2015.04.15. 08:44

Megtört a Falco elleni körmendi nyeretlenségi sorozat

Az első félidő egyértelműen a tartalékosan érkező vendégeké volt, a második játékrészt viszont elképesztő akarással és formajavulással, változatlan ötössel játszotta végig a Körmend. A hazaiak harmadik negyedbeli ponterős játékukkal és jó védekezésükkel nem csak megfordították a találkozót, de jelentős előnyt is gyűjtöttek, ami kitartott a mérkőzés végéig, így négy meccs után nyerni tudtak a Kálmán László vezette Falco ellen.

Németh Zsolt

Egis Körmend – Falco-Trend Optika KC Szombathely 101–90 (24–28, 22–23, 33–16, 22–23)
Vezetőedző: Kálmán László

Az eredmény alakulása. 5. p.: 9-14. 9. p.: 21-24. 13. p.: 28-40. 19. p.: 44-44. 25. p.: 62-59. 29. p.: 77-65. 32. p.: 82-67. 39. p.: 98-86.

Több hiányzója volt a vendégeknek, Köztük Martinics és Majsztorovics is, mégis a 7-4-es körmendi vezetés után 10-2-es rohammal elléptek Kálmán László tanítványai. A Körmend időkérés után utolérte ellenfelét, de Perl vezérletével megint elhúzott a Falco. Perl triplája után Ferencz és Walker is betalált távolról, jött a vendég időkérés 21-24-nél. A kisszünetig eggyel még megtoldotta előnyét a vendég gárda.

Négyről gyorsan 12-re nőtt a vendégelőny, miután Popadics sportszerűtlen hibát követett el támadásban. Doyne pontjait követően Will és Dukics is triplát szerzett, míg a körmendi dobások java lejött. Ferencz harmadik triplájával lépett tízen belülre a Körmend, de ezt követően még egy indítást is sikerült elrontani, Richards rossz helyre passzolt, a padon találta magát, és mint kiderült, később már nem is játszott a meccsen. Ekkor lódult meg a hazai csapat. Kálmán László 37-44-nél érezte ezt, kikérte második idejét, de a hazaiak meg sem álltak az egyenlítésig, 12 pontos hátrányt ledolgozva. Ebben ismét nagy segítséget nyújtott a fergetegesen szurkoló hazai tábor. Ugyanakkor a vendégek sem maradtak külső támogatás nélkül, hiszen a vendégszektorban sem volt üres hely. A negyed végét öt ponttal megnyerték, ennyivel vezettek a szombathelyiek nagyszünetben. Aztán fogyni kezdett a körmendi hátrány, Ferencz negyedik triplája után már csak egy volt közte. Többször átvehette volna a vezetést a hazai csapat, de nem sikerült, Doyne pedig utolsó pillanatban zsákolt. A 24. percben viszont már a hatodik triplát süllyesztette el Ferencz, ekkor eggyel már ment, és alaposan beindult a hazai gárda.

Főleg Ferencz és Popadics pontjaival, de kiegészítve Walker, Török és Tóth hatalmas szívével tíz fölé növelte az előnyét az MTE. Az utolsó tíz percet 12 pontos fórban várta a nagyot küzdő hazai csapat. Másfél percig nem esett kosár, majd Walker blokkolta Perlt, a megszerzett labdából triplát szerzett az irányító, máris jött a vendég időkérés, 82-67-nél. Ferencz nyolcadik hármasa után már 18 ponttal volt előrébb a Körmend. Bognár hármasa után Déri Csaba kért időt, 85-70-nél. Doyne és Krsztánovics is hármast dobott, csökkent a hazai előny, de Ferencz beemelte 9. tripláját, Kálmán László kért időt. Ezt követően már taktikusan, hosszan támadva játszott a Körmend, Kálmán László pedig kerete minden tagjának játéklehetőséget adott a vasi rangadón. A másik oldalon ez csak azért nem történt meg, hogy a teljes második félidőt hihetetlen akarással és remekül végigjátszó ötös fejezhesse be az utolsó hazai mérkőzést a szezonban.

Mestermérleg:

Déri Csaba: – Sokáig nem működött a védekezésünk. Alacsony szerkezetre váltottunk, ráadásul Ferencz a szezon legjobbját nyújtotta. Két négyes posztú játékossal, igazi center nélkül játszottuk végig a második félidőt, és megismételtük azt a fantasztikus játékunkat, amit az Alba ellen is mutattunk. Gratulálok a Falco-nak az U21-es bajnoki címhez, és sok sikert kívánok nekik a rájátszásra is. A legfontosabb dolgom pedig az, hogy ismét megköszönjem szurkolóink teljesítményét, igazi hatodik emberként űzték, hajtották a csapatot, nélkülük nem sikerült volna!

Kálmán László: – A Körmend megérdemelten nyert, mert ránk tudta erőltetni az akaratát, és egy Ferencz-el jobb volt, mint mi. Köszönöm a szurkolóink biztatását.

