2015.10.29. 14:00

Kettő helyett egy arany - Bazsó Bianka nyolcadik bajnoki címét szerezte

Tatabánya – Egy arany és három ezüst volt a Haladás VSE súlyemelőinek éremtermése a felnőtt országos bajnokságon.

Az elmúlt hétvégén Tatabánya, a Földi Imre sportcsarnok volt a házigazdája a súlyemelők országos bajnokságának. A Haladás VSE-ből tízen léptek dobogóra – az edzőpárosból ezúttal csak Márkus Erzsébet tartott a versenyzőkkel, a térdműtéten átesett Antalovits Ferenc itthonról szurkolt.

A szövetség vezetői nem engedték indulni a biztos aranyesélyes, de nemrégiben részleges combizomszakadást szenvedett Baranyai Jánost (85 kg), nehogy veszélybe kerüljön a részvétele a közelgő, november 20-án kezdődő olimpiai kvalifikációs világbajnokságon. Azért így sem maradtak bajnoki cím nélkül a szombathelyiek – erről a 75 kg-ban Bazsó Bianka gondoskodott. Nagy fölénnyel, 16 kilós előnnyel szerezte meg nyolcadik ob-aranyát, még úgy is, hogy eléggé messze volt legjobbjától.

Bazsó Bianka újabb bajnoki aranya nem forgott veszélyben Fotó: Timár Gergely

– Ez a verseny nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna. 193 kilós összeredményre készültem, de nagyon sokat, öt kilót kellett fogyasztanom, és ez nagyon elvette az erőmet. A decemberi csapatbajnokságon viszont mindenképpen jobban kell teljesítenem, meg kell védenünk a bajnoki címünket – mondta a 27 esztendős súlyemelőnő, akinek most nem kell a világbajnokságra készülnie, ugyanis női versenyzőket ezúttal nem delegál a magyar szövetség. – Volt időnk ebbe beletörődni, mert a tavalyi, nem kellően eredményes vb után ezt már közölték velünk. Az idei Eb után már edzőtáborokba sem hívtak bennünk. Csak januártól lesz újra közös felkészülés a válogatottal az Európa-bajnokságra.

A HVSE-ből hárman a dobogó második fokára állhattak fel. A férfi 56 kg-ban a 20 éves Mező Gábor hozta a várt helyezést, a női 69-ban a sérülések után és nem túl jó formában lévő, 19 esztendős Polgár Mirijam nem tudott versenyben lenni az első helyért. Az idén az ifjúsági kortól búcsúzó, 17 éves Gyürüs Barbarának (+75 kg) – aki a minap az egy korosztállyal idősebbek, a juniorok között lett Eb-hatodik – még nem sikerült megnehezítenie a rutinos dobóatléta, fedettpályás Európa-bajnok súlylökő és diszkoszvetésben is eredményes Márton Anita dolgát, aki így megvédte bajnoki címét.

Az ezüstösök (balról): Gyürüs Barbara, Polgár Mirijam, Mező Gábor Fotó: Szendi Péter

Nem sokkal csúszott le a dobogóról a 77 kilós, masters vb-ezüstérmes Kajáry Tibor – lökésben harmadikra 145 kilót vállalt, fel is állt vele. de a kilökés nem sikerült. Így négy kiló hiányzott neki a bronzhoz, akárcsak a 63 kilós Geröly Lillának.

Vasi vonatkozású eredmény még: a kecskeméti színekben versenyző, szombathelyi Vaspöri Gábor a 94 kilós súlycsoportban 339 (150, 189) kg-os összteljesítménnyel bajnoki címet szerzett.

A Haladás VSE versenyzőinek eredményei. Férfiak, 56 kg: 2. Mező Gábor 165 (75, 90) kg. 69 kg: 5. Szélinger Dániel 197 (92, 105). 55 kg: 4. Kajáry Tibor 258 (117, 141). Női, 48 kg: 6. Horváth Valentina 55 (25, 30). 63 kg: 4. Geröly Lilla 138 (63, 75). 69 kg: 2. Polgár Mirijam 167 (75, 92), 7. Pócs Réka 115 (50, 65). 75 kg: 1. Bazsó Bianka 183 (80, 103), 4. Boros Viktória 132 (57, 75). +75 kg: 2. Gyürüs Barbara 173 (77, 96).