2014.07.27. 18:06

Hollandia legyőzése után Romániával találkoznak az U18-asok

Az utolsó csoportkör előtt két győzelemmel és egy vereséggel áll a magyar U18-as fiú kosárlabda-válogatott a B divíziós Európa-bajnokságon.

Hollandia–Magyarország 62-66 (16-17, 11-20, 18-16, 17-13)

Szófia, U18-as fiú kosárlabda B divíziós Európa-bajnokság, csoportmérkőzés.

Magyarország: Kovács 6, Antóni 8, Hódi 6/6, Andrássy 7, Bagó 4. Csere: Pongó 13/3, Szabó 5/3, Filipovics 8/3, Popgyákunik 9, Peringer, Krivacsevics. Vezetőedző: Horváth Imre. Edző: Váradiné Szarka Ildikó.

A svédek elleni vereség és a luxemburgiakkal szembeni győzelem után szombaton az akkor még nyeretlen hollandokkal találkoztak a magyar fiatalok. Akik az 5. percben érték utol ellenfelüket, és kiegyenlített csatában egy ponttal jobbnak is bizonyultak az első negyedben.

A második negyedben sikerült öt ponttal ellépni (13. perc: 25-20), a 18 percben pedig már tízzel jártak előrébb a mieink, a falcósok közül Kovács Bence, Popgyákunik Balázs és Hódi Patrik volt eredményes ebben az időszakban. A legnagyobb különbséget a 23. percben jegyezték a két csapat között (46-29). A negyedik negyedben már egyre csökkent a differencia, de a győzelmet nem fenyegette veszély.

További eredmények: Luxemburg–Románia 62-53, Svédország–Luxemburg 59-47, Románia–Hollandia 56-81. A magyar csapat tegnap szabadnapos volt.

Hétfőn, a csoportkör utolsó, 5. fordulóját rendezik. A körbeverések miatt izgalmasan alakult a tabella. Luxemburg már nem játszik, a Hollandia–Svédország találkozó (10.30) után a magyarok ellenfele Románia lesz 12.45-től. A csoport 1–2. helyezettje jut a legjobb nyolcba.