2014.10.03. 18:25

Kikapott a Falco KC

Szombathely - A bajnokság rajtja előtti utolsó edzőmérkőzésén a szomszédvár Soprontól kapott ki a Falco-Trend Optika KC Szombathely NB I-es kosárcsapata.

A Falcóból a sérüléssel bajlódó Milan Majsztorovics hiányzott. A vendégek bő kerettel, 13 játékossal érkeztek igaz, egy kettes poszton bevethető légióst még elfogadna a soproniak szakmai stábja.

Falco-Trend Optika KC Szombathely -Soproni Sördögök 94-101 (25-29, 15-24, 24-26, 30-22). Szombathely, 800 néző, felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Esztergályos, dr. Magyari, Németh A.

Falco: Martinics 25/9, Doyne 14, Perl 5, Dukics 15/9, Bognár 8. Csere: Váradi B. , Will 13/9, Hall 11/3, Bus 3/3, Bazsó . Edző: Kálmán László.

Sopron: Thomas 25/21, Ruják , Dénes 8/3, Borisov 14, Townes 20. Csere: Tóth G. , Trepák 5/3, Takács N. 10/6, Molnár M. 6, Bán , Bakk . Edző: Sabáli Balázs.

Kipontozódott: Dénes (40.)

Rohanós játékkal estek egymásnak a felek, felváltva került a labda a gyűrűbe. Kálmán László kért előbb időt, nem volt elégedett csapata teljesítményével (5. perc: 13-16). De a folytatásban is a soproniaknál volt az előny. A hazaiak nehezen találtak gyűrűbe, a lepattanókhoz pedig nem fértek oda. Will tripláival tartotta a lépést a Falco. Jól harcoltak a felek, mindkét oldal forgatta szorgalmasan a csapatát (15. perc: 34-41). Támadásban tűnt erőtlennek, pontatlannak a házigazda. A Sopron jobban, frissebben játszott az első félidőben (20. perc: 40-53). Fordulás után sem lassult a tempó, és a játék képe sem változott, a Sopron irányított (24. perc: 49-63). A Falco szenvedett, nem tudott újítani. Hiába küzdöttek becsülettel a hazaiak, a vendégek remek dobóformával rukkoltak elő. A szombathelyiektől viszont csak Martinics volt veszélyes a gyűrűre (30. perc: 64-79). Elképesztően sok tiszta ziccert rontott a Falco, de igyekezett látótávolságban tartani ellenfelét (37. perc: 84-92). Dukics pontjaival zárkózott a vendéglátó, váratlanul nyílt lett a hajrá. Ám a Thomas által vezérelt rutinos Sopron már nem engedte ki a kezéből a győzelmet (39. perc: 89-101). Megérdemelten nyertek a vendégek.