2016.03.05. 19:14

Könnyed hazai Falco-siker - Nem okozott semmi problémát a PVSK, 24 ponttal maradt alul

Folytatta remek hazai sorozatát a Falco-Trend Optika KC Szombathely NB I-es férfi kosárcsapata, a 22. fordulóban a Pécs távozott vereséggel az Arena Savariából.

Falco-Trend Optika KC Szombathely-Pécsi VSK-PANNONPOWER 86-62 (19-16, 22-12, 23-17, 22-17)

Szombathely, 1500 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur, Balog, Tőzsér.

Falco: Thomas 3/3, Váradi B. 10/6, Burgess 21/9, Bognár 11/3, Wright 12. Csere: Relphorde 13/3, Lekli 6, Bazsó -, Hódi 6/6, Kovács B. 2, Durázi 2, Bagó -. Edző: Kálmán László.

PVSK: Czukor 6, Popadics 13/6, Antóni 5/3, Budimir 6, Horti 11. Csere: Nelson 11/3, Bödör 2, Demeter 2, Krnjajski 3/3, Sértő 3/3, Popgyákunik -, Kővágó-Laska -. Edző: Csirke Ferenc.

Könnyed, de eredményes játékkal nyitott a Falco, rögtön a meccs elején meglépett (3. perc: 8-0). Aztán a Pécs pillanatok alatt szinte kiegyenlített (8-7). De érezhetően a szombathelyiek uralták a meccset, több támadást kivédekeztek - csak a támadásokat nem sikerült mindig pontosan befejezni. Így a lassabbnak, körülményesebbnek tűnő Pécs tartotta a lépést. A Falco azonban hagyta belelendülni ellenfelét. Lelassult a hazai gárda, alig-alig került helyzetbe (12. perc: 21-21). Bár a Pécs remekül, keményen védekezett. Szenvedett a házigazda, de csak kijött a hullámvölgyből. A Pécs időkéréssel próbálta megtörni a hazaiak lendületét (15. perc: 26-21). Ám Relphorde büntetőjével tíz pontra hízott a hazai fór (18. perc: 34-24). A játékvezetők mindkét csapat dolgát megnehezítették az amúgy is ideges hangulatú meccsen. De a Falco vonulhatott nyugodtabban nagyszünetre, a második etap második fele már egyértelműen a hazaiaké volt (20. perc: 41-28). Úgy tűnt, hogy a második félidőt ugyanolyan jó játékkal kezdi a Falco, mint a milyennel az elsőt befejezte. De elég volt néhény eladott labda, amiből könnyű kosarakat szerzett a Pécs, és Kálmán László rögtön maga köré gyűjtötte a csapatát (23. perc: 45-34). Rendezte is sorait a Falco, állandósult a tíz pont fölötti hazai fór. A feszült Pécsből Popadics és Csirke mester is technikait harcolt ki magának. A hazai edzőkettős bőszen forgatta a játékosokat - Hódi például két triplával szállt be a padról.Eldőlni látszott a mérkőzés (28. perc: 58-38). A kedvetlennek tűnő Pécsnek semmi nem akart sikerülni (30. perc: 64-45). Az utolsó negyedben szinte végig a Falco fiatalaji voltak fenn a pályán. És mivel a különbség nem igen csökkent, a Pécs is bevetette az ifjakat (35. perc: 72-54). Edzőmeccs jellege lett a mérkőzésnek. Ráadásul a Falco nem kegyelmezett, nem lassított. Járt a vastaps!

Kálmán László: - Mind a két csapatnak voltak problémái, mi alkalmazkodtunk jobban a körülményekhez. Kihoztuk a meccsből a maximumot. Örülök, hogy ilyen biztosan sikerült legyőznünk a kellemelten stílusban kosarazó Pécset. Bízom benne, hogy a folytatásban is hasonló teljesítménnyel rukkolunk elő.

Csirke Ferenc: Gratulálok a Falcónak. Össze kell szednünk magunkat - és elsősorban fejben.