2017.09.04. 17:30

A Szarvaskend átvette a vezetést fociban

MEGYEI KÖRKÉP A megyei II. osztály körmendi csoportjában már a 3. fordulón vannak túl a csapatok, a sárvári csoportban a 2. játéknapot tudták le az alakulatok.

Kelemen Attila

Sárvár

Bük-Sitke 8-1 (2-1). Bük, 100 néző. Vezette: Sebesi P.

Gól: Kovács Zoltán (35., 52., 59.), Tóth Krisztián (43.), Németh Zoltán (71.), Grubick Ferenc (80., 84.), Kovács Richárd (88.), ill. Kaisinger András (24.).

Kiállítva: Tóth Krisztián (45.), ill. Szitkay Szabolcs (44.).

Bük: NECZPÁL NÁNDOR (HORVÁTH GYÖRGY ISTVÁN), SCHIMMER ZOLTÁN, NÉMETH TIBOR (TARÓDI DÁVID), KOVÁCS ZOLTÁN (ROMAN CSABA), GRUBICK FERENC, TÓTH KRISZTIÁN, CSONKA ROLAND, NÉMETH ZOLTÁN, KOVÁCS RICHÁRD, PUSKÁS MIRKÓ (POLOVITZER MILÁN), PLAJSZER DÁNIEL (WÁGNER DÁVID).

Sitke: Simon László Ernő, Szitkay Szabolcs, Magyar László, Papp Balázs (Molnár Ádám), Kovács Krisztián, Kocsis Barnabás, Makai Márkó, Máhr Péter, Makai Dávid, Németh Máté (Szalay Dávid), Kaisinger András.

A Sitke az első félidőben kemény ellenállást tanúsított, a 24. percben meg is szerezték a vezetést. Ezt követően a Bük magasabb fokozatba kapcsolt, illetve egy kiállítás során elvesztette a vendégegyüttes a középső védőjét. A hazaiak a szünet előtt már fordítani tudtak, a folytatásban pedig egyértelműsítették, hogy mind játéktudásban, mind fizikálisan jobbak ezen a napon. Ilyen arányban is megérdemelt a BTK győzelme.

Mersevát-Kemenesalja 1-6 (1-1). Mersevát, 200 néző. Vezette: Bazsó F.

Gól: Horváth András (43.), ill. Németh Róbert (44., 62.), Laki Patrik (55.), Széles Sándor (58.), Döbrönte László (86.), Dobány Gábor (87.).

Mersevát: Heiner Péter, Nagy Ákos, Györvári Tamás, Kövi Gergő, Dénes Márk (Baranyai Zsolt), Pethő Roland, Kóbor Gergő, Orbán György, Gáncs Péter, Molnár Gábor, Horváth András.

Kemenesalja: HUJBERT LÁSZLÓ, BELEGRAI RICHÁRD, SZAKÁL MÁRK, NÉMETH RÓBERT (DOBÁNY GÁBOR), LAKI PATRIK (ŐRI ÁKOS), NÉMETH PÉTER, BERECZ TAMÁS, DÖBRÖNTE LÁSZLÓ, SZÉLES SÁNDOR, ERDÉLYI GÁBOR, SZAKÁL ERIK.

Kiegyenlített első félidő után a második játékrészben a több erőtartalékkal rendelkező vendégek magabiztos győzelmet arattak az elfáradó hazaiakkal szemben. A szép számú közönség gólgazdag mérkőzést láthatott a szomszédvári derbin.

A Kemenesalja csapata eredményesen használta ki a hazai gárda hibáit.

Ölbő-Püspökmolnári 2-1 (1-1). Ölbő, 80 néző. Vezette: Szakos G. P.

Gól: Szele Gábor (32.), Fider Gábor.(50), ill. Farkas
Attila Ottó (18.).

Ölbő: Vártok Zoltán, NARDAI MILÁN, Sipos Tamás, SZELE GÁBOR, Kovács Tibor (Bakics Barnabás), FIDER GÁBOR, Soós Roland Sándor, BAKSAY KRISZTOFER, Csizmazia Róbert (Fehér René), Péter András, Kalányos Gergely.

