Szombathelyi kosárlabda

2015.10.16. 17:54

Óriási bravúr a Falcótól: Megállította, kiütötte a Paksot a sárga-fekete gárda

Szombathely – Az NB I-es kosárlabda-bajnokság 4. fordulójának nyitómeccsén a Falco-Trend Optika KC Szombathely megállította, legyőzte az eddig hibátlan, listavezető, remek erőt képviselő Paksot. Bravúros győzelmet arattak a szombathelyiek!

A hazaiaknál mindjárt a kezdőcsapatban mutatkozott be Cameron Rundles, aki már közel két hete tréningezett a vasiakkal, ám a játékengedélye csak a napokban érkezett meg. A vendégeknél Szabó Zsolt és Will Tamás személyében két volt szombathelyi játékos is ott volt a keretben.

A találkozót óvatosan kezdték a felek. A Falco szervezett játékkal nyitott, az első öt pontot a hazaiak szerezték, ebből Wright négyet jegyzett. Az ASE nehezen került helyzetbe. A Falco gyorsan magához ragadta az irányítást (4. perc: 9-2). Ám Rakocsevics pontjaival villámgyorsan visszazárkózott az ASE. Ettől függetlenül a Wright vezérelte sárga-fekete gárda diktálta a tempót (7. perc: 17-10). A hazaiaknál többen is remek napot fogtak ki, míg a Paks szenvedett, nehezen került helyzetbe. De az ellenfél szakmai stábja remek játékosokat küldött be a padról, egyre fogyott a különbség.

Váradi Benedek (labdával) kulcsembere volt a Falcónak, remekül játszott, fontos pontokat szerzett. Fotó: Unger Tamás

A második etapban gyorsabb, pontosabb játékkal rukkolt elő az ASE, szinte minden támadását ponttal zárta. Kálmán László kénytelen volt időt kérni (13. perc: 23-22). Hiába, a vendégek átvették a vezetést, az irányítást. Megtört a hazaiak lendülete, rosszul is dobtak: az első vasi triplát Váradi jegyezte, a 15. percben. De küzdöttek becsülettel, ott loholtak ellenfelük nyomában (18. perc: 30-31). Olyannyira, hogy a rendkívül agilis Váradi pontjaival a vezetést is visszavették. És nagyszünetre is előnnyel vonulhattak – az ASE mindössze 33 pontig jutott 20 perc alatt (37-33).

A második félidő kérdése az volt, hogy a Falco bírja-e erővel, koncentrációval a saját maga által diktált tempót? Egy paksi, két szombathelyi tripla nyitott a harmadik játékrészt. Jöttek a pontok Wrighttól, Váraditól, lépéselőnybe kerültek a hazaiak. Belelendült Rundles is. De az ASE csak nem akart leszakadni (27. perc: 54-49). Az etap hajrája a nagyot küzdő, csapatként játszó Falcóé volt – Hallik is belőtte magát – kereken tízre nőtt a hazai fór (30. perc: 64-54). És a Falco nem lassított, ráérzett a lehetőségre, űzte, hajtotta ellenfelét. Csomagics fontos pontokat jegyzett ebben az időszakban. Egyre nőtt a Falco előnye (34. perc: 71-59). Egyszerűen nem tudott újítani, nem tudott rohamot indítani az ASE. Percekkel a vége előtt eldőlt a mérkőzés, nagyon simán nyert a Falco (38. perc: 76-61)!

Kálmán László: – Nagyon örülök, hogy ilyen teljesítményt tudtunk nyújtani! Komoly eredmény, hogy 60 ponton tudtuk tartani a Paksot. Csapatként játszottunk, mindenki beletette a magáét a közösbe, megérdemelten nyertünk. A kosárarány túlzott, de erőlétben és agresszivitásban is felülmúltuk ellenfelünket.

Schmidt Béla: – Ilyen támadójátékkal és ilyen védekezéssel sehol nem lesz esélyünk a győzelemre. Ettől függetlenül gratulálok a szombathelyieknek, remekül, agresszívan játszottak, nem hagytak kibontakozni minket.

Falco-Trend Optika KC Szombathely–Atomerőmű SE Paks 81-61 (19-16, 18-17, 27-21, 17-7).

– Szombathely, 2000 néző, NB I. A csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: Kapitány G., Török R., Jakab L.

Falco: Rundles 7/3, BUTORAC 10, VÁRADI 17/6, Hallik 11/9, WRIGHT 19. Csere: Bognár 4, Csomagics 11/3, Simon K. 2, Bazsó –. Edző: Kálmán László.

ASE: Dunn 8, Medve –, Barnies 6/6, Szabó Zs. 4/3, Rakocsevics 11. Csere: Robinson 9, TÓTH Á. 10, Kovács Á. 11/3, Eilingsfeld –, Will 2. Edző: Schmidt Béla.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 9-2. 7. perc: 17-10. 13. perc: 23-22. 18. perc: 30-31. 20. perc: 37-33. 24. perc: 45-38. 27. perc: 54-49. 30. perc: 64-54. 34. perc: 71-59. 34. perc: 71-59. 38. perc: 76-61.