2017.01.09. 18:10

A Falco U20 nyolcadik győzelme

A Falco U20-as kosárlabdacsapata fölényesen nyert Sopronban, míg a Körmendé hazai pályán kapott ki.

Sopron KC-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 52-102 (11-22, 9-26, 22-31, 10-23). - Sopron, U20-as férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Kovács Z., Németh K.

Falco: Horváth B. 10, Németh B. 11/3, Gábor 7/3, Hódi 15/9, Perák 8. Csere: Körömi 12, Dancsecs 11/9, Kovács B. 8, Józsa 5, Bakon -, Körmendi 8/6, Laman 7/3. Edző: Váradi Kornél.

A Falco tartalékos csapattal utazott Sopronba, de így is magabiztos győzelmet aratott.

Egis Körmend-Vasas Budapest 78-88 (26-21, 15-32, 20-18, 17-17). - Körmend, férfi U20-as kosárlabda-mérkőzés, vezette: Szalai, Németh.

Körmend: Doktor 6, Németh Á. 17/12, Oroszi B. 8/6, Oroszi V. 11, Márton Á. 18/3. Csere: Murai 5/3, Molnár 13/9, Márton L. -. Edző: Hencsey Tamás.

A nagyon szervezett vendégcsapat ellen az első negyedben még a hazaiak akarata érvényesült, a második etap azonban a Vasas fölényét hozta. A második félidőben csak megközelíteni tudta riválisát a körmendi csapat. Megérdemelten nyertek a fővárosiak, de a nagyot harcoló hazaiakat is dicséret illeti.

Az U20-as bajnokság A csoportjának tabelláján a Falco tíz győzelemmel és két vereséggel második a PVSK mögött, a Körmend pedig nyolc győzelemmel és négy vereséggel ötödik.