Hírek

2017.08.21. 17:40

Pályán a megyei II-es labdarúgó-bajnokság szombathelyi és körmendi csoportjának csapatai

MEGYEI KÖRKÉP Az 1. forduló mérkőzéseit játszották a hétvégén a csapatok a megyei II. osztályú bajnokság csoportjaiban.

Szombathely

A Szentpéterfa-Ják szomszédvári derbi 1-2-es állásnál szurkolói rendbontás miatt a szünetben félbeszakadt. A Spari-Gyöngyöshermán szombathelyi rangadó magabiztos hazai sikerrel zárult. A Csepreg értékes győzelemmel mutatkozott be a szombathelyi csoportban. A Sé elgázolta a Felsőcsatárt, a Söpte Táplánban ötször betalált. Potyogtak a gólok a Gencsapári-Zanat összecsapáson is. Nem bírt egymással a Bozsok és a Tanakajd.

Elektromol Spari-Gyöngyöshermán-Szentkirály 3-0 (0-0). Szombathely, 60 néző, vezette: Sipos Zs.

Spari: PUNGOR - DIENES, Szekeres, TÓTH A., Varga B., Pulai, Dancs (Lobozár), BOLFÁN (Sipos), MAJTÉNYI, Németh R., Horváth Z. (Csillik).

Gyöngyöshermán: Káldi - Varga D. (Mészáros), Horváth Á., Kis, Hegedűs (Tóth Zs.), Szabó A., Nardai (Sturm), Dénes, Szép, Kopácsi (Kirchmajer), Tima.

Spari-Gyöngyöshermán 3-0. A hazaiak játékosa, Tóth Attila emeli el a labdát Kopácsi Sándor elől. Hátul Pulai Attila (balról) és Kiss Zoltán kíséri figyelemmel az eseményeket Fotó: Unger Tamás

Gólszerzők: Pulai, Szekeres, Majtényi.

Az első félidőben a fölényben játszó hazaiak még nem találtak fogást a szervezett vendégek ellen. Fordulás után viszont a Spari fölénye már gólokban is megmutatkozott - így tíz év után sikerült győzelemmel indítani a szezont.

Csepreg-Balogunyom 1-0 (0-0). Csepreg, vezette: Bazsó F.

Csepreg: Taródi - Tájmel (Németh G.), Steiner M., Büki, Reichardt (Németh B.), Baranyai (Péntek), Pócza, Steiner C., Németh Z., Kovács B. (Steiner Zs.), Kótai.

Balogunyom: Zámbó - Hajós, Papp M., Szén, Homor M., Kiss M., Fábián (Böle), Homor D., Dávid (Horváth M.), Molnár T., Nemes.

Gólszerző: Péntek.

Honvéd Sé-Felsőcsatár 6-0 (2-0). Szombathely, 80 néző, vezette: Farkas G.

Sé: Földi (Szentgyörgyvári) - Wágner, Séfer, Kovács K., Werderits, Muzsai (Sásdi), Farkas P., Vándori (Deutsch-Szalai), Kiss P., Tiborcz (Horváth P.), Sümegi.

Felsőcsatár: Söjtöry (Kossuth) - Perlaki (Krancz K.), Csoknyai, Cobzaru, Kiss M., Horváth Sz. (Horváth B.), Krancz Gy., Kopácsi, Schmalzl, Böhm, Horváth L.

Gólszerzők: Sümegi (2), Farkas P., Kiss P., Muzsai, Kovács K.

A továbbra is ideiglenes, szombathelyi otthonában játszó hazai csapat rögtön góllal nyitott, egy fineszes szabadrúgás után. Ezután is a séiek irányították a játékot, mezőnyfölényben fociztak, de helyzeteik közül csak egyet értékesítettek. A vendégek kontrákkal próbálkoztak, melyek kevés veszélyt jelentettek kapura. A második félidőben tovább folytatódott a hazai offenzíva, ami már gólokban is megmutatkozott. A vendégek feladták a küzdelmet, így csak a gólkülönbség volt kérdéses. Végül a hazaiak hatig meg sem álltak - de győzelmük akár nagyobb arányú is lehetett volna a végig sportszerű összecsapáson.

Tápláni KSK-Söpte 1-5 (1-3). Táplánszentkereszt, vezette: Szabó P.

Táplán: Farkas G. - Sárközi, Mikovics, Balázs (Hajmási), Káldi, Rajzinger, Jantos (Kovács Laczi), Varga S., Kasza (Szajkó), Horváth E., Németh G. (Borbás).

Söpte: Markovits - Nyul, Varga Cs., Kovács E., Tóth P. (Pungor), Orbán, Udvardi, Kovács M., Nagy K., Szakály (Porpáczy), Pereszteghy.

Gólszerzők: Káldi, ill. Kovács E. (3), Szakály, Nagy K.

Gencsapáti-Zanat 2-4 (0-2). Gencsapáti, 30 néző, vezette: Szabó I.

