2016.01.30. 19:07

Nagy csatában bukott el a Sopron vendégeként a Falco KC

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 16. fordulójában a Falco-Trend Optika KC Szombathely a Sopron vendégeként az utolsó pillanatig nyílt meccsen bukta el a a szomszédvári rangadót.

A Sopron zsinórban aratott hat győzelemmel a háta mögött, esélyesként futott neki a szomszédvári derbinek. A szombathelyi keretből sérülés miatt hiányzott Simon Kristóf, a légiósok közül pedig ezúttal Butorac maradt civilben a padon. A sárga-feketéket népes szurkolótábor kísérte el Sopronba.

Sopron KC-Falco-Trend Optika KC Szombathely 82-81 (18-24, 24-14, 22-16, 18-27)

Sopron, 2000 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Kapitány, Söjtöry, Makovsky.

Sopron: Laroche 20/6, Tiggs 13, Rancsics 15/12, Tóth G. 4/3, Bavcsics 10. Csere: Dénes 6/3, Ruják 14/6, Takács -. Edző: Sabáli Balázs.

Falco: Rakics 9/3, Váradi B. 21/9, Hallik 7/3, Wright 13. Csere: Bognár 6, Csomagics 15/9, Bazsó -, Hódi 3/3. Edző: Kálmán László.

Az eredmány alakulása, 4. 7-11. 9. perc: 14-24. 13. perc: 22-32. 17. perc: 35-34. 20. perc: 42-38. 23. perc: 52-40. 28. perc: 57-51. 30. perc: 64-54. 35. perc: 66-59. 38. perc: 75-67.

Kipontozódott: Váradi (40.).

Őrült tempóban estek egymásnak a felek, felváltva estek a pontok. A Falco nem ijedt meg, szervezett játékkal rukkolt elő - remekül védekezett, jól lepattanózott. Lépéselőnybe is került (5. perc: 7-11). A távoli dobásokkal azonban hadilábon álltak a szombathelyiek. Wright jó napot fogott ki mindkét palánk alatt azt csinált, amit akart. Tíz pontra nőtt a különbség (14-24). A kispadról beálló Ruják színt vitt a hazaiak játékába, de parádés első negyedet produkált a Falco. A kisszünet után is a vasiak diktálták a tempót (13. perc: 22-32). Sőt, ekkor már a triplák is jöttek. Csomagics fontos pontokat szerzett. A Sopron büntetőkkel araszolt, és a szombathelyiek eladott labdáiból élt. Szépen lassan azonban kezdett fogyni a Falco előnye - rendezte a védekezését a házigazda. Tóth Gergő betántorgó hármasával át is vette a vezetést a Sopron (17. perc: 35-34). Nagyon nehezen törte meg a hosszúra nyúlt gólcsendet a Faco, Bognár duplája megváltásként hatott. Végül életben maradt a Szombathely, de jókor jött a nagyszünet (20. perc: 42-38).

A második félidőt azonban óriási rohamokkal, pontzuhataggal nyitott a Sopron (23.perc: 52-40). Nagyon úgy tűnt, hogy átgázol ellenfelén. Szinte minden támadását ponttal zárta, és űzte, hajtotta riválisát. Ám a Falco ezúttal sem roppant össze, szívósan küzdött, kijött a gödörből, és remek csapatjátékkal tíz alá tornázta a hátrányát (28. perc: 57-51). Így maradt izgalom az utolsó etapra (30. perc: 64-54) is. Jól harcol, jól is játszott a Falco, de könnyelműen tékozolta el a ziccereket - és a faultok is szépen gyűltek szombathelyi oldalon. A triplák is nagyon hiányoztak, mégis ott lihegett ellenfele nyomában (35. perc: 66-59). Araszolt a sárga-fekete gárda, életben tartotta a reményeit, de fogyott az idő. (38. perc: 75-67). Az utolsó pillantig nyílt volt a meccs: Csomagics triplájával 3,5 másodperccel a vége előtt 82-81-re visszajött a Falco. Majd sikerült visszaszerezni a labdát, ám Rakics utolsó pillanatban elengedett duplája leperdült a gyűrűről. Nagyot küzdött a Falco, így ki lehet kapni idegenben.