2015.05.03. 05:26

Nagy csatában kapott ki Pakson a Falco

Paks - Az NB I-es férfi kosárbajnokság negyeddöntőjének utolsó, ötödik meccsén a Falco-Trend Optika KC Szombathely nagy csatában kapott ki Pakson, így befejezte a szezont.

Atomerőmű SE–Falco-Trend Optika KC Szombathely 87-82 (26-20, 20-23, 15-26, 26-13).

Paks, 1200 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, negyeddöntő, ötödik mérkőzés, vezette: Kapitány, Hegedüs, Török R.ASE: Dugat 18/6, Medve 2, Eilingsfeld 12/3, Evans 14, Szabó Zs. 19/12. Csere: Kovács Á. 4, Jones 10, Baki 4/3, Tóth Á. 2, Körtélyesi 2. Edző: Dzunics Braniszlav.Falco: Váradi 2, Doyne 5, Hall 2, Majsztorovics 14/3, Krsztanovics 17/3. Csere: Perl 19/3, Bognár 13/6, Dukics 10/6. Edző: Kálmán László.Az eredmény alakulása. 2. perc: 7-2. 5. perc: 16-10. 9. perc: 26-18. 14. perc: 32-30. 18. perc: 42-39. 20. perc: 46-43. 22. perc: 46-47. 26. perc: 52-58. 28. perc: 54-63. 30. perc: 61-69. 34. perc: 71-71. 37. perc: 80-76. 39. perc: 86-82. Kipontozódott: Majsztorovics (40.).

Az elmúlt szűk két hétben alaposan kiismerhették egymást a csapatok, hiszen eljutottak a negyeddöntő ötödik mérkőzéséig kevesen gondolták, hogy a Falco ilyen nagy csatára kényszeríti esélyesebb ellenfelét. A hazaiaknál a kezdőötösben kapott helyet az a Szabó Zsolt, aki az előző szombathelyi meccsen csúnyán összeveszett edzőjével. És éppen a volt szombathelyi triplája nyitotta a meccset. A Paks villámrajtot vett (2. perc: 7-2), a Falco nehezen vette fel a ritmust (5. perc: 16-10). Rohantak és dobtak a csapatok, nem igen kellett felállt védelem ellen támadni. A remekül dobó ASE diktálta a tempót, és egyre növelte előnyét (8. perc: 26-18). A Falcótól nem jöttek a triplák, de küzdött becsülettel a lelkes szurkolói által is támogatott sárga-fekete társaság, így látótávolságban tartotta ellenfelét. Sőt, a második negyedben már ott lihegett ellenfele nyakán. A 12. percben jegyezte első tripláját a vendégcsapat, Majsztorovics volt eredményes (28-25). Perl is elkapta a fonalat, érezhető volt, hogy ezúttal nem adja olcsón a bőrét a szombathelyi csapat. Erős tempót diktált a Paks, ráadásul mindig akadt valaki a soraikban, aki a nehéz pillanatokban betalált. De nem nyugodhatott meg (18. perc: 42-39). Meglepte ellenfelét a Falco, két egyenrangú csapat csatáját hozta az első félidő (20. perc: 46-43). Sőt, fordulás után átvette a vezetést a Falco (23. perc: 46-47)! Remekül védekeztek a vasiak, de rengeteg dobást elrontottak. A folytatásban kis ideig felváltva vezettek a felek, aztán a szombathelyiek megléptek (26. perc: 52-58) érett a meglepetés. Űzte, hajtotta elbizonytalanodni látszó ellenfelét a Falco, ráérzett a lehetőségre (28. perc: 54-63), és most már a triplák is jöttek. Parádés harmadik negyedet produkált a Falco (30. perc: 61-69)! Igaz, komoly faultproblémákkal futott neki az utolsó etapnak. Az Atom nagy rohamokkal, agresszív játékkal nyitott, erős tempót diktált. Gyorsan elfogyott a szombathelyi előny (34. perc: 71-71). Fáradt a Falco, de nem adta fel (37. perc: 80-76). Futni kellet az eredmény után (39. perc: 86-82), a nagy rohanásba egyre több hiba csúszott, így a hajrában csak kicsikarta a győzelmet a Paks.

