Szombathelyi kosárlabda

2014.11.23. 20:10

Kosárlabda: A vendég Kecskemét győzte le a jól küzdő, de pontatlan Falcót

Szombathely - Az NB I-es férfi kosárbajnokság 9. fordulójában a Falco-Trend Optika KC Szombathely hazai pályán kapott ki a remek Kecskeméttől.

A két jó formában lévő csapat meccsét Kinney triplája nyitotta. A Falco pontatlanul, idegesen kezdett (3. perc: 5-10). Az pedig rögtön az elején érezhető volt, hogy a játékvezetők tisztelik a vendéget... Így gyorsan forró lett a hangulat a csarnokban. Ettől függetlenül a Falco belelendült, felevette a ritmust, a vezetést is átvette egy pillanatra, de aztán ismét meglépett a KTE (6. perc: 10-16). A Kecskemét egyébként kőkemény védekezéssel rukkolt elő, minden helyzetért meg kellett küzdeni.

Milan Majsztorovics (labdával) hasznosan kosarazott, küzdött, és a pontokkal sem maradt adós. Fotó: Unger Tamás

Használt Kálmán időkérése, ismét átvette a vezetést a Falco (8. perc: 19-17). De összességében a hazaiak nem tudták a saját játékukat játszani, kellemetlen, erőszakos ellenfélnek bizonyult a KTE. A második negyedben is felváltva estek a kosarak, felváltva vezettek a felek. A küzdelemre, az iramra nem lehetett panasz. Doyne húzta a hazaiak szekerét, a másik oldalon Kinney volt nagyon elemében. A nagy birkózásban végül a pontosabban játszó, jobban dobó vendégek szereztek némi előnyt a nagyszünetre. A hazaiak kilenc triplakísérletéből csak kettő landolt a gyűrűben (20. perc: 37-41).

Fordulás után folytatódott a küzdelem. Érdekes: a KTE játszott keményebben, de a Falco gyűjtögette a faultokat. A házigazda pedig továbbra is gyenge dobóformával rukkolt elő. De így is ott loholt ellenfele nyomában. A forgatókönyv pedig állandósult: amint Falco felzárkózott, a nagyon szervezett, motivált KTE rendre ellépett. Aztán az etap hajrájában Martinics triplájával átvette a vezetést a házigazda (felrobban a csarnok), amire Kinney rögtön válaszolt (elnémult a csarnok) az ötödik hármasával (30. perc: 57-58).

A negyedik negyed elején Doyne gyorsan begyűjtötte negyedik hibáját. Belelendült a vendég, kezdett fenyegető lenni a különbség, kellett az időkérés hazai oldalon (33. perc: 59-67). De tíz pont fölé tornázta a fórját a Kecskemét (35. perc: 61-75). A házigazda egyszerűen képtelen volt a gyűrűbe találni, nem tudott mit kezdeni ellenfelével – eldőlni látszott a mérkőzés. A hazaiak próbáltak indítani egy rohamot, megpróbálták izgalmassá tenni a hajrát (37. perc: 67-77). De Kinney által vezérelt, lendületben, jó formában lévő kecskemétiek visszaverték a támadást. És végül biztosan nyertek.

Kálmán László: – Megérdemelten nyert a Kecskemét. Az ilyen csapatok ellen még kevés amit nyújtunk, sokkal precízebben kellene játszanunk. A meccs nagy részében futottunk az eredmény után, ellenfelünk felőrölt minket a lassú, pozíciós játékával.

Sztojan Ivkovics: – Két ellentétes stílusú csapat lépett pályára, ezúttal a kontrollált játék győzött. Mindig öröm Szombathelyen játszani, nem sok csarnokban van ennyi néző, ilyen hangulat.

Eredmények: MAFC– Jászberény 91-87, Paks– NYKK 88-69, Szeged–Alba 78-90, Pécs–Sopron....

Falco-Trend Optika KC Szombathely - Kecskeméti TE-Duna Aszfalt 73-83 (21-21, 16-20, 20-17, 16-25).

Szombathely, 2500 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur, Makovszky, Balog.

Falco: MARTINICS 15/6, DOYNE 19/6, Perl 2, Dukics 2, MAJSZTOROVICS 17. Csere: Váradi B. 6, Hall 2, Will 6, Bognár 4. Edző: Kálmán László.

KTE: KINNEY 23/15, Kovács P. , Ivosev 6/3, DERASIMOVIC17/3, BAROVIC 11. Csere:RAKIC 12/3, Pongó Martin 6, Hegedűs , Karahodzic 8. Edző: Sztojan Ivkovics.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 5-10. 8. perc: 19-17. 13. perc: 28-27. 17. perc: 35-35. 20. perc: 37-41. 25. perc: 46-48. 30. perc: 57-58. 35. perc: 51-75. 37. perc: 68-77.

Kipontozódott: Doyne (40.).