Szombathelyi kosárlabda

2014.10.31. 20:41

Kiadós verést mért a Szegedre a hibátlan Falco

Szombathely – Továbbra is hibátlan, begyűjtötte negyedik győzelmét a Falco-Trend Optika KC NB I-es kosárcsapata: péntek este a Szeged távozott nagy vereséggel az Arena Savariából.

Falco-Trend Optika KC Szombathely–Naturtex-SZTE-Szedeák 122-98 (30-24, 26-27, 34-18, 32-29)

Szombathely, 2000 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Kapitány, Török, Kulcsár.

Falco: Martinics25/9, Doyne 11/3, Perl 23/3, Dukics 11, Majsztorovics 19/3. Csere: Váradi B. 11/9, Hall 8, Bognár 5/3, Bus 4, Will 5/3, Kovács B.–, Bagó – . Edző: Kálmán László.

Szeged: Jereminov 33/12, Vágvölgyi –, Molnár A. 8, Csirics 19/6, Balaban 19. Csere: Kuntics 6/3, Wirth –, Kiss Zs.3/3, Csorvási L. 10, Molnár B. –. Edző: Nikola Lazics.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 12-10. 7. perc: 21-15. 12. perc: 30-32. 15. perc: 45-36. 20. perc: 58-51. 24. perc: 71-57. 27. perc: 84-63. 30. perc: 92-69. 32. perc: 100-71. 37. perc: 114-85.

Nagy lendülettel estek egymásnak a felek. A Falco kezdett pontosabban, gyorsan szert is tett néhány pontos vezetésre – Martinics ismét jól célzott. Ám a motivált Szeged is jól játszott, amikor kellett, valaki mindig betalált a vendégektől (4. perc: 12-10). Rohantak, dobtak a csapatok – Váradi két triplával szállt be a padról. Ez a stílus pedig a Falcónak feküdt jobban (7. perc: 21-15). Időkérés után rendezték a soraikat a szegediek, nehezebben kerültek helyzetbe a hazaiak, de vezettek. Igaz, nem működött olajozottan a gépezet. A palánk alatt Balabant nem tudták kikapcsolni a vasiak, sok labdát adtak el, Doyne pedig a 11. percben már három hibánál járt. Át is vette a vezetést a Szeged (12. perc: 30-32). De csak egy pillanatra. Rendezte a védekezését a házigazda, gyorsabb játékra váltott, Perl zárta rendre kosárral a villámgyors akciókat. Helyreállt a rend (15. perc: 45-36). A mérkőzés ezen szakaszában kifejezetten látványosan kosarazott a Falco. A Szeged pedig küzdött becsülettel, igyekezett tartani a lépést – sőt, remekül hajrázott. Így a Falcónak nem sikerült egyértelműen ellenfele fölé kerekednie (20. perc: 58-51).

Fordulás után sem lassítottak a felek, hol az egyik, hol a másik gyűrűben landolt a labda. Aztán az egyre gyorsabban, pontosabb Falco meglépett. Perl és Martinics volt nagyon elemében. Tíz fölé kúszott a hazai fór (24. perc: 71-57). Ráérzett a lehetőségre a Falco, fokozta a tempót, űzte, hajtotta ellenfelét – és belelendült Majsztorovics is (27. perc: 84-63). Eldőlni látszott a meccs. Az utolsó etapnak már 23 pontos előnyből futhatott neki a remek Falco (30. perc: 92-69). A záró játékrészben már egy halvány rohamra sem futotta a vendégektől – Jereminov azért javítgatta a statisztikáját. A hazaik élvezték a meccset, szórakoztatták a közönséget (32. perc: 100-71), és nagy verés mértek ellenfelükre (37. perc: 114-85).

A Szeged csak egy félidőig tartotta a lépést, könnyedén nyert a Falco. A közönség felállva tapsolta, és sokáig ünnepelte csapatát.

Kálmán László: – A védekezésünk nem volt a legjobb, viszont eredményes, látványos támadójátékkal rukkoltunk elő. És kiszolgáltuk a közönségünket. Boldog vagyok, hogy a kellemetlen, jó erőt képviselő Szegedet ilyen különbséggel vertük meg. De tudunk mi még ennél is jobban játszani!

Nikola Lazics: – Nem így akartunk játszani. Csak futottunk, semmit nem védekeztünk. A Falco sokkal jobb volt, simán nyert.