A négy közé az ASE jutott 3-2-es összesítéssel.

Dzunics Braniszlav: - A negyedik negyedben végre agresszíven védekeztünk, sok gyors támadást indítottunk, fontos lepattanókat szereztünk. Megérdemelten győztünk, de gratulálok a Falcónak is, remek ellenfél volt.

Kálmán László: - Tudtuk, ha az ASE nem tudja elkapni a ritmust az első negyedben, akkor lehet esélyünk. A harmadik negyedben nagyon összeállt a játékunk, de a negyedik negyed elején nem állítottuk meg a Paks rohanását. A játékvezetők is belenyúltak, hiszen Majsztorovics a harmadik negyed elején már a negyedik faultját kapta. Nem sokon múlt.

A mérkőzés percről percre:

Nagyon bekezdett a Paks. Előbb Szabó Zsolt süllyeszt el egy triplát, majd Dugat közelről egy duplát a vasi gyűrűbe. A szombathelyiek első pontjait Majstorovic szerezte - büntetőből. Hall és Evans dobópárbaját követően  a 2. percben az állás: 7-4

Evans zsákol egy nagyot. Perl válaszként emberrel együtt dob egy szép kosarat. Nem a védekezésről szól a mérkőzés eleje, hiszen gyűlnek a pontok becsülettel.

4. perc: 12-8

Krstanovic is feliratkozott a pontszerzők listájára. Szabó Zsolt eredményes a Paks részéről. Az ex-Falco bedobója már 8 pontos a találkozón. Állandósul a hazaiak 4-6 pontos előnye. Perl tempója csont nélkül hullott be, pedig Dugat szorításából engedte el a labdát!

6. perc: 16-12

Ismét Szabó, eddig Ő viszi hátán az Atomerőmű csapatát. Váradi ziccerére postafordultával válaszolt Dugat. Nagyon rohannak a csapatok - Perl szerez egy duplát. Majd Evans 2+1-es akciójával növekszik a paksi előny.

8. perc: 23-16

Eddig intről nem céloztek elég jól a felek. Evans és Dukic triplakísérlete lecsorgott a gyűrűről. Krstanovic kettesére viszont Dugat hármassal válaszolt - érthető, hogy Kálmán László időt kért. Perl kosarával zárkózik a Falco a negyed végére.

10. perc: 26-20

A Falco csapatkapitányának kosara indította a második 10 percet. Ezzel már Perl is 10 pontos lett. Tóth a palánk segítségével - faulttal együtt - szerez kosarat. Majstorovic a pálya oldaláról talált a gyűrűbe - ez hárompontos volt!

12. perc: 28-25

Továbbra is tart a kosárbőség! Hazai oldalon Körtélyesi fordult le ellenfeléről és dobott egy kettest, míg Doyne büntetőből volt eredményes. A szombathelyi kosarasok most rendre a büntetővonal mögül szerzik pontjaikat.

14. perc: 35-30

Jones először támadóhibát követett el, majd egy labdaszerzést követően ziccert dobott. Kálmán László magához rendelte játékosait! Úgy tűnik hatásos volt a szünet, Krstanovic zsinórban 4 ponttal terhelte meg a paksi gyűrűt. Válaszként Baki hintett egy triplát.

16. perc: 40-34

Eilingsfeld egy büntetőt értékesített, miután Váradi megütötte a kezét. Dukic Szabó mellől szerez két pontot. Baki is csak 1 pontot szerzett - szintén a büntetővonal mögül.

18. perc: 42-36

Az első félidő hajrájában Perl a 15. pontját triplából szerezte. Eilingsfeld kosarát követően Krstanovic is betalált. Dzunic mester kért időt, hogy rendezze a sorokat! Eilingsfeld és Perl büntetőkből eredményes, viszont több kosár már nem született az első félidőben.

