2015.03.25. 20:05

Nagy csatában gyűrte le a Körmendet a házigazda Falco

Szombathely – Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság középszakaszának 4. fordulójában a Falco-Trend Optika KC Szombathely az Egis Körmendet fogadta: a vasi El Clásicót a szombathelyiek nyerték nagy csatában.

A szezonbeli harmadik megyei rangadón a szombathelyi keretből Zoran Krsztanovics maradt ki a szakmai stáb döntése alapján, míg a körmendieknél a sérüléssel bajlódó Farkas Attila kényszerült a kispadra.

Remekül kezdett a Falco, Déri Csaba a 2. percben már kénytelen volt időt kérni (9-0). Walker törte meg a piros-fekete gólcsendet. A folytatásban is parádésan játszott a Falco. Alig került helyzetbe a Körmend, a hazaiak nyerték a lepattanócsatát, remekül dobtak – stabilan tíz fölé nőtt a hazai fór. (6. perc: 18-6). Popadics jelezte, hogy a vendégek is tudnak triplát dobni – majd kiharcolt magának egy technikai hibát. A Falco szinte minden támadását kosárral zárta. A Körmend azért küzdött, hogy a meccsben maradjon: Török a dudaszó pillanatában zsákolt, így tízen belülre hozta a vendégeket. A második negyed nyitásaként Ferencz triplája adta meg a jelszót a körmendi felzárkózásra. De a szervezett Falco visszaverte a támadást (13. perc: 37-21). A Falco őrizte biztos előnyét, gyorsabban, pontosabban játszott ellenfelénél. A Rába-partiak többször is felzárkóztak 10 pontra (16. perc: 39-29), de amikor nagyon kellett, a szombathelyiektől mindig betalált valaki. (18. perc: 49-29). Dukics és Richards „pankrációja" pedig jelezte, nagy a feszültség a pályán. Komoly különbség volt a felek között az első félidőben (20. perc: 56-35). Fordulás után Richards szorgoskodott a szombathelyi palánk alatt. De amíg ő egyedült próbálkozott, erőlködött, addig hazai oldalon megosztották a terheket (24. perc: 63-41).

A házigazda remekül védekezett, ám Richardsot nem volt könnyű fogni, a hazai magas emberek szorgalmasan gyűjtögették a hibákat. Az etap hajráját azonban megnyomta az egyre jobban védekező Körmend, és visszajött a meccsbe – nagyot küzdöttek a vendégek, nagyot szurkoltak a piros-fekete drukkerek (30. perc: 72-61). A körmendiek ráéreztek a lehetőségre, fokozták a tempót, minden labdáért óriási küzdelem dúlt. A Falco nehezen került helyzetbe, kapkodott, sok dobást rontott. Nagyon feljavult a Körmend – és ekkor már remekül is dobott. Ferencz harmadik triplája után Kálmán időt kért (34. perc: 77-71) – nagyon közel járt már az MTE. Fogytak a hazaiak, Majsztorovics korai kipontozása érzékenyen érintette a sárga-feketéket. Nem lehetett megállítani az eksztázisban játszó körmendieket: Popadics negyedik triplájával átvette a vezetést Déri Csaba csapata (38. perc: 84-85)! A 39. percben Martinincs triplája is behullott (89-85). Tóth duplát jegyzett (89-87). Amire Martinics ismét hármassal válaszolt (92-87). Maradt 30 másodperc, de a pontosan büntetőző Falco már nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

Kálmán László: Az első félidő után nem gondoltam volna, hogy vért kell izzadnunk a győzelemért. Gratulálok a csapatomnak a nyolc közé jutáshoz, a Körmendnek pedig további sok sikert kívánok!

Déri Csaba: Rossz ritmusban kezdtük a mérkőzést, a Falco nagy előnyre tett szert. Aztán védekezést váltottunk, és megfordítottuk a szituációt. A hajrában két súlyos egyéni hiba miatt buktunk el – Martinics kétszer is tisztán dobhatott hármast. Megérdemeltük volna a győzelmet.

Falco-Trend Optika KC Szombathely–Egis Körmend 96-90 (27-18, 29-17, 16-26, 24-29).

Szombathely, 3000 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, középszakasz, vezette: Kapitány, Farkas, Söjtöry.

Falco: MARTINICS 21/6, VÁRADI 20/9, PERL 16/6, Dukics, 11/4 MAJSZTOROVICS 14. Csere: Hall 4, Doyne 4, Will 2, Bognár 4, Simon K. –. Edző: Kálmán László.

Körmend: Walker 4, Seals 11/, Latinovics 1, TÓTH N. 13, Richards 15/6. Csere: Török 13, Ferencz 13/9, POPADICS 20/12. Edző: Déri Csaba.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 9-0. 8. perc: 25-11. 13. perc: 37-21. 16. perc: 39-29. 18. perc: 49-39. 20. perc: 56-35. 24. perc: 63-41. 27. perc: 70-49. 30. perc: 72-61. 34. perc: 77-71. 38. perc: 84-85.Kipontozódott: Hall (33.), Majsztorovics (35.)