2017.01.21. 19:06

A Paks vendégeként bukott el a roppant gyengén dobó Falco

Az NB I-es férfi kosárbajnokság 14. fordulójában a gyengén dobó, a második félidőben összeroppanó a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely váratlanul sima vereséget szenvedett Pakson.

A hazaiak sérülés miatt Watkins és Medve személyében két kulcsemberüket nem nevezték. A másik oldalon viszont ott volt a keretben az új igazolás, Barham.

Atomerőmű SE-Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 82-59 (20-18, 18-18, 21-9, 23-14). - Paks, 800 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földházi, Jakab, Praksch.

ASE: Hill 10/6, Kovács Á. 6/3, Samenas 18/9, Gilbert 13/3, Tiby 26/12. Csere: Will 6/6 Illés 3/3, Bagó -. Edző: Teo Csizmics.

Falco: Medford 13/9, Govens 16/9, Váradi B. 2, Pusztohvar 11/3, Zsigeranovics 6. Csere: Barham 9/9, Tóth N. -, Bognár 2, Simon K. -. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 5-10. 7. perc: 15-13. 12. perc: 20-21. 15. perc: 23-28. 18. perc: 29-33. 20. perc: 38-36. 23. perc: 46-40. 26. perc: 50-40. 30. perc: 59-45. 32. perc: 65-45. 36. perc: 69-51. 39. perc: 79-59. Kipontozódott: Medford (40.).

Alaposan egymásnak estek a felek, a mérkőzés első perceiben felváltva estek a pontok - de a nagy rohanásban azért akadt hiba mind a két oldalon. Aztán úgy tűnt, hogy a távolról jobban dobó Falco meglép (4. perc: 5-10). De a folytatásban több - elhamarkodott - szombathelyi támadás is kimaradt. A lassan megnyugodó házigazda pedig élt a lehetőséggel, rendezte sorait, egyenlített (10-10), majd a vezetést is átvette (7. perc: 15-13). Kapkodó játékkal rukkolt elő ekkor a vasi alakulat, sok tripla tévesztett célt. Szekulovics mester időt is kért (9. perc: 20-16). Sikerült ugyan megtörni a hazaiak lendületét, de a fordítás nem jött össze. A második etapban sem lassult a tempó. Időközben pedig a Govens által vezérelt sárga-feketék átvették a vezetést (12. perc: 20-21). Magára talált a Falco - jöhetett a hazai időkérés. Tibby állt a hazaiak élére, számolatlanul szórta a pontokat. A társai is rohantak, és dobtak. A szombathelyieknél az új fiú, Barham bíztató játékkal mutatkozott be, bártan beleállt a távoli dobásokba, jól is célzott - az első félidőben négy triplakísérletéből három sikeres volt. A félidő hajrájának szűk Falco-vezetéssel neki a felek (18. perc: 29-33).

Gyűrték egymást becsülettel a felek. A nagy rohanásból pedig a hazaiak jöttek ki jobban (20. perc: 38-36). Fordulás után a gyorsabban, pontosabban játszó, agresszívan védekező Paks folyamatosan növelte az előnyét. Olyannyira, hogy a hazai kispad kénytelen volt gyorsan időt kérni (23. perc: 46-40). De nem javult a helyzet, nehezen került tiszta dobóhelyzetbe a vendég. A hazaiak roppan keményen játszottak, és ráéreztek a lehetőségre, űzték, hajották ellenfelüket. Nehéz perceket élt át a Falco, kezdett veszélyessé válni a különbség (26. perc: 50-40). Govens triplája törte meg a nyomasztó szombathelyi gólcsendet. De maradat az irányítás a hazaiaknál. A Falco gyengén dobott, még a büntetőkkel is hadilábon állt, nem tudta faragni a hátrányát. Ráadásul az ASE nagyon megnyomta a negyed hajráját, jól lepattanózott, leindításokból könnyű gólokat szerzett, egyszerűen átrohant ellenfelén (30. perc: 59-45). Nehéz helyzetből, 14 pontos hátrányból futott neki a záró játékrésznek a vendég. A Paks Hill lehetetlen helyzetből elengedett triplájával nyitotta a negyedet, majd Gilbert is betalált távolról, 20 pontra nőtt a különbség - érezhető volt, hogy eldőlt a meccs. Nagyon korán (32. perc: 65-45). Sőt, körvonalazódott egy komoly is. A hajrának kényelmes előnyből futhatott neki a Paks (36. perc: 69-51). A katasztrofális dobóformával előrukkoló szombathelyi gárda, bár vezényelt egy halovány rohamot, nem tudta megnehezíteni ellenfele dolgát.