2024.05.17. 20:30

A Falcónál az előny! - Ismét kiütötték a vasiak a Szolnokot a döntőben - fotók

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság döntőjének harmadik felvonásán a címvédő Falco-Vulcano Energia KC Szombathely nagy verést mért a Szolnokra.

Komoly leckét kapott a bajnoki címvédő a döntő második meccsén Szolnokon. A találkozót követően mindkét edző véleménye egyezett abban, hogy bőven lesz mit kielemezni. Vidin szerint a kizárásokon kell mindenképp javítaniuk a tiszaligetieknek, illetve sokallta a hazai pályán bekapott 87 pontot, míg Konakov mester szerint még egyszer az nem fordulhat elő, hogy egy félidő alatt 63 pontot kap a szombathelyi alakulat.

Az összecsapást Pot kezdte meg a pontgyártást egy duplával, majd szinte rögtön utána Jovanovic szintén egy kettessel válaszolt, Durham középtávolijával pedig már a Szolnok vezetett (2-4). Hazai oldalon Tanoh Dez nagyon bekezdett, pár perc alatt sikerült neki 9 pontot termelnie, miközben a Falco 20-12-re lépett el az Olajtól. Az első hat perc abszolút a szombathelyiek szájíze szerint alakult, aztán némi megtorpanás következett a vasiaknál és az utolsó perc elején háromra zárkózott a Szolnok (22-19). A negyedet végül a Falco Pongója, Marcell zárta  egy közelivel, így ötpontos előnyből várhatta a címvédő a folytatást (26-21). A második negyed elején érezhetően egyre csak nőtt a feszültség a pályán, főleg akkor, amikor Durham ütött oda Perlnek, aki így labdát veszített, ám mégsem ítéltek a szolnoki ellen, mire a Falco-kispad heves reklamálásba kezdett és technikait kapott. A találkozó ezen szakaszában kétszer is felcsillant az egyenlítés lehetősége az Olajbányász előtt, ám nem tudott vele élni. Benke nagyon elkapta a fonalat, vezérletével 44-34-re nyúlt el a Falco. A túloldalon Jovanovic volt tarthatatlan, egymaga tartotta meccsben a Szolnokot, amely egy 6-0-ás sorozattal zárkózott (44-40). Keller triplája jelentette az első félidő záró akkordját, a Szombathely 8 pontos előnnyel térhetett pihenőre (49-41).

Szünet után Perl triplájával kialakult az addigi legnagyobb különbség (52-41), majd Benkére fújtak egy idegborzoló, érthetetlen technikait, pedig a felvételek alapján Lukácsra kellett volna fújni támadóhibát. Szenvedett a Szolnok, nem tudott bejönni 10 pont alá, sőt, mivel 6 perc alatt csak 4 pontot tudott dobni, a Falco 18-ra hízlalta a fórját (63-45). Negatív szériája teljesen bénítólag hatott az Olajra, amelyet senki sem tudott megmenteni a 20 pontos hátránytól (67-47). A negyed végét sikerült megnyomnia a Szolnoknak, amiben szerepe volt 1-2 hazai könnyelmű megmozdulásnak is, így 14 pontra jött vissza a vendég (73-59). A záró etap elején Keller hármasa demoralizálóan hatott a vendégekre, akik teljesen szétestek a meccs végére. A második félidőben szétzilálta ellenfelét a Szombathely, amely elbírta a nyomást, Perl, Keller és Barac is kiemelkedőt nyújtott.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó döntő állása: 2-1 a Falcónak.

Jegyzőkönyv

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–NHSZ-Szolnoki Olajbányász 100-76 (26-21, 23-20, 24-18, 27-17).

Szombathely, 3100 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, 3. döntő, vezette: Praksch P. Á., Montgomery-Tóth C., Nagy V.

Falco: Pot 12/3, Tanoh Dez 9/6, Benke 13, Tiby 4, Krivacsevics 2. Csere: Keller 18/12, Perl 18/3, Pongó Ma. 6, Kovács B. –, Jordano 9/6, Barac 9/3, Verasztó –. Edző: Milos Konakov.

Szolnok: Jovanovic 24/9, Durham 5/3, Lukács 8/3, Thomas 6/3, Wiggins 3. Csere: Eads 5/3, Pongó Má. 10/6, Pallai 11/9, Révész 4, Rudner –. Edző: Oliver Vidin.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 5-7. 5. perc: 17-12. 10. perc: 26-21. 13. perc: 30-27. 16. perc: 39-32. 20. perc: 49-41. 23. perc: 55-45. 26. perc: 63-47. 30. perc: 73-59. 33. perc: 80-64. 38. perc: 96-70. Kipontozódott: –.