A Körmend-Falco megyei kosárlabda-rangadót online közvetítettük:

Sok néző és remek hangulat van jelenleg a Somogyi Béla utcai sportcsarnokban. A találkozó első kosarát Richards szerezte, annak ellenére hogy a szombathelyiek támadhattak elsőnek. Ferencz triplájával lép el a hazai csapat, de Doyne ziccerével és Krstanovic horgát követően az állás - 2. perc: 5-4

Popadic és Ferencz elemében van, ők ketten a vasi pontfelelősök eddig. Richards ziccert ront, ez pedig kapóra jött a Falconak. Doyne és Krstanovic pontosságának köszönhetően fordít a vendég együttes. 4. perc: 9-10

Beragadt a körmendi csapat. Nem ülnek a távoli dobások, ellenfelük pedig - Krstanovic és Váradi révén - növelték a szombathelyi előnyt. Déri mester időkéréssel próbál rendet tenni a fejekben - sikerrel. Ferencz triplájával egalizál a hazai csapat. 6. perc: 14-14

Perl Zoltán percei következtek. A szombathelyi csapatkapitány zsinórban szórt 5 pontot, ezzel nagyobb előnyhöz juttatva csapatát. Török kosara csak arra elég, hogy lőtávolságon belül maradjanak a hazaiak. 8. perc: 16-24

Perl tripláját követően Tóth Norbert és William Walker talált be, ezért Kálmán László is időt kért. Perl megszerezte 10. pontját is. A vendégek csapatkapitánya eddig hibátlanul dob. 10. perc: 24-28

Tóth Norbert kosara nyitotta a második negyedet, amire Will felelt egy triplával. Popadic sportszerűtlen hibát kapott - ezért járó büntetőket Doyne értékesítette. Hall kosarával pedig a tíz pontos különbséget. 12. perc:  28-37

Nem működik a hazai védekezés és támadás sem. Dukic távoli trojkáját követően a körmendi kispad jelzett "timeout"-ot. A fejtágítót követően Ferencz dobta be a harmadik tripláját. 14. perc: 31-40

Bognár eredményes volt a támadásban - szép kettest hintett. A túloldalon Popadic és Richards büntetőből faragta a Falco előnyét, de nem sok sikerrel. Kapkodnak a csapatok és ez az eredményességen is meglátszik. 16. perc: 34-44

Török palánk alatt szerzett kettesét követően Kálmán László is időt kér - nem szeretné, ha a hazai csapat vérszemet kapna. Hossz percekig nem esett kosár, majd Popadic triplájával és Latinovic ziccerével közelít a Körmend. 18. perc: 42-44

Török egyenlített ki, miután Dukic elpasszolta magát. De, hogy ne legyen sokáig döntetlen Doyne magára vállalta a karmester szerepét és tett róla, hogy Falco előnnyel mehessenek a csapatok az öltözőbe. 20. perc: 46-51

Pontszerzők:

Körmend: Ferencz 11/9, Popadic 9/3, Török 8, Tóth N. 7, Walker 6/6, Richards 3, Latinovic 2

Falco: Perl 14/3, Doyne 13, Krstanovic 8, Will 5/3, Bognár 4, Dukic 3/3, Hall 2, Váradi 2

A második félidő kezdetén Krstanovic talált be. Válaszként Török 2+1 pontjával zárkózik a Körmend, majd Ferencz is betalál ismét távolról. Ezzel 1 pontra jött fel a piros-feketék csapata.  22. perc: 52-53

Ferencz ellenállhatatlanul játszik ma este. Az ötödik triplájával kiegyenlít a Körmend, de a vezetést nem tudja átvenni, mert Doyne és Perl is dob egy duplát. 24. perc: 55-57

Ismét beköszön Ferencz egy triplával, amivel hosszú idő után vezetéshez jutott a hazai alakulat. Most a vendég csapat került gödörbe, ezért Popadic hárompontosát követően a vendég kispad kért időt. 26. perc: 62-59

A vendég csapatnak most nem igazán jönnek össze a távoli dobások, így rendre a a palánk alól próbálnak fogást találni a hazai együttesen. Popadic és Török pontjaival tartja előnyét a Körmend. 28. perc: 70-63

A negyed hajrája egy Török-blokkal indult. Popadic, Ferencz és Török kiváló játékával megfordította az eredményt a hazai csapat. A Falco játékosok elhűlve néznek egymásra - mintha kicsit el is fáradtak volna a sárga-feketék. 30. perc: 79-67

Hiába támadhatott többször is egymás után a Falco, nem jönnek a dobások kintről, így  maradt a biztos hazai vezetés. Walker hárompontosát követően Kálmán mester időt kért. 32. perc: 82-67

A nyolcadik tripláját is megszerezte Ferencz Csaba, igazi vezére csapatának. Bognár is betalál kintről, de nagyon visszaesett a szombathelyi dobószázalék. Déri Csaba kért időt. 34. perc: 85-70

Megkezdte a hajrát a Falco! Doyne és Krstanovic tripláival zárkózik a sárga-feketék együttese. De hiába a kemény védekezés és az eredményes támadójáték, Ferencz Csaba megszerezte a 30. pontját is - ezzel visszaállítva a 15 pontos fórt. 36. perc: 91-76

Ferencz továbbra is tarthatatlan a szombathelyi kosarasok számára. A hazai csapatkapitány mellett Popadic is betalál a hárompontos vonal mögül. Perl és Krstanovic kosarai csak szépségtapasz. 38. perc: 98-80

Az utolsó percekre Kálmán László lehetőséget adott cserejátékosainak. Lényegében a harmadik negyedben nyerte meg a találkozót a Körmend együttese, amelyben Ferencz, Popadic és Török vitték a prímet. Richards pedig a padról nézhette végig társai brillírozását. A találkozó utolsó pontját Krstanovic szerezte. A mérkőzés végeredménye: 101-90

Falco: Doyne 24/3, Perl 23/3, Krstanovic 18/3, Bognár 9/3, Hall 6, Will 5/3, Dukic 3/3, Váradi 2