2014.09.21. 19:25

Horváth Zoltán emléktorna: győztes a Falco

Bár a Szolnoktól kikapott, a házigazda Falco-Trend Optika KC Szombathely kosárcsapatának a győzelmével ért véget az 5. Horváth Zoltán emléktorna.

A nemzetközi felkészülési kosárlabdatorna nyitónapján, pénteken a Szolnok egyetlen ponttal múlta felül a szlovák Komarnót (88-87), a Falco biztosan verte a Paksot (93-82). Szombaton Komarno–Falco és Paks–Szolnok mérkőzéseket rendeztek.

Falco-Trend Optika KC Szombathely–MBK Rieker Komarno 112-92 (25-15, 20-29, 36-26, 31-22)

Szombathely, 300 néző, felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Esztergályos R., Sabáli L., dr. Magyari T.

Falco: Martinics 27/9, Doyne 13, Perl 16/6, Dukics 8, Majsztorovics 14/6. Csere: Váradi B. 9/3, Hall 18/3, Will –, Bognár 7, Bazsó –, Kovács B. –, Bagó –. Edző: Kálmán László.

Komarno, legjobb dobók: Halada 28/9, Bilic 15/3.

Kipontozódott: Will (38.).

A Komarno kellemetlen ellenfélnek bizonyult. A szombathelyiek többször is vezettek, de mindig visszajött a meccsbe. A harmadik negyed közepéig tartotta a lépést, aztán a Falco bedarálta, és közönségszórakoztató játékkal nyert.

Atomerőmű SE Paks–Szolnoki Olaj KK 81–69 (30–18, 25–27, 10–12, 16–13)

Szombathely, 100 néző, vezette: Török Z., Tóth K., Németh A.

ASE: Dugat 15/3, Roberson 31/21, Medve –, Szabó Zs. 2, Tóth Á. 2. Csere: Kovács Á. 5/3, Markovics 11/3, Eilingsfeld 7/3, Jones 8, Baki –. Edző: Dzunics Braniszlav.

Szolnok: Jones 11, Vojvoda 9/3, Sinovec 10/6, Milosevics 10, Keller 15. Csere: Brkics 8/6, Trotter 3/3, Wittmann 3/3. Edző: Dragan Alekszics.

A Paks meglepően könnyedén nyert.

Vasárnap Paks–Komarno, Falco–Szolnok derbi zárta az emléktornát.

Atomerőmű SE Paks– MBK Rieker Komarno 95-68 (33-23, 18-22, 20-16, 24-7)

Szombathely, 50 néző, vezette: Esztegályos, dr. Magyari, Németh A.

ASE: Roberson 6, Dugat 16/3, Medve 15/9, Szabó Zs. 7/3, Tóth Á. 12. Csere: Kovács Á. 5, Eilingsfeld 6, Jones 15, Baki 2, Markovics 11, Illés –.

Komarno, legjobb dobók: Jankovics 18/12, Bannister 12.

A remek Paks nagy verést mért ellenfelére.

Falco-Trend Optika KC Szombathely–Szolnoki Olaj KK 93-95 (24-17, 29-31, 13-17, 12-23, 15-17)

Szombathely, 800 néző, vezette: Török Z., Tóth K., Sabáli L.

Falco: Martinics 19/9, Doyne 9/3, Perl 17, Dukics 8/6, Majsztorovics 16. Csere: Hall 4, Váradi B. 5/3, Bognár 12/3, Will 3/3.

Szolnok: Trotter 10/6, Jones 6, Stajkovski –, Brkic 10/3, Keller 8. Csere: Milosevic 9, Vojvoda 28/12, Sinovec 18/6, Wittmann 6.

Kipontozódott: Milosevic (38.), Keller (43.), Jones (44.).

Mindkét fél nagy elánnal vetette bele magát a csatába. A Szolnok kezdett jobban, Kálmán László gyorsan időt kért (3. perc: 0-8). A vendégek kőkeményen játszottak, érezhető volt, hogy presztízs számukra a meccs. De a Falco átvette a vezetést és parádés játékkal rukkolt elő a folytatásban (11. perc: 27-17). A Szolnok triplákkal tartotta a lépést. Vastaps kísérte az öltözőbe a hazaiakat a szünetben (20. perc: 53-38). Fordulás után is gyűrték egymást becsülettel a felek, a Falco foggal-körömmel őrizte tíz pont körüli előnyét (26. perc: 59-49). Az utolsó etapban (30. perc: 66-55) nagyon nyomott az Olaj (37. perc: 75-73) és az utolsó pillanatban kiegyenlített (40. perc: 78-78). A hosszabbításban (43. perc: 89-85) pedig – szintén az utolsó pillantban – kicsikarta a győzelmet (45. perc: 93-95). Közel volt a bravúrhoz a Falco.

Végeredmény: 1. Falco, 2. Paks, 3. Szolnok, 4. Komarno (a dobogón hármas holtverseny volt).

Különdíjasok: Perl Zoltán (legjobb hazai), Goran Martinics (legjobb játékos, Falco), Strahinja Milosevic (legjobb center, Szolnok).