2014.10.19. 20:30

Falco KC: A vártnál sokkal simább diadal Jászberényben

Jászberény - A Jászberény vendégeként aratott remek, önbizalomnövelő győzelemmel mutatkozott be a 2014/2015-ös szezonban a Falco-Trend Optika KC Szombathely NB I-es kosárcsapata.

Bár már a 2. fordulót rendezték a bajnokságban, a Falco az első körben szabadnapos volt, így a Jászberény vendégeként kezdte a szezont. A szombathelyiek 8.30-kor keltek útra, és a több mint 300 km-es utat maguk mögött hagyva az ebédet már Jászberényben fogyasztották el - még egy kis pihenő is belefért az időbe a mérkőzés előtt. Nem ülhetett le a szombathelyi kispadra Váradi Kornél. A Falco másodedzője ugyanis a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége képviseletében a Varsóban rendezett FIBA-konferencián töltötte a hétvégét.

Goran Martinics (labdával) remekül irányított, szórta a kosarakat. Fotó: Unger Tamás

Óriási lendülettel nyitotta a mérkőzést a Falco. Martinics nagy kedvvel játszott, szórta a kosarakat, remekül irányította a csapatát – az első etapban 13/9 pontig jutott, egyetlen dobást sem hibázott. A házigazda csak üggyel-bajjal tartotta a lépést. A második negyedben Doyne ragadta magához a vezér szerepet: 14 ponttal abszolválta a második tíz percet, ő is remekül célzott, minden dobása a gyűrűben landolt. Kálmán László sokat forgatta a csapatát, mindenki kapott bőven lehetőséget. Rohant a Falco, és a dobóformával sem volt baj. A nagyszünetben már érezhető volt, hogy a Falco megnyeri a meccset (20. perc: 43-62). Fordulás után nagyobb sebességre akart kapcsolni a házigazda, próbálkozott letámadással, igyekezett gyorsan helyzetbe kerülni – de a Falco magabiztosan játszott, visszavert minden rohamot.

A szombathelyiektől többen is remek napot fogtak ki, ráadásul a Falco szervezetten, csapatként játszott. Az utolsó negyedben már a közönség szórakoztatására is jutott erő. Látványos passzoknak, zsákolásoknak tapsolhatott az amúgy remek hangulatot produkáló 70-80 fős lelkes sárga-fekete szurkolótábor. Simán, a vártnál jóval könnyebben nyert Jászberényben a Falco. Ilyen arányban is megérdemelten – a két csapat ezen az estén nem volt egy súlycsoportban.

Bencze Tamás: – Gratulálok a Falcónak, a játék minden elemében felülmúlt minket – főleg az első félidőben. A második félidőre próbáltunk váltani, ez akaratban sikerült, játékban már nem.

Kálmán László: – Remekül kezdtük a bajnokságot, összeszedett játékkal, idegenbeli győzelemmel. Az első perctől irányítottuk a játékot, nem volt gyenge pontunk. Ha a folytatásban is így, ilyen szervezetten, motiváltan, csapatként játszunk, akkor bárkire veszélyesek leszünk. Köszönöm a szurkolók támogatását, igazi hazai pályát teremtettek.

Érdekesség, hogy Kálmán László még veretlen edzőként: tavaly három bajnokit nyert meg irányításával a Falco, és az idei szezont is győzelemmel kezdte.

Jászberényi KSE Falco-Trend Optika KC Szombathely 87-107 (21-28, 22-34, 29-28, 15-17). Jászberény, 800 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur T., Gál J., Jakab L.

Jászberény: WARE 25/6, Szögi 6/6, SOÓS 22/3, Horváth Á. 13/6, Dramicsanin 10. Csere: Cseh 2, Csabay 4/3, Kerpel-Fronius 3/3, Mladenovics 2. Edző: Bencze Tamás.

Falco: MARTINICS 21/9, DOYNE 19/3, PERL 15/3, Dukics 5/3, Majsztorovics 6. Csere: Bognár 7, Bus 1, Váradi 7/3, Will 9/9, HALL 14, Bazsó 3, Kovács B. . Edző: Kálmán László.

Kipontozódott: Soós (40.).

Az eredmény alakulása. 5. perc: 8-15. 8. perc: 16-23. 15. perc: 30-42. 18. perc: 34-52. 25. perc: 60-81. 28. perc: 66-86. 35. perc: 77-97. 37. perc: 81-101.