2015.05.06. 14:50

Döntős a SZOKA U16 is

A Szombathelyi Kosárlabda Akadémia U16-os fiúcsapata sikerrel vívta meg az alsóházi keresztjátékot, így a Körmendi Törpördögökkel együtt résztvevője lehet a kadet országos bajnokság döntőjének.

Debreceni KA-DSI – Szombathelyi Kosárlabda Akadémia 76-75 (20-15, 15-18, 17-21, 24-21)

Debrecen, U16-os fiú kosárlabda keresztjáték a döntőért, visszavágó.

SZOKA: Kiss M. 14, Dancsecs 24/12, Németh B. 12, Oláh 11/9, Kovács B. 13/3. Csere: Zsámár 1, Józsa, Körmendi B., Körmendi M., Kovács M., Tompa, Bakon Cs. Edző: Váradi Kornél, Hollósy Tibor.

A Körmendi Törpördögök kadetcsapata a felsőházi rájátszásban elért hatodik helyével szerzett jogot a nyolcas országos döntőben való indulásra, a Szombathelyi Kosárlabda Akadémiának viszont az alsóház megnyerése után további két párosmérkőzést is sikerrel kellett megvívnia. Előbb túljutott a Vasas Akadémia B gárdáján 185-178-as összesítéssel, majd a Debrecen ellen hazai pályán 90-85-re nyert. A debreceni visszavágón bár egy ponttal kikapott a SZOKA, 165-161-es összesítéssel bejutott a döntőbe, amelyet május 14. és 17. között Sopronban rendeznek.