Szombathelyi kosárlabda

2014.10.22. 18:35

Magabiztos Falco - Nem jelentett problémát a MAFC

Szombathely - Sima győzelemmel mutatkozott be hazai pályán a Falco-Trend Optika KC Szombathely NB I-es kosárcsapata: a MAFC távozott nagy vereséggel az Arena Savariából.

Falco-Trend Optika KC Szombathely–MAFC 105-72 (30-14, 29-17, 24-18, 22-23)

Szombathely, 1500 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Farkas, Boros, Horváth A.

Falco: Martinics 24/9, Doyne 15/6, Perl 15/3, Dukics 3, Majsztorovics 10. Csere: Hall –, Váradi B. 13/9, Will 15/12, Bognár 5, Bus 2, Bazsó 1, Kovács B. 2. Edző: Kálmán László.

MAFC: Misek 4, Lakosa 22/6, Fodor K. 7/3, Hunter 8/3, Toutziarakis 25/3. Csere: Tursics 3/3, Szabó 3, Lakits –, Timkó –, Koncz –. Edző: Stefan Timbus.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 7-7. 7. perc: 21-11. 15. perc: 42-26. 18. perc: 51-28. 20. perc: 59-31. 24. perc: 70-40. 28. perc: 81-45. 34. perc: 93-53. 38. perc: 103-68.

Kipontozódott: Misek (35.), Fodor K. (37.)

Az NB I-es kosárbajnokság 3. fordulójának szombathelyi meccsén a papírforma a Falco győzelmét vetítette előre, hiszen az újonc MAFC volt a vendég. Ennek megfelelően a házigazda kezdte bátrabban a meccset. De sok hiba csúszott a szombathelyiek játékában, így egy-két pontnál nagyobb előnyre nem tudtak szert tenni (az első hét vasi pontot Perl jegyezte). A motivált fővárosi gárda rendre egyenlített. Kálmán László megunta csapata tehetetlenségét, és gyorsan időt kért (5. perc: 12-11). Használt a fejmosás, állva hagyta ellenfelét a Falco (7. perc: 21-11). És a folytatásban már nyugodtan, pontosan, eredményesen játszott. Amúgy nagyon csendes hangulatban zajlott a meccs, a kispadok sem izgulták halálra magukat, és a szurkolók is inkább érdeklődve szemlélődtek. Könnyedén tornázta egyre feljebb az előnyét a Falco. Jól védekeztek a hazaiak, nehezen került helyzetbe a MAFC. A gyors sárga-feketék viszont könnyedén kerültek a palánk közelébe, ráadásul jól dobtak – főleg Will volt elemében távolról. Hazai oldalon kapott bőven játéklehetőséget mindenki. A MAFC pedig egyre nehezebben tartotta a lépést (17. perc: 47-28). A nagyszünetig a Falco tulajdonképpen eldöntötte a mérkőzés sorsát (20. perc: 59-31). Fordulás után a vendégek gyorsabb, agresszívabb kosárlabdával próbálkoztak. Jól is kezdték a második félidőt, ám a Falco könnyedén verte vissza a támadást. Lepergett néhány perc és, helyreállt a rend (24. perc: 70-40). Magabiztos, könnyed játékkal rukkolt elő a házigazda, Kálmán László gond nélkül forgathatta a csapatát. A szombathelyi előny pedig szépen hízott (28. perc: 81-45). Jutott erő a közönség szórakoztatására, gyakorlásra. Erősen edzőmeccs hangulata lett a találkozónak. Az utolsó etapra már minden lényegi kérdés eldőlt – de hát le kellett játszani a negyedik tíz percet is. A Falco pedig megtette a szurkolóinak, hogy nem lassított (34. perc: 93-53), végül kiütéses vereséget mért ellenfelére.

A csapatok ezúttal nem voltak egy súlycsoportban, simán, a vártnál is jóval könnyebben nyert a Falco.

Kálmán László: – Magabiztos győzelmet arattunk, de a mutatott játékkal nem voltam egészen elégedett. Ez kevés lesz Egerszegen! Át fogjuk beszélni a hibáinkat, hétfőig javulnunk kell.

Stefan Timbus: – Bátortalanul, idegesen, lassan játszunk – nem úgy kosarazunk mint az edzésen. Ideje lenne felébredni, ez már az első osztály. De ma akármilyen jól is játszottunk volna, ezt a Falcót nem győztük volna le.