2014.04.02. 12:25

Jól kezdett a SzoESE, de a végére elfáradt

Szombathely - Vereséggel kezdte az egyetemi-főiskolai női kosárlabda-bajnokság rájátszását a SZoESE.

Szombathelyi Egyetemi SEDebreceni EAC 67-77 (22-13, 11-26, 19-26, 15-12)

Szombathely, 100 néző, egyetemi-főiskolai női kosárlabda-mérkőzés, középszakaszbeli rájátszás, vezette: Németh A., Bognár.

SZoESE: BAUER 16, GUSZTAFIK 20/3, Handler 9/3, TÓTH T. 6, USZKAI 16. Csere: Gősi –, Kovács –. Edző: Szabó László.

DEAC, legjobb dobók: Göttlinger 20/6, Gál 19.

A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban (5. perc: 14-5). Az ellenfél azonban egészpályás letámadásra váltott, ami nagyon nem ízlett a szombathelyieknek (15. perc: 29-29). Így nagyszünetre már a debreceniek vonulhattak előnnyel (20. perc: 33-39). Fordulás után megpróbált újítani a házigazda (25. perc: 41-41), sikerült is izgalmassá tenni a meccset (35. perc: 62-69). De a végére elfogyott, elfáradt a szűk kerettel játszó SZoESE – ráadásul Handler ujjsérüléssel vállalta a játékot, Gusztafik pedig térdsérülés miatt dőlt ki idő előtt. Így a DEAC megnyugató előny birtokában készülhet a vasárnapi visszavágóra. A párharc győztese az 1–4., a vesztese pedig az 5–8. helyért játszhat a folytatásban.

Szabó László: – Két hasonló képességű csapat mérkőzésén a küzdőszellemmel nem volt baj, de sajnos sokat hibáztunk a második és a harmadik negyedben, ráadásul a végére elfáradtunk. Nem adjuk fel, a visszavágón is megpróbálunk egy szoros meccset játszani, a akkor a hajrában bármi megtörténhet.