó mérkőzést vívtak a felek. Mindkét kapu előtt adódott helyzet. A végén, 3-2-es hazai vezetésnél nagyon kitámadott a Bajánsenye, amire ráfizetett – alaposan megharcolt a három pontét a házigazda.

Pinkavölgye-Felsőcsatár Ksk–Gyöngyöshermán-Szse 2-2 (1-1). Felsőcsatár, v.: Pungor Z.

Felsőcsatár: Sásdi – Horváth L., Pehr, Szmolek, Krancz (Krajczár), Schmalzl (Mahucs), Böhm, Cseri (Windisch), Hábetler, Márovics, Virág.

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Karba – Farkas G. (Nagy T.), Kis, Rozner (Németh Sz.), Bazsó, Kopácsi, Kondor, Neudl (Balázs), Bihun, Séfer, Kovács D. (Fülöp).

Gólszerzők: Pehr, Szmolek, ill. Kopácsi, Neudl.

Őriszentpéter SE–Nárai SK 0-1 (0-1). Őriszentpéter, v.: Kondor T.

Őriszentpéter: Tarafás – Szabó D., Szabó S., Bognár (Róka), Németh A., Sály, Horváth L., Németh Á., Mihály, Szép, Gaál.

Nárai: Holbok – Bárdics (Máté), Vajda Bá., Vajda Ba. (Németh R.), Takács (Szén), Odler, Marsai, Tamás, Sásdi, Lakatos, Hompasz.

Gólszerző: Tamás.

A 20. percben egy könnyű síppal befújt, majd a Nárai által gólra váltott 11-es után lelkileg padlóra került a házigazda. A 90. percben viszont néma maradt a síp...

Rábatótfalui SE–ÖTE Ikervár FC 2-2 (2-1). Szentgotthárd-Rábatótfalu, v.: Koronczai C.

Rábatótfalu: Szukics – Akl (Bartakovics), Lovenyák, Náricza, Domján, Sütő, Szakács, Németh Á., Falb, Keresztúri, Herczeg (Anderkó).

Ikervár: Horváth B. – Horváth B., Horváth D. (Molnár M.), Szalai (Molnár B.), Őri, Rövid, Cseh (Horváth M.), Pásti, Baranyai, Vincze, Viszkeleti.

Gólszerzők: Domján, Németh Á., ill. Pásti, Viszkeleti.

Kiállítva: Őri (55., Ikervár).

Egyházasrádóci SE–AGS Jáki SZSE 3-1 (1-1). Szombathely-Újperint, Király Sportlétesítmény, v.: Árpád A.

Egyházasrádóc: Horváth Bá. – Merőtei (Horváth Bé.), Németh M., Bányik, Varga Z. (Varga D.), Krajczár, Berning, Balogh A. (Szabó I.), Spanyó (Németh G.), Filipovits, Halász (Loibenbeck).

Ják: Dobos – Svób, Hajós, Máté, Homor, Molnár T. (Bőle), Tóta R. (Bukits, Barczi), Fábián, Tót, Vizserálek, Kalmár

Gólszerzők: Szabó I., Balogh A., Krajczár, ill. Kalmár.

A felázott rácódi pályán nem lehetett megrendezni a mérkőzést, ezért a Király Sportlétesítmény műfüves pályáján csaptak össze a csapatok. A vendégek a félidő hajrájában egy 11-esből szerzett góllal előnybe kerültek, de a Rádóc még a szünet előtt egyenlített. A második félidő is jáki 11-essel kezdődött, ám a rádóciak fiatal, debütáló kapusa hárított. A folytatásban aztán a jobb erőben lévő „hazaiak” átvették az irányítást, és biztos győzelmet arattak – még egy kihagyott 11-es is belefért rádóci oldalon.

Tanakajdi TC–Szentpéterfai SE 0-2 (0-1). Tanakajd, 150 néző, v.: Andrejek Sz.

Tanakajd: Horváth B. – Preiczer, Kölkedi, Marcz G., Orsós, Szalai (Varga M.), Hankó (Kiricsi), Hittaller (Asztalos R.), Marcz M., Németh Zs., Oláh-Vadász (Nagy K.).

Szentpéterfa: Páll (Völgyi) – Hazafi, Udvardi, Török, Wágner, Geosits, Gaál, Skrapits D., Homor, Hoós, Skrapits I.

Gólszerző: Gaál (2).

Egyenlő erők küzdelmét hozta a mérkőzés. Jobb helyzetkihasználásának köszönhetően vitte el a három pontot a Szentpéterfa.

A következő, 14. forduló menetrendje, szombat, 13.30: Gyönygöshermán-Szentkiály–Rábatótfalu, Bajánsenye–Szentpéterfa, Tanakajd–Őriszentpéter. Vasárnap, 12.30: Egyházasrádóc–Újperint. 13.30: Rum–Felsőcsatár, Ikervár–Körmend VSE, Nárai–Ják. Szabadnapos: Telekes.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] email címre.