2014.12.21. 15:25

Sopronban kapott ki az év utolsó bajnokiján a B csoportos fiatal vasi gárda

Sopron - Elbukta az évzárót, a szomszédvári rangadót a Falco-Trend Optika KC Szombathely II. NB I. B csoportos férfi kosárlabdacsapata.

Az év utolsó meccsén szomszédvári derbit vívott Sopronban a Falco II.

Soproni MAFC-NYME– Falco-Trend Optika KC Szombathely II. 93-70 (21-24, 27-17, 20-17, 25-12).

Sopron, 100 néző, NB I. B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Válé, Goda, Lövei.

Falco: Tóth D. 6, Simon K. 16, Bazsó 7, Karagity 10, Varga M. 4. Csere: Hódi 5/3, Németh A. –, Szabó B. 6; Popgyákunik 12/6, Gábor 2, Kozma 2. Edző: Kéri Péter.

SMAFC, legjobb dobók: Balogh G. 19/3, Karácsonyi 18, Török B. 14.

Simon Kristóf 16 pontig jutott, de a Falco II. így is kikapott. Fotó: Unger Tamás

A jó szériában lévő, zsinórban ötödik győzelmére hajtó SMAFC otthonában jól kezdett a Falco II. Az első negyedben a vendégek irányították a mérkőzést. A második játékrészben viszont változott a játék képe, a szombathelyi csapat védekezése könnyelművé vált, és a hazaiak kihasználva magassági fölényüket átvették a vezetést (20. perc: 48-41). Fordulás után a Falco fiataljainak nem sikerült higgadtan kosarazni.

A kapkodó, ideges, feszült játék eredményeképpen a SMAFC már 19 ponttal is vezetett. A negyed végére azonban lehiggadtak a vasiak, egy 9-0-s rohanással távolon belülre hozták a házigazdát (30. perc: 68-58). A záró játékrészben azonban több szombathelyi is kipontozódott, ezt a Falco nem bírta el, kikapott.

Kéri Péter: – Jó ritmusban kezdtünk, de a második negyedtől nem tudtunk mit kezdeni a SMAFC magassági fölényével. Sajnos 93 kapott ponttal nehéz mérkőzést nyerni.

A fiatal Falco II. 3 győzelemmel, 6 vereséggel a 12 csapatos tabella 9. helyéről várja a januári folytatást.