2016.09.24. 19:32

A hajrában bukta el a szezonnyitót az amatőr NB I-es női kosárlabdacsapat

Szombathely - Jó teljesítménnyel, de vereséggel kezdte a 2016/2017-es szezont a SZoESE amatőr NB I-es női kosárlabdacsapata.

Szombathelyi Egyetemi SE-PINKK SE 66-69 (22-15, 12-23, 19-13, 13-18)

Szombathely, 50 néző, amatőr NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, v.: Németh S., Hernicz.

SZoESE: GUSZTAFIK 14, SIMON C. 13/3, FÖLDI 12/9, Molnár 8, FEIGL 16. Csere: Pados 1, Uszkai -, Horváth P. 2, Rózsa -. Edző: Szabó László.

PINKK, legjobb dobók: Szabó D. 27/9, Sánta 22/6.

A vendég pécsiek erős kerettel, több az A csoportos csapatban is számításba vett játékossal érkeztek - és esélyesként léptek pályára. Ám a hazaiak alaposan meglepték ellenfelüket, remek támadójátékot produkálva előnybe kerültek - az első negyedben négy triplát dobtak (a meccs további részében viszont egyet sem). A második negyedben átvette az irányítást a sok büntetőt (11/9) dobó vendég, de a SZoESE tartotta a lépést (20. perc: 34-38). Fordulás után ismét a hazaiak percei következtek, jól védekeztek, jól támadtak, visszavették a vezetést (30. perc: 53-51). A negyedik etapban fej, fej mellett haladtak a csapatok, kiegyenlített meccset láthattak a szurkolók, és végig a hazaiak vezettek. 26 másodperccel a vége előtt 66-63-ra vezetett a SZoESE. A PINKK egy triplából egyenlített (66-66). Maradt idő még egy hazai támadásra, de a szombathelyiek eladták a labdát. Majd beütötték a faultot. A pécsi játékos egy büntetőt bedobott, a másodikat kihagyta, de a lepattanót megszerezte, és a gyűrűbe helyezte (66-69). A hazaiak dobhattak még egy távolit, de a labda leperdült a gyűrűről...

Szabó László: - Voltak nagyon jó periódusaink és hullámvölgyeink is. A hajrában már a kezünkben volt a bravúrgyőzelem - ám megvertük saját magunkat. Tanulnunk kell a hibáinkból, de szerintem jó úton járunk, hétről hétre fejlődünk.