Gencsapáti: Lőrincz - Kardos (Tóth B.), Tóth A. (Czömpöl), Varga A., Németh P. (Rudolf), Domján, Vida K., Bernáth, Horváth T., Szigetvári, Horváth D.

Zanat: Szalay - Schmidt, Szabó Z., Polgár, Varga R., Pörge, Kiss M. (Iszak), Lakatos, Kovács G., Bárdics (Tőke), Putz.

Gólszerzők: Kardos, Horváth T., ill. Kiss M., Pörge, Polgár, Varga R.

Az erősen tartalékos hazai csapat próbálta többet birtokolni a labdát. A félidő vége felé mégis a vendégek kerültek kétgólos előnybe egy pontrúgás, majd egy kontra után. A második félidőben nagyobb sebességre kapcsolt a hazai csapat, de újabb kontra után már három góllal ment a Zanat. A hazaiak nem adták fel, két találatot is szerezve visszajöttek a meccsbe - de az újabb zanati kontra pontot tett a meccs végére. Igaz, az utolsó 10 percben a Gencsapáti még kihagyott egy büntetőt és egy üres kapus helyzetet is.

Bozsok-Tanakajd 1-1 (0-1). Bozsok, 100 néző, vezette: Harcsár R.

Bozsok: Miklós - Tar (Tóth G.), Dévényi, Horváth P., Mihácsi, Kovács P., Naisz, Tompek (Bigner), Kiss M., Németh D., Pónácz (Könye).

Tanakajd: Marcz L. - Könczöl (Maczek), Kölkedi, Marcz G., Orsós G. (Sebestyén), Orsós J., Marcz M., Filakovszky, Preiczer, Stieber, Komáromi.

Gólszerzők: Dévényi, ill. Filakovszky.

Az első 25 perc jobbára tapogatózással telt, látszott a csapatokon, hogy tartanak egymástól. Az első félidő második fele viszont a vendégeké volt, be is találtak, így tanakajdi előnnyel vonultak szünetre a felek. Félidőben rendezte sorait a hazai gárda, más szellemben futballozott a folytatásban, aminek meg is lett az eredménye, sikerült egyenlíteni. Összességében megérdemelten tartotta otthon az egy pontot a Bozsok a jó erőkből álló tanakajdi csapat ellen.

Szentpéterfa-Ják 1-2 - a szünetben félbeszakadt. Szentpéterfa, 150 néző, vezette: Mónos J.

Gólszerzők: Tóth Sz., ill. Máté Cs. (11-esből), Mészáros B.

Kiállítva: Kajáry D. (45., Szentpéterfa).

A hazai csapat ellenfelével talán még elbírt volna - ám a roppant motiváltnak tűnő Ország Péter asszisztenssel szemben tehetetlen volt.

Körmend

Bajánsenye-Rábatótfalu 5-6 (3-3). Bajánsenye, 100 néző. Vezette: Makai I.

Gól: Kovács Balázs (13., öngól), Bakó Martin (32.), Avas Zsolt (45., 78.), Sáfrányos Gergő (82.), ill. Balázs Attila (1.), Szakács Gábor (12., 58.), Erős Péter (30., 81.), Bouti Dávid (50.).

Kiállítva: Császár László (73.), Avas Zsolt (78.).

Bajánsenye: Kalamár D., Sáfrányos G., Bacsák Á., Koltai B., Szabó Sz. (Vörös G.), Hodács R., Balogh R., Császár L. (Balogh N.), Bakó M. (Réczeg A. J.), Kovács I., Avas Zs.

Rábatótfalu: Tóth A., Keresztúri K., Kovács B., Németh D., Balázs A., Szakács G. (Ráncsik J.), Erős P., Bouti D. (Gombás A.), Dancsecs A. (Kovács Á., Domján D.), Kóczán P., Anderkó M.

A hajtós mérkőzésen a hazai csapatnak két kiállítás ellenére is meg volt a lehetősége a kiegyenlítésre. Jó iramú, gólokban gazdag meccset láthattak a nézők.

Szarvaskend-Magyarszecsőd 3-1 (1-0). Szarvaskend, 80 néző. Vezette: Sály K.

Gól: Csenterics János (43.), Tóth András (88.), Csillag Dávid (89.), ill. Horváth norbert (90.).

Szarvaskend: Esztergályos Cs., Nagy Á., Kovács Sz. J. (Vörös V.), Tóth A., Csillag D., Jóna Sz., NÉMETH T., Csenterics J. (Vilics A.), FÖLDES B., Németh B. (Nagy Á.), Tóth G.

Magyarszecsőd: ÁDÁM L., JÁRFÁS L., NAGY M., VASS R., NAGY R., HORVÁTH R., HORVÁTH N., SASS G., CSER D., VARGA K. (SÓLYOM B.), VARGA Á. G.

Az elmúlt két Magyar Kupa-fordulóban kitűnően játszó hazai csapat nyögvenyelős győzelmet aratott az erősen tartalékos, de végig masszívan játszó vendégek ellen. A győzelmét a Szarvaskend csak az utolsó pillanatokban biztosította be.

