2015.02.20. 19:22

A Békés ellen is megőrizték veretlenségüket a CVSE asztaliteniszezői

Celldömölk – A férfi asztalitenisz Extraliga első két helyezettjének rangadóján a vendég Békés szoros meccsre kényszerítette a bajnoki címvédő Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalkát, de a vasiak veretlenségét nem tudta veszélyeztetni.

Timár Gergely

Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka–Békési TE 6-3.

Celldömölk, férfi Extraliga asztalitenisz-mérkőzés, vezette: Bódi, Segyevi.

Kosiba Dániel minden mérkőzését megnyerte. Fotó: Timár Gergely

Páros: Fazekas, Kosiba– Pagonyi, Szabó 3:2 (-1, 9, -10, 12, 8). A celliek nehezebben lendültek játékba, a békésiek viszont nagyon jól játszottak, a negyedik szettben meccslabdájuk is volt. Fazekasék vért izzadtak a győzelemért (1-0). Egyéni, 1. forduló: Kosiba–Sebestyén 3:0 (5, 6, 6). Kosiba Dániel simán verte a vendégek harmadik számú játékosát. Ecseki–Szabó 2:3 (11, -5, -10, 9, -6). A harmadik szett végén Ecseki Nándor már nagyon fájlalta a lábát, nem is tudott már megfelelően koncentrálni. Fazekas–Pagonyi 3:2 (-9, 5, -5, 10, 4). Hatalmas csata volt, Pagonyi mérkőzéslabdáját hárította a negyedik játszmában Fazekas Péter, és fordított (3-1). 2. forduló: Kosiba–Szabó 3:0 (9, 11, 10). Mindhárom szettben hajszálon múlott Kosiba sikere. Fazekas–Sebestyén 3:0 (4, 7, 5). Fazekas is simán győzte le Sebestyént. Ecseki–Pagonyi 0:3. Az első szettben még próbálkozott (11-3-ra vesztett) Ecseki, de miután már felállni sem tudott, feladta a mérkőzést (5-2). 3. forduló: Fazekas–Szabó 0:3 (-16, -10, -9). Hiányoztak Fazekas kemény tenyeresei, így is minimális különbséggel maradt alul mindhárom szettben. Kosiba–Pagonyi 3:0 (4, 9, 6). Kosiba könnyű győzelemmel zárta le a találkozót (6-3). Győzött: Kosiba 3, Fazekas 2, Fazekas–Kosiba, illetve Szabó 2, Pagonyi 1.

A CVSE vasárnap a Nyírbátor otthonában vendégeskedik.