Körmend

2016.08.27. 18:39

Magabiztos körmendi siker a csarnokavatón

OSE Lions – Egis Körmend 72–111 (25–21, 17–41, 15–24, 15–25) KÖRMEND: Larson 15/9, Loveridge 19/9, Németh 3/3, Allen 29/3, Smith 22/3 Csere: Oroszi B. 1, Doktor 2, Blakes 17/3, Érsek 3/3, Márton Á. -, Vezetőedző: Teo Csizmics

Németh Zsolt

Csarnokavatóra hívták meg az Egis Körmend csapatát Oroszlányba, ahol az NB IB csoportos gárda új otthonát avatta. A csapatok már egy nappal korábban is összemérték erejüket. Ennek a találkozónak a feldobásánál Horti Bálint, a körmendiek frissen igazolt centere olyan szerencsétlenül érintkezett az egyik játékvezető könyökével, hogy a kézfejében törést szenvedett. A sérült kezet várhatóan vasárnap műtik Zalaegerszegen.

Orvosi vélemény szerint, ha minden jól megy, akkor Horti Bálint négy hét múlva edzésbe állhat. Pénteken az Egis Körmend 112-80 arányban győzött, ám másnap az első negyed a hazaiaké volt, akik négy ponttal jártak előrébb az első kisszünetben. A második negyedben aztán belehúzott a Körmend, hiszen tíz perc alatt 41 pontot dobva, a szünetben már hússzal volt előrébb. Tíz perc múlva pedig egy híján harminc volt közte. Az utolsó negyedben még tíz pontot tett a különbséghez a Körmend úgy, hogy az utolsó három és fél percben csak a fiatal magyar kosarasok voltak a pályán.