Szakonyfalu-Nádasd 5-0 (3-0). Szakonyfalu, 50 néző. Vezette: Samu Cs.

Gól: Dancsecs Dávid (4., 33.), Horváth Mário (42.), Gáspár József (51.), Kovács Márk Sándor (72.).

Szakonyfalu: Sömenek R., Stájer D. (Dömötör T.), Gáspár J., Salamon Sz., Dancsecs D. (Horváth Zs. M.), Vajda R., Horváth M., Réczeg G., Nemes M., Beke D. (Wachter T.), Kovács M. S.

Nádasd: Danka Z., Podlaviczki G., Azanger A. (Szabó B.), Sipos M., Esztergályos Á., Marton Zs., Csenterics T., Szabó Zo. I., Meskó E., Somogyi A. (Francz R.), Szakály Á.

Ugyan a győzelem várható volt a nyáron meglehetősen megerősödött szakonyfalui csapat számára, ám az arány a játék képe alapján is túlzó a megyei I. osztályból visszaesett Nádasd ellen.

Csákánydoroszló-Körmend VSE 1-9 (0-2). Csákánydoroszló, 60 néző. Vezette: Molnár T.

Gól: Doktor Marcell (72.), ill. Vilics Bálint (14.), Velekei Bence (35.), Horváth Dávid (49.), Velekei László (50., 60., 63., 77.), Winkelbauer Erich (68.), Törő Tamás (82.).

Csákánydoroszló: Bérdi B., Gérnyi P. (Doktor M.), Takács M., Danyi P., Szakály Gy., Cservék L., Szakály S. P. (Sákovics P.), Simon M. (Pintér P.), Késmárky M., Biczó G., Horváth M. (Póczek K.).

Körmend VSE: KECSKÉS G., VELEKEI L., KÁPTALAN J., PESTI G., WINKELBAUER L. (MAROSI ZS.), TÖRŐ T., MEIXNER P., HORVÁTH D., VELEKEI B. (WINKELBAUER E.), HORVÁTH A., VILICS B.

A jobb erőket képviselő vendégcsapat megérdemelt győzelmet szerzett a csákányiak otthonában. A meglehetősen nagy gólarány a második félidőben realizálódott, amikor a hazaiak igencsak elfáradtak az esős körülmények közepette. A bajnoki címvédő Körmend VSE így ugyanott folytatta, ahol tavaly abbahagyta: gólgazdag győzelem, megannyi Velekei László-gól.

Őriszentpéter-Körmendi Téglagyár 2-0 (1-0). Őriszentpéter. Vezette: Németh L.

Gól: Baján Róbert (43.), Ponácz Sándor (83.).

Őriszentpéter: Süket M., Pongrácz G., Embersics P. (Póczak M.), Őr P., Ponácz S., Sály K., Baján R., Szép B., Domiter Á., Somogyi Zs., Benke D.

Körmendi Téglagyár: Németh G., Horváth P., Horváth D., Horváth J., Horváth Z., Horváth D. (Horváth S.), Sárközi D., Horváth Á., Sárközi R., Kis-Nemes M., Kardos Á. K.

A hazai együttes jó játékkal, megérdemelten tartotta otthon a három bajnoki pontot.

15. Felsőcsatár 1 0 0 1 0 -6 0

Az országos sorozatban már csak három párharcot rendeznek, a győztesek feljutnak az országos főtáblára. Komoly bravúr kapujában áll két megyei II. osztályú gárda, a Szarvaskend és a Bük.

Országos Magyar Kupa, 3. forduló, szerda, 17.30: Vasszécseny (I.)-Király SZE (I.), Bük (II.)-Sárvár (I.), Szarvaskend (II.)-Rábapaty (I.).

A Magyar Kupa megyei, Halmosi Zoltánról elnevezett sorozata a 2. fordulóval folytatódik. Döntetlen esetén az alacsonyabb osztályú gárda lép tovább.

Halmosi Zoltán Magyar Kupa, 2. forduló, szerda, 17.30: Szalafő-Szakonyfalu, Rábatótfalu-Őriszentpéter, Máriaújfalu-Csákánydoroszló, Oszkó-Győrvár-Körmendi Téglagyár, Vasvár-Körmendi FC, Alsószölnök-Egyházasrádóc, Ivánc-Szentgotthárd, Bajánsenye-Tutitextil-Körmend VSE, Telekes-Rum, Ikervár-Répcelak, Szergény-Tanakajd, Mesteri-Kemenesalja, Nárai-Kőszeg, Mersevát-Gérce-Vásárosmiske, Acsád-Meszlen-Keléd, Szentpéterfa-Vép, Kemenesmagasi-Söpte, Gencsapáti- Lukácsháza, Ostffyasszonyfa-Celldömölk, Torony-Ják, Balogunyom-Püspökmolnári, Rábasömjén-Tápláni KSK, Bozsok-Jánosháza, Spari-Sitke.