2016.12.02. 20:39

A celliek otthonában nyert a Szécsény

Celldömölk - Maratoni, több mint négyórás csatában minimális különbséggel kikapott hazai pályán a férfi extraligás asztalitenisz-bajnokság címvédője az egyik trónkövetelő, a Szécsény ellen.

Celldömölki VSE-Swietelsky-Szerva ASE. 4-6.

- Celldömölk, férfi asztalitenisz Extraliga-mérkőzés.

Páros: Fazekas, Lindner-Magyar, Kriston 1:3 (7, -9, -10, -8). Az első játszmát magabiztosan nyerő celli duó a második és harmadik szettben is nyerő pozícióból maradt alul. Végül elment a mérkőzés is (0-1). Egyéni, 1. forduló: Lindner-Magyar 3:2 (11, -10, 2, -10, 6), Szita-Kriston 3:2 (8, -14, -4, 9, 7), Fazekas-Bátorfi 3:2 (6, -9, -6, 7, 8). Óriási csata kerekedett az egyéni meccseken. Az első három derbi öt játszmában dőlt el. Lindner Ádám a rutinjával tudott felülkerekedni a gyors és balkezes Magyar Lászlón. Szita Mártonnak akkor nőtt meg az esélye a győzelemre, amikor keményebben játszott. Fazekas Péter dolgát a döntő játszmában megkönnyítette Bátorfi Zoltán azzal, hogy 8-6-os vezetése után túl gyorsan akarta lezárni a mérkőzést (3-1). 2. forduló: Lindner-Kriston 1:3 (-5, -9, 9, -6), Fazekas-Magyar 2:3 (7, -9, 8, -10, -3), Szita-Bátorfi 2:3 (-10, -13, 1, 6, -8). A bajnoki címvédő vasiaknak nem sikerült leszakítaniuk a trónkövetelő szécsényieket; a következő három meccs ugyancsak vérre menő csatákban a vendégeké lett. A labdabiztosabb Kriston Dániel nem hagyott esélyt Lindnernek, a bizonytalankodó Fazekas ellen Magyar parádézott. A 0:2-ről egyenlítő Szita a döntő szettben már nem tudott eléggé összpontosítani (3-4). 3. forduló: Fazekas-Kriston 2:3 (-7, 6, 12, -8, -9), Lindner-Bátorfi 3:1 (3, -8, 7, 9), Szita-Magyar 2:3 (-7, 8, 8, -10, -6). Az utolsó körben Fazekas 6-2-es vezetésről vesztette el az ötödik játszmát, ezzel elúszott a celli győzelem lehetősége. Lindner egy hajszállal előbb ért célba Bátorfinál, így a döntetlenre maradt még esély. Szitára várt a feladat. Az utolsó meccs is nagyon kiélezett volt; 2:2 után a jobban összpontosító Magyar fogadhatta a gratulációt (4-6).

A csaknem négy és fél órás mérkőzésen a végjátékokban jobban koncentráló Szécsény győzni tudott a címvédő vasiak otthonában. Győzött: Lindner 2, Szita 1, Fazekas 1, illetve Magyar 2, Kriston 2, Bátorfi 1, Magyar-Kriston.