Szombathelyi kosárlabda

2015.04.18. 18:54

Parádés második félidő - A Szegedet verte el a középszakasz zárásaként a Falco KC

Szombathely - Az NB I-es férfi kosárbajnokság középszakaszának utolsó fordulójában - már tét nélküli meccsen - a Falco-Trend Optika KC Szombathely a Szegedet fogadta, és verte meg biztosan.

A mérkőzésnek egyik csapat szempontjából sem volt már tétje, a Falco a 6., a Szeged pedig a 8. helyen jutott be a felsőházi rájátszásba. A szombathelyiktől Majsztorovics és Martinics személyében két kulcsember is hiányzott – sok fiatal került be a keretbe.

Falco-Trend Optika KC Szombathely–Naturtex-SZTE-Szedeák 105-84 (23-31, 27-21, 19-19, 36-13)

Szombathely, 1200 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, középszakasz, v.: Cziffra, Boros, Gorka.

Falco: Váradi B. 16/, Doyne 12/6, Perl 14, Dukics 2, Krsztanovics 29. Csere: Bognár 6, Hall 6, Will 15/3, Hódi 3/3, Popgyákunik –, Kovács B. –, Varga M. 2. Edző: Kálmán László.

Szeged: Jereminov 15/3, Molnár A. 11, Kiss Zs. 6/6, Csirics 38/18, Stefanivocs 6. Csere: Révész 2, Kuntics 3/3, Mike –, Meleg. 3, Varga Z. –. Edző: Nikola Lazics.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 4-12. 8. perc: 13-23. 15. perc: perc: 34-39. 19. perc: 50-52. 24. perc: 58-55. 27. perc: 62-66. 30. perc: 69-71. 34. perc: 86-75. 38. perc: 100-77.

Kipontozódott: Dukics (37.).

Meglehetősen barátságos hangulatban kezdték a meccset a csapatok. Mindkét oldalon könnyen kerültek helyzetbe a játékosok, de a Szeged sokkal pontosabban fejezte be a támadásait. Kálmán László már a 3. percben (4-12) kénytelen volt időt kérni. A folytatásban próbálta rendezni sorait a Falco – de az egykori szombathelyi kedvenc, Csirics sorozatban szórta a triplákat. Többször átrohant a házigazdán a Szeged, könnyű kosarakat szerzett, könnyedén tett szert tíz pont körüli előnyre (8. perc: 13-23). Nagyon nem ment a védekezés hazai oldalon, igaz, a Szeged is inkább támadásban jeleskedett. Futott mind a két csapat, potyogtak a pontok, a Szedeák őrizte fórját – Csirics pedig nem tudott hibázni. A 14. percben hullott be az első hazai tripla, Doyne volt eredményes távolról. Elkapta a fonalat a házigazda, Lazics mester pedig gyorsan időt kért (15. perc: 34-39). Perl vette a hátára csapatát, Krsztanovics is egyre eredményesebben játszott. Jól dobott a Szeged, de a Falco egyre szervezettebb játékkal rukkolt elő, egyre faragta a hátrányát, jókor jött a nagyszünet a vendégeknek (20. perc: 50-52). A szünetben a Falco U21-es országos bajnok csapatát köszöntötte a klub, a város, és a szurkolók. Egy harcos, hajtós hazai csapat jött ki az öltözőből, ráadásul Will triplája nyitotta a második félidőt. Sőt, Doyne is betalált távolról (56-52). A folytatásban aztán fej, fej mellett haladtak, felváltva vezettek a csapatok (24. perc: 58-55). Ám elég volt néhány elpuskázott hazai ziccer, eladott labda, és ismét lépéselőnybe került a Szedeák. A Falco küzdött, hajtott, nem hagyta igazán meglépni ellenfelét. Így maradt izgalom az utolsó etapra is (30. perc: 69-71). Ekkor már Perl és Doyve nélkül játszott a Falco: a csapatkapitány a térdét jegelte, a légiós pedig a bokáját. De így is 8-0-s rohammal kezdte a házigazda az utolsó etapot. Jól játszott a Falco, ráadásul nem ismert elveszett labdát, állva hagyta ellenfelét – futnia kellett a fáradni látszó vendégeknek az eredmény után (34. perc: 86-75). De nem tudott mit kezdeni ezzel az energikus, a remek napot kifogó Váradi által vezérelt Falcóval a Szedeák. Parádés utolsó perceket produkáltak a sárga-feketék (38. perc: 100-79) – a 100. pontot Hódi dobta, triplából, bemutatkozásképpen.

Kálmán László: – A második félidőben megmutatta a csapat, hogy tud küzdeni, és képes jó játékra is. A probléma az, hogy két kulcsjátékosunk is sérülést szenvedett – nem tudom, hogy mennyire súlyosat.

Nikola Lazics: – Három negyedig nyílt meccset játszottunk, az utolsó etapban viszont jobb volt a Falco, ezzel megnyerte a mérkőzést.