Püspökmolnári: Szabó Christopher Bence, Simon Ádám, Varga Sándor, Sziffer István, Szemes Zoltán, Kiss Bálint, Szücs Richárd, Farkas Attila Ottó, Horváth Szabolcs, Varsányi Norbert, Babos Péter.

A mérkőzés első felében még a Püspökmolnári szerzett vezetést, ám a hazaiak nem hagyták magukat: fordítani tudtak. Aztán a meccs kétharmadánál kiállítás nehezítette meg a hazaiak dolgát, azonban így is ők jutottak kecsegtető helyzetekhez, de gól már nem született. A végén megérdemelten tartotta otthon a három pontot az Ölbő.

Az Ölbő-Püspökmolnári találkozón volt oka az örömre a hazai alakulatnak, hiszen kétszer is be tudták venni a vendégek kapuját, s ez elég volt a győzelemhez Fotók: Nagy Jácint

Szeleste-Pósfa-Pecöl 2-1 (1-1). Szeleste, 70 néző. Vezette: Bagoly G.

Gól: Trittremmel András (40.), Riba Roland (78.), ill. Palkovits József Mátyás (37.).

Szeleste-Pósfa: KOVÁCS MÁTÉ, Mersich Csaba, TRITTREMMEL ANDRÁS (Horváth Kristóf), Pomper Zoltán, Fülöp Marcell (Szele András), JÁVORICS MÁTÉ, RIBA ROLAND, Csizmazia András (Trittremmel Zsolt), Burkon Ádám, Könczöl Zoltán (Nagy Ivó László), HORVÁTH LAJOS.

Pecöl: Takács Krisztián, Pálfi Miklós, Bakonyi Balázs, Elekes Dániel (Nagy Zoltán), Szemes Balázs, Horváth Béla Gábor (Niksz Martin), Palkovits József Mátyás, Janek Dávid, Oszkó Márk (Both Milán), Illés Dániel, Varga Bence.

Szoros volt a találkozó a kezdőrúgástól a lefújásig. Előbb a Pecöl jutott gólelőnyhöz, ám gyorsan tudott reagálni a hazai csapat. A folytatásban is mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. A vendégek egyszer büntetőt hibáztak, ellenben a Szeleste jobban élt a lehetőségeivel, és a hajrában az extra teljesítményüknek köszönhetően a maguk javára tudták fordítani a találkozót.

Baksay Krisztofer szabadrúgással veszélyeztette a molnári kaput

Uraiújfalu-Gérce-Vásárosmiske 2-5 (1-3). Uraiújfalu, 100 néző. Vezette: Kondor T.

Gól: Gönczöl Norbert (23.), Farkas Attila (61.), ill. Major Márkus (5., 80.), Sali Gábor (27.), Glavánovics István (43.), Máthé Martin (64.).

Uraiújfalu: Varga Zsolt, GALLEN ANTAL, Varga Pál, Keszei Roland, Gáspár Milán (Király István Ádám), Csete István (Csiszler Dániel Attila), Illés Gábor, Gönczöl Norbert, Németh István (Farkas Attila), Haraszti Patrik (Nagyobb Endre Szabolcs), Pap Zoltán.

Gérce-Vásárosmiske: GAZDAG ÁDÁM, ÓDOR BÁLINT, NÉMETH TIBOR (PENDLI PATRIK), MÁTHÉ MARTIN, MAJOR MÁRKUS, SALI GÁBOR (KOMÁROMI ATTILA), GLAVÁNOVICS ISTVÁN, HOMPOK BALÁZS (BAGOLY GÁBOR), NUNKOVICS CSABA (POÓS TAMÁS), NÉMETH ARNOLD, PÉTER DÁVID.

A hazaiak hibáit kihasználó Gérce hamar vezetést szerzett. Ezt követően az Uraiújfalu lényegében csak futott az eredmény után.

A nagyobb játéktudást képviselő vendégek megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.

Körmend

Bajánsenye-Magyarszecsőd 3-0 (1-0). Bajánsenye, 100 néző. Vezette: Marácz Z.

Gól: Szabó Szabolcs (35.), Balogh Norbert (86.), Vörös Gábor (88.).

