2017.01.16. 19:45

A finisben maradt alul a rangadón a CVSE II.

Celldömölk - Az NB I-es asztalitenisz-bajnokság nyugati csoportjának harmadik pozíciójáért vívott színvonalas, küzdelmes rangadót hazai pályán veszítette el a Celldömölki VSE-Swietelsky II. gárdája.

Celldömölki VSE-Swietelsky II.-Turris SE Sopron 8-10. - Celldömölk, NB I-es férfi asztalitenisz-mérkőzés.

Páros: Iván, Baranyai- Kramarics, Katona 2:3, Both O., Simon-Markó, Böhm 3:0 (1-1). Egyéni, 1. forduló: Both O.-Kramarics 3:0, Simon-Markó 3:0, Iván-Böhm 3:0, Baranyai-Katona 0:3 (4-2). 2. forduló: Both O.,-Markó 2:3, Simon-Böhm 3:0, Iván-Katona 0:3, Baranyai-Kramarics 1:3 (5-5). 3. forduló: Both O.-Böhm 3:0, Simon-Katona 3:0, Iván- Kramarics 2:3, Baranyai- Markó 0:3 (7-7). 4. forduló: Both O.-Katona 1:3, Simon- Kramarics 3:0, Iván-Markó 1:3, Baranyai-Böhm 0:3 (8-10).

Simon Ferenc százszázalékos maradt, párosban, majd egyéniben négyszer is nyert, de a celldömölki csapat végül kikapott
Fotó: infocelldomolk.hu

A nyugati csoport két azonos pontszámmal álló csapatának rangadóján a negyedik celliek kezdtek jobban. Bár az egyik párost nagy csatában elveszítették, az első egyéni kör végére 4-2-es előnyt tudtak szerezni- Az első vészjelzés Both Olivér váratlan veresége volt Markó András ellen, a második forduló végére pedig kiegyenlítettek a soproniak. Innentől együtt haladt a két csapat egészen 8-8-ig. Az utolsó két meccs azonban a vendégeké lett, akik így megerősítették harmadik helyüket a tabellán. Győzött: Simon 4, Both O. 2, Iván 1, Both O.- Simon, illetve Markó 3, Katona 3, Kramarics 2, Böhm 1, Kramarics-Katona.