2016.03.05. 18:20

Legyőzte a MAFC-ot a Körmend

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 22. fordulójában a Dickersont sérülés miatt nélkülöző Egis Körmend a MAFC vendégeként lépett pályára.

MAFC-Egis Körmend 85-90 (22-26, 23-15, 17-23, 23-26)

Budapest, 800 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, v.: Györffy P., Török R., Minár L.

MAFC: Smith 16/3, Misek 3/3, Anderson 26/12, Kovács Á. 21/3, Johnson 9. Csere: Mócsán 7/6, Nwakamma 3, Tursics -. Edző: Garai Péter.

Körmend: Petty 16/3, Channels 23/3, Tóth N. 5/3, McKinney 18/6, Duinker 21/3. Csere: Farkas 4, Lakosa 3/3, Ferencz -. Edző: Teo Csizmics.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-11. 7. perc: 17-18. 13. perc: 29-30. 15. perc: 35-34. 20. perc: 45-41. 24. perc: 50-48. 28. perc: 59-59. 30. perc: 62-64. 33. perc: 67-67. 38. perc: 77-79..

Az előző két hazai bajnokiját megnyerő MAFC nagy lendülettel nyitott, de a Körmend bírta a tempót. Olyannyira, hogy rögtön lépéselőnybe is került (3. perc: 2-11). Percízen, pontosan játszottak a piros-feketék. A házigazda rohant, harcolt tovább, üldözte ellenfelét - de távolról gyengén dobott. A vasiaknál elsősorban Petty volt elemében, aki ismét ponterősen kosarazott. Aztán elég volt néhány hiba körmendi részről, és a MAFC eltüntette a hátrányát (7. perc: 17-18). És Anderson révén, a hatodik kísérletből, megszületett az első hazai tripla is. A nehéz pillanatokban Channels vette hátára a csapatát. Az első, pontgazdag negyedet végül megnyerte a Körmend. A folytatásban nem változott a játék képe: a MAFC próbált zárkózni, a Körmend foggal, körömmel őrizte soványka előnyét. A szorgalmasan dobó Anderson viszont egyre jobban belelendült (13. perc: 29-30). A Körmend lelassult, alig, alig került helyzetbe, hiányoztak a pontok. A remekül védekező, pontosabban játszó MAFC átvette a vezetést (15. perc: 35-34). Teo Csizmics időkéréssel próbálta rendezni a sorokat. Channels vezérletével ki is jött a hullámvölgyből a vasi gárda, de a házigazda ekkor már vérszemet kapott. Komoly csata kerekedett a mérkőzésből, a MAFC vonulhatott előnnyel nagyszünetre (20. perc: 45-41).

Fordulás után nagy rohamokat vezetett a Köremend. A felzárkózást viszont nehezítette, hogy hiányoztak a triplák, és sok volt az eladott labda. Ettől függetlenül ott lihegett ellenfele nyomában az agresszívan védekező vasi gárda (24. perc: 50-48). Petty és Duinker aztán csak összeszorgoskodta az egyenlítést (28. perc: 59-59), majd sikerült fordítani is. Rögtön időt kért a MAFC. Nem bírtak egymással a felek (30. perc: 62-64). Kapkodó, ideges játékkal kezdődött a negyedik negyed. Fej, fej mellett haladtak a csapatok (33. perc: 67-67). A nagy csata, a versenyfutás egészen a hajráig tartott - általában a Körmendnél volt a néhány pontos lőny, a MAFC rendre zárkózott (38. perc: 77-79). A vasi gárda csapatként játszott, mind a négy légiós kivette a részét a munkából, a pontgyártásból. A MAFC futott az eredmény után, de sokat hibázott, amit kihasznált a higgadtabb Körmend, és végül megnyerte a mérkőzést.