Bajánsenye: KALAMÁR DÁNIEL, SÁFRÁNYOS GERGŐ, KOVÁCS VIKTOR (ZSOLDOS ZSOLT JÓZSEF), VÖRÖS GÁBOR, BACSÁK ÁDÁM, KOLTAI BALÁZS, SZABÓ SZABOLCS, BAKÓ MARTIN (BALOGH NORBERT), KOVÁCS IMRE, BALOGH RICHÁRD, HORVÁTH BENCE.

Magyarszecsőd: Ádám László, Járfás László (Hegedüs László), Seres László, Vass Roland, Nagy Richárd, Horváth Roland, Horváth Norbert, Sass Gábor, Tóth Norbert, Cser Dániel, Horváth Dávid. A vendégcsapat az első félidőt meghajtotta, ám a hazaiak szerencsés góllal vezetést szereztek. A második félidőre a Szecsőd elfáradt.

Őriszentpéter-Nádasd 7-1 (4-0). Őriszentpéter, 70 néző. Vezette: Németh B.

Gól: Iván Sándor (11., 28, 66.), Szép Barnabás (21., 58.), Meskó Erik (öngól, 41.), Dömiter Ádám (51.), ill. Fráncz Richárd (53.).

Őriszentpéter: SÜKET MÁTÉ, EMBERSICS PÉTER, NÁRICZA RÓBERT, ŐR PÉTER, HORVÁTH CSABA, SÁLY KÁROLY, BAJÁN RÓBERT, SZÉP BARNABÁS (PÓCZAK MÁTÉ), DOMITER ÁDÁM, SOMOGYI ZSOLT, IVÁN SÁNDOR.

Nádasd: Rejtli Kornél, Azanger Attila, Sipos Martin (Esztergályos Ádám), Marton Zsolt, Meskó Erik, Csenterics Tamás, Szabó Zoltán István, Szakály Ádám (Szabó Balázs), Francz Richárd, Podlaviczki Gábor, Somogyi András.

Magabiztos győzelmet aratott a hazai alakulat. Ilyen arányban is megérdemelten tartották otthon a három pontot.

Szakonyfalu-Csákánydoroszló 4-2 (3-1). Szakonyfalu, 50 néző. Vezette: Németh L.

Gól: Vajda Róbert (8.), Horváth Márió (16.), Herczeg Péter (32.), Dancsecs Dávid (71.), ill. Sákovics Péter (9.), Danyi Péter (49.).

Szakonyfalu: Sömenek Róbert, Stájer Dávid, Gáspár József, DANCSECS DÁVID (Dömötör Tamás), VAJDA RÓBERT, Horváth Márió, Soós Máté (Horváth Zsolt Milán), Réczeg Gergő, Herczeg Péter, Nemes Milán (Salamon Szilveszter), Beke Dániel (Wachter Tibor).

Csákánydoroszló: Bérdi Bence, Cservék László (Jáger Zoltán János), Szabó Dávid (Meskó Ádám), NÉMETH ROLAND, Sákovics Péter, Danyi Péter, Takács Máté (Szabó Ádám Kálmán), Szakály Gyula, Simon Máté, Késmárky Máté, Biczó Gábor.

A hazai csapat átlövései állandó veszélyt jelentettek a csákányi kapu előtt. A vendégek felvették azt a bizonyos kesztyűt, mélységi beívelésekkel hozták néhányszor zavarba a szakonyfalui védelmet. Jó iramú, férfias küzdelemben, megérdemelten jutott három bajnoki ponthoz a hazai csapat.

Viszák-Körmendi Téglagyár 5-5 (1-2). Viszák. Vezette: Bedi T.

Gól: Biczó Bence (25.), Tóth Gergely (67.), Varga Bence (69., 92.), Iván Valter (75.), ill. Horváth Ádám (21.), Gerencsér Attila (42.), Horváth Zoltán (56.), Horváth Sándor (61., 63.).

Viszák: Pethő József Tibor, Tóth Gergely, Agg Máté, Kovács Róbert, Biczó Bence, Sütheő Gergő (Balogh Jácint), Varga Bence, Agg András, Pásztor Márk, Tóth Patrