2016.04.11. 13:26

Egy győzelem: Kikapott a Bük, a Cell és a Körmend kézilabda csapata

Körkép - Az NB II-es női kézilabda-bajnokság 16. fordulóját csak a Szombathely tudta le győzelemmel, a Bük, a Cell és a Körmend kikapott.

Celldömölki VSE Vulkánfürdő-Komáromi VSE 21-23 (10-12).

- Celldömölk, 80 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Gácsig, Sárközi.

CVSE: Szabó - Freiberger 8, Szomorkovits L. 5, Vlasich, Szomorkovits A. 3, Németh 2, Sebestyén 1. Csere: Pongrácz, Geiger, Tóth 2, Füzfa, Marton, Bognár, Szalai. Edző: Rozmán Gergő.

Celli gólokkal indult a meccs, de hamar egalizált a vendég, felváltva estek a gólok a folytatásban. Majd a Komárom kihasznált két hazai védekezési hibát, így előnnyel mehetett a szünetre. A második félidőt a vendégek jobban kezdték, elléptek 13-17-re, de a jól küzdő celli lányok kiegyenlítettek (47. perc: 17-17). Innentől ismét felváltva estek a gólok, végül a szerencsésebb csapaté lett a győzelem. Junior: 22-23.

Jámbor Réka 5 góllal vette ki a részét a Kozma Szerszám-Szombathelyi KKA újab sima diadalából. Fotó: Unger Tamás

Dr. Lupo-Büki TK-VADY Mosonszolnok 21-26 (9-13).

- Bük, 200 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Altmár, Horváth M.

Bük: Palkovits - Bősze, CSÓKA 3/1, Szabó R. 1, NÉMETH D. 6, Csabai 1, Szenczi. Csere: Harasztovics, Kálmán (kapusok), Pukler, SZABÓ D. 9/1, Fazekas, Szabó N., Németh B. 1., Markó. Edző: Mátés István.

Sok néző előtt, jó hangulatban kezdődött a forduló rangadója - a harmadik fogadta a másodikat. Egy ideig felváltva estek a gólok (13. perc: 4-4), aztán a rutinos vendégek megléptek. Fordulás után nagyot küzdött a házigazda, egyre faragta a hátrányát (39. perc: 13-14), de elég volt néhány hiba, amit kihasznált a Mosonszolnok, és a hajrában (48. perc: 17-20) eldöntötte a meccset. Junior: 16-20.

Tapolca VSE-Kozma Szerszám-Szombathelyi KKA 20-43 (9-20).

- Tapolca, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Gilitsch, Németh D.

Szombathely: Tömő - Mayer 4, Pukler 5/1, Császár 4, Ghetu 4, Gaylhoffer, Szendrei 2. Csere: Jurik (kapus), Szecsődi 3, Győrffy 6, Csire, Mórocz 9/1, Jámbor 5, Cser, Csépke 1, Gerencsér. Edző: Bölöni Roland.

A sereghajtó fogadta az éllovast - a papírforma sima szombathelyi sikert ígért. Bár a vendégek támadásban és védekezésben is vétettek hibákat, mégis biztosan nyertek. A két csapat nem volt egy súlycsoportban. Junior: 7-61.

SZESE Győr-Körmendi DMTE 29-18 (15-10).

- Győr, 85 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Fábián, Vámosi.

Körmend: Bertai - Török, Adorján 3, Németh A. 1, Szabó A. 3, Kiskós 6/4, Matetits 2. Csere: Balogh K. (kapus) Horváth T. 1, Bokor 2/1, Cser, Kalamár, Benedek, Faragó. Edző: Oláh Sándor.

Sok hibával kezdtek a csapatok, a Körmend főleg védekezésben gyengélkedett. Az egyszerű játékot játszó győrieket nem tudták feltartóztatni a vendégek, felállt fal ellen is rendre gólt szerzett a házigazda. A második félidőben sem találta a játékát a Körmend, a hajrára szét is esett a csapat, így kiadós vereségbe futott bele. Junior: 33-28.