Szombathelyi kosárlabda

2015.11.07. 17:07

A Falco KC nehezen, de egy ponttal nyert

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 7. fordulójában a Falco-Trend Optika KC Szombathely nagy csatában gyűrte le a MAFC-ot – és gyűjtötte be a kötelező győzelmet.

MAFC–Falco-Trend Optika KC Szombathely 89-90 (25-20, 14-16, 23-24, 27-30). – Székesfehérvár, 200 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, v.: Kapitány, Rácz, Praksch.

MAFC: Smith 22/9, Misek 11/6, Kovács Á. 4, Sihota 25/12, Debreceni 4. Csere:  Siladji 18/6, Mócsán 3/3, Lakits 2, Tursics –. Edző: Garai Péter.

Falco: Rundles 24/6, Butorac 4, Váradi 13/3, Bognár 4, Wright 19. Csere: Hallik 14/9, Csomagics 3, Simon K. 7/3, Dobos 2. Edző: Kálmán László.

Kipontozódott: Smith (40.), ill. Hallik (40.).

Rohanós tempóban kezdtek a felek, a fővárosiak játszottak pontosabban, dobtak jobban (2. perc: 8-4). A vendégek nem sok energiát fektettek a védekezésre, inkább vállalták a versenyfutást, a versenydobást. Közelítettek is, sőt, a ponterősen játszó Wright vezérelétvel a vezetést is átvették. Az első szombathelyi tripla a 6. percben hullott kosára (11-15). Hallik is beállt a Falcóba, ám szűk két perc alatt begyűjtött három hibát, ülhetett is vissza a padra. A MAFC nem hagyta magát, belelendült, jól dobott távolról. A szombathelyiek eladott labdákkal, kihagyott ziccerekkel segítették a vendéglátót. Nehezen lendült bele a sárga-fekete gárda. Lassan épültek fel a támadások, többször lejárt a támadóidő, nem értek célba a passzok, a dobások – szenvedett rendesen Kálmán László csapata. Olyannyira, hogy triplákat 50 százalékos mérleggel dobó (5/10) MAFC tíz pontra tornázta az előnyét (14. perc: 30-20).

Az időkérés után Váradi törte meg a hosszú szombathelyi gólcsendet a második etapban. Hallik triplája nagyon kellett – a 9. távoli kísérletből csupán a második sikerült. Egyébként lepattanózásban is a Falco fölé nőtt a roppant lelkes MAFC. Küszködött, araszolt a Falco (17. perc: 39-32) – és a szünetig csaknem eltüntette a hátrányát (20. perc: 39-36). Fordulás után próbált újítani a szombathelyi gárda, de a vendégektől valaki mindig betalált a nehéz pillanatokban. Ettől függetlenül Butorac is elkapta a fonalat, Rundles fontos pontokat szerzett (25. perc: 52-49). Nagy csata kerekedett a mérkőzésből, kemény ellenfélnek bizonyult a MAFC. De a házigazda fáradni látszott, egyre többet hibázott – és a Falco is rendezte valamelyest a védekezését.

Egyenlített a Váradi vezérelte szombathelyi gárda (27. perc: 52-52), majd a vezetést is átvette. De meglógni nem sikerült. Olyannyira nem, hogy negyedik negyednek a MAFC futhatott neki egy duplányi fórból (30. perc: 62-60). A Falco bajban volt, hiszen legjobbja, a négy hibánál járó Rundles sokat ült a padon. Jól kezdett a Falco, Hallik hidegvérrel dobált (33. perc: 64-67). De a MAFC nem adta fel, ott loholt ellenfele nyomában (35. perc: 75-76). A gyengén dobó, sokat hibázó Falco nem tudta eldönteni a meccset, így a végére is maradt izgalom (38. perc: 83-83). Peregtek a másodpercek, egyre nőtt a feszültség. 26 másodperccel a vége előtt átvette a vezetést a MAFC (89-88).

Időkérés után  Rundeles triplája kimaradt, de Wright leszedte a lepattanót, és a gyűrűbe tuszkolta a labdát (89-90). Maradt 12 másodperc, hazai időkérés szakította meg a meccset. Smith dobását blokkolta Wright, akit Smith faultolt. A hazaiak videóbírót kértek, de szabályos volt a blokk. Wright mindkét büntetőjét kihagyta – de ez már nem osztott, nem szorzott.