A félidőben Atomerőmű - Falco KC: 46-43

Kiválóan kapta el a második félidő kezdését a Falco. Majstorovic 2+1-es akciójával indult a harmadik negyed. Dugaték pedig nem tudtak válaszolni. Először a meccs folyamán vezetnek a szombathelyiek.

22. perc: 46-47

Dukic triplájéval és Krstanovic büntetőivel lép meg a sárga-feketék együttese, Tóth Ádám pedig tiszta dobóhelyzetben ront. Ráadásul büntetőből sem talált be a center. Krstanovic nagyon jó százalékkal dob, újfent egy dupla tőle.

24. perc: 50-51

Hiába fordít átmenetileg a Paks Medve kosarával, a Falco szárnyal. Bognár és Majstorovic belelendült a pontgyártásba. Eilingsfeld zsákolása csak arra elegendő, hogy lőtávolon belül maradjuk az ASE.

26. perc: 52-60

Kovács Ákos betörésből szerez két pontot, de Dukic keze nagyon pontosan engedett el egy újabb trojkát. Bognár triplája pedig már azt jelenti, hogy 10 ponttal megy a Falco!

28. perc: 56-66

Baki maradt üresen, de tempója nem volt elég pontos, Tóth Ádám pedig újra hibázik a büntetővonalról - egyik dobása sem ment be. Szabó és Dugat faragott az ASE hátrányán. A végén még Bognár triplából, Dugat tempóból talált be.
Ebben a negyedben mindösszesen 15 pontot engedélyezett a hazai csapatnak a Falco, míg a szombathelyiek 26 egységet gyűjtöttek.

30. perc: 61-69

Továbbra is kemény tempót diktál a vasi alakulat. Bognár megszerezte 10.pontját is, Szabó büntetőkből kozmetikázza az eredményt. Stabilan tartja nehezen megszerzett előnyét a szombathelyi csapat!

32. perc: 63-71

Bognár labdát vesztett, az akció végén Jones dobott könnyű kosarat. Kálmán László hívta magához játékosait. De úgy tűnik hatástalan volt ez a húzás, mert Váradi passzolta el magát, Szabó pedig egy triplával faragta a sárga-feketék előnyét. Dugat hármasa már egált jelentett, de időben érkezett Krstanovic trojkája is!

34. perc: 71-74

Jones volt eredményes a palánk alól, majd a vezetést is visszavette a Paks - Dugat ziccerével. Fej-fej mellett haladnak a csapatok. Perl hosszú idő után talált a gyűrűbe! Evans kettesére nem érkezett válasz.

36. perc: 77-76

Perl ellen fújtak lépéshibát, pont a legrosszabbkor. Ráadásul Szabó egy hármast szerez csapatának - szegény embert az ág is húzza tipikus esete. Kálmán László ismét időkérést jelez. Bognár kosarára Jones és Dugat felelt paksi oldalon - úgy tűnik elfáradt a szombathelyi csapat.

38. perc: 84-79

Doyne és Bognár büntetőivel kapaszkodik a Falco. Jnoes szedett egy lepattanót és szerzett 2 pontot csapatának. Doyne kosarával fordulnak az utolsó percre a csapatok.

39. perc: 86-82

Majstorovic ellen befújták az ötödik személyi hibát - ezzel kipontozódott a center. Szabó Zsolt mindkét kísérlete lejött a gyűrűről, de Evans ismételhetett. A légiós az egyik dobással növelte a Paks előnyét, ezzel el is dőlt a párharc.

40. perc: 87-82

Hősiesen játszott a szombathelyi kosárcsapat és kis szerencsével a győzelmet is megszerezhették volna Perlék. Kritika a játékvezetésre nézve, hogy rengeteg faultot fújtak be a Falco ellen, pedig nem voltak keményebbek a hazaiaknál.

Minden elismerést megérdemelnek a sárga-feketék játékosai!