2014.10.22. 18:45

A Stockeraut is legyőzték a celldömölkiek

Színvonalas, látványos labdamenetekkel tarkított mérkőzésen kerekedett felül a Klubcsapatok Szuperligájában idegenben a Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka asztalitenisz-csapata legerősebb csoporttársán.

UTTC Stockerau–Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka 3-6

Stockerai, férfi asztalitenisz Klubcsapatok Szuperligája csoportmérkőzés.

Fazekas Péter (pirosban) hatalmas csatában Jakab Jánost is legyőzte. Fotó: Unger Tamás

Páros: Jakab, Molnár– Ecseki, Kosiba 3:1 (-6, 11, 6, 5). Az osztrákoknál a két magyar játékosuk, Jakab János és Molnár Krisztián vívta a párost; az első szettet kivéve kezükben tartották a mérkőzést (1-0). Egyéni, 1. forduló: Serdaroglu–Fazekas 1:3 (9, -8, -11,-7). Fazekas Péter az első játszmában nehezen fogadta Serdaroglu szerváit, de amint ráérzett, végig vezette a meccset. Jakab–Ecseki 3:1 (9, -9, 8, 7). Bár Ecseki Nándor felszabadultan, jól játszott, Jakab éles pörgetéseit nehezen tudta kezelni. Molnár–Kosiba 0:3 (-10, -7, -4). Kosiba Dániel magabiztosan, pontosan játszva viszonylag simán nyert (2-2). 2. forduló: Jakab–Fazekas 2:3 (-8, -7, 8, 12, -10). Fordulatos meccsen az első két szett Fazekasé volt, a következő kettő viszont Jakabé (a negyedik szettben Fazekasnak két mérkőzéslabdája is volt.) A döntő játszma végig kiélezett csatát hozott. Ezúttal Jakab kezében volt a győzelem, hiszen 10-8-ra vezetett, de a celli játékos fordítani tudott. Serdaroglu–Kosiba 1:3 (-7, -8, 6, -6). Kosiba fonákja nagyon jól működött. Molnár–Ecseki 1:3 (-6, -13, 9, -6). Ecseki jó taktikával játszott és látványos poénokkal nyert (2-5). 3. forduló: Jakab–Kosiba 3:1 (10, 7, -7, 10). Jakab ki tudta használni Kosiba gyengéit. Molnár–Fazekas 0:3 (-8, -8, -9). Pontos játékkal Fazekas végig a kezében tartotta a mérkőzést.

A visszavágók előtt a CVSE három győzelemmel élen áll a C csoportban. Győzött: Jakab 2, Jakab–Molnár páros, illetve Fazekas 3, Kosiba 2, Ecseki 1.