Szombathelyi kosárlabda

2015.10.02. 17:52

Parádézott a Falco KC, elsöpörte a Kecskemétet a sárga-fekete együttes

Szombathely - Parádés játékkal rukkolt elő a 2015/2016-os NB I-es kosárlabda-bajnokság nyitófordulójában a Falco-Trend-Optika KC Szombathely, egyszerűen elsöpörte a tavalyi ezüstérmes Kecskemétet.

Meglehetősen viharvert állapotban futott neki a Falco a szezonnyitónak. Dobos térdsérülés miatt maradt a padon, és a két irányító, Atkins, valamint a helyére szerződtetett Rundles is civilben szemlélődött előbbi anyagi megfontolásból hagyta ki a meccset, utóbbinak nem érkezett meg a játékengedélye.

Óvatos játékkal, kihagyott helyzetekkel kezdtek a felek - aztán belelendültek. A Falco stabilan védekezett, nehezen került tiszta dobóhelyzetbe a vendég. Így a vezetést is magához ragadta a házigazda. Bognár második triplája után a KTE időt kért (6. perc: 15-10). A folytatásban is a vasiaknál volt az előny (8. perc: 22-12). A Kecskemét mintha tanácstalannak tűnt volna, nem tudott mit kezdeni a szervezett hazaiakkal - akik ekkor már a dobóformával sem álltak hadilábon. Parádés első negyedet produkált a Falco. És a másodikban is diktálta a tempót. A megzavarodott kecskemétiek eladott labdákkal, könnyű kosarakkal segítették a házigazdát (12. perc: 31-15). A sárga-feketék éltek a lehetőséggel, egymás után zsákoltak, látványos megoldásokkal szórakoztatták a közönséget. És nem lassítottak. Nagyon úgy tűnt, hogy már az első félidőben el akarják dönteni a mérkőzés sorsát. Közel is jártak hozzá, nagyon korán 20 pont fölé nőtt a különbség (15. perc: 39-17). Remekül lepattanóztak a hazaiak, jól dobtak távolról, ha pedig kellett, faultoltak (20. perc: 46-25). Amit a Falco az első félidőben produkált, arra talán még a legelvetemültebb szombathelyi drukkerek sem számítottak. A második félidőt nagy lendülettel kezdte a KTE, de a Falco biztosan verte vissza a rohamot. És minden visszaállt a régi kerékvágásba. Jött egy tripla Váraditól, egy Butoractól, később Hallik is elkapta a fonalat. Beszállt a dobóversenybe a Kecskemét is, mérsékelt sikerrel. Állandósult a 20 pont körüli, fölötti hazai fór (26. perc: 57-35). A percek pedig peregtek, és a KTE nem tudott újítani. Az utolsó etapot már nyugodtan kezdhette a Falco, a lényeges kérdések eldőltek (30. perc: 62-39). A Kecskemét harcolt, próbálta elkerülni a kiütéses vereséget. De nem jött össze a terv (38. perc: 75-53). Állva, vastapssal köszönte meg a Falco parádés produkcióját a lelkes közönség.

A saját nevelésű Bognár Kristóf (labdával) nagyot játszott, egyik kulcsembere volt a győzelemnek

A Falco csapatként, szervezetten játszott, a játékosok elosztották a terheket, ezúttal nem volt egy súlycsoportban a két gárda. Figyelemre méltó győzelemmel mutatkozott be a mezőnynek Kálmán László csapata!

Kálmán László: - Büszke vagyok a csapatomra, a játékosokra, a közönségre! Jó iramot diktáltunk, helyenként jól is játszottunk. Nagyon fontos győzelmet arattunk, hiszen a tavalyi ezüstérmest vertük meg, ráadásul 20 ponttal a KTE ekkora vereséget nem szenvedett el a felkészülési időszakban, ez mindenképpen biztató. Persze látjuk a hibáinkat, de jó úton járunk.

Borisz Maljkovics: - Gratulálok a Falcónak, megérdemelte a győzelmet. Az első félidőt nagyon elrontottuk. A második félidőben már jobban játszottunk, de túl nagy volt a hazaiak előnye, nem volt esélyünk a fordításra.

Falco-Trend Optika KC Szombathely–Kecskeméti TE-Duna Aszfalt
77-57 (27-13, 19-12, 16-14, 15-18).

– Szombathely, 1500 néző, NB I. A csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: Kapitány G., Török R., Praksch P.
Falco: VÁRADI B. 12/6, BUTORAC 13/9, CSOMAGICS 13/3, BOGNÁR 11/6, WRIGHT 11. Csere: HALLIK 15/9, Simon K. 2, Bazsó –, Hódi –. Edző: Kálmán László.

KTE: Pongó Martin 4/3, Kovács P. –, Djeraszimovics 14/6, Ivosev 13/3, KARAHODZSICS 17. Csere: Hegedűs 6, Mészáros 3/3, Pongó Máté –. Edző: Borisz Maljkovics.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 7-2. 8. perc: 22-12. 15. perc: 39-17. 18. perc: 46-19. 20. perc: 46-25. 26. perc: 57-35. 30. perc: 62-39. 34. perc: 67-49. 38. perc: 75-53.