2015.07.30. 18:07

Az 5–8. helyért folytatja az U18-as kosárválogatott

Güssing, Oberwart - A magyar fiú U18-as kosárlabda-válogatott az 5–8. helyért játszhat a korosztály B divíziós Európa-bajnokságán.

Csütörtökön késő este negyeddöntős csoportjában a még veretlen Lengyelország együttese volt az ellenfele a magyaroknak – a Ferenczi csapat nem tudott egyenrangú ellenfél lenni.

Lengyelország–Magyarország 73-48 (15-11, 20-8, 23-9, 20-15). – Güssing, E csoport, 2. forduló.

Magyarország: Pongó 11/3, Horváth 8/3, Mócsán 8, Rudner –, Pápai 3. Csere: Durázi –, Doktor 5/3, Kucsora 6/3, Fülöp –, Demeter –, Kiss –, Krnjajski 2. Vezetőedző: Ferenczi Tamás.

Az első negyedben még jól működött a magyar védelem, utána viszont a kimaradt dobásokkal könnyítettek az amúgy sokkal jobban lepattanózó ellenfelük dolgán a mieink. És mivel csaknem kétszer pontosabban céloztak a lengyelek, csak nőtt a különbség – a harmadik negyed végére 30, a végső dudaszóig pedig 35 pontra. A szombathelyi Durázi Krisztofer 19, a körmendi Doktor Péter 17 percet töltött a pályán.

Az E csoport másik találkozóján: Szlovénia–Anglia 76-55.

Így az utolsó negyeddöntős csoportmeccs előtt eldőlt, hogy a magyar fiúk már nem juthatnak tovább az elődöntőbe, csak a csoport harmadik vagy negyedik helyén végezhetnek. Csütörtökön az ebben az etapban még szintén nyeretlen angolok ellen a harmadik helyet vették célba.

Magyarország–Anglia 72-71 (20-11, 18-18, 28-22, 6-20). – Oberwart, E csoport, 3. forduló. Magyarország: Doktor 8/6, Mócsán 24/9, Horváth K. 6/6, Rudner -, Pápai 2. Csere: Kucsora 9/3, Durázi 5, Krnjajski 11, Demeter 5/3, Kiss A. 2, Fülöp –.

Úgy tűnt, sikeresen rendezték soraikat a magyar fiúk. Ha a második negyedben kicsit meg is torpantak, magabiztosan, 9 ponttal vezettek a félidőben, és előnyüket a következő negyedben 15 pontosra hizlalták (66-51). Ki gondolta volna ekkor, hogy még veszélybe kerülhet a győzelem? Pedig ez történt a rémálomszerű záró negyedben. Óriásléptekkel zárkóztak fel az angolok – miközben a mieink mindösszesen 6 pontra voltak képesek ebben a játékrészben. Tíz másodperccel a játékidő vége előtt 72-71 állt az eredményjelzőn. Szerencsére nem sikerült Evans triplakísérlete. Doktor 20, Durázi 16 percet játszott.

Győzelmével Magyarország válogatottja az E-vel jelölt középdöntős csoport harmadik helyén zárt, így az F negyedik helyezettjével, Izlanddal kezdi meg a helyosztós küzdelmet az 5–8. helyért. A találkozó szombaton 18 órakor lesz Güssingben. A győztes az 5., a vesztes a 7. helyért játszhat vasárnap.