2014.08.29. 17:00

A 7. helyért játszhat az U16-os magyar csapat

Strumica - Miután Belgiumtól kikapott, a 7 8. hely valamelyikét szerezheti meg a magyar U16-os fiú kosárlabda-válogatott a B divíziós Európa-bajnokságon.

Magyarország- Belgium 56-60(10-12, 19-15, 6-15, 21-18). Strumica, U16-os fiú kosárlaba B divíziós Európa-bajnokság az 5 8. helyért.

Magyarország: Doktor 14/12, Lewis 6/6, Rudner 10, Bordács 2, Pápai 1. Csere: Durázi 5, Kerpel-Fronius, Fülöp 12, Laczó, Németh Á., Molnár L., Kucsora 6. Vezetőedző: Ferenczi Tamás. Edző: Érsek István, Székely Norbert.

Molnár Levente, a Körmendi Törpördögök válogatottja (Fotó: Érsek István)

Győzelmei mellett a találkozóig mindkét csapat két vereséget könyvelhetett el. 0-6-ra léptek el a belgák, Fülöp és Kucsora hathatós segítségével a második negyed közepére sikerült beérni őket (14. perc: 18-16). Ám hamarosan megint a rivális járt előbbre hat ponttal (21-27). Megint Fülöp húzta ki a kátyúból az elakadt szekeret (29-27). A harmadik negyedben mutatott betli megpecsételte a magyar csapat sorsát (35-42), az utolsó tíz perc feltámadása már nem volt elég az üdvösséghez.

Magyarország csapata szombaton 13.45-től Ausztriával játszik a 7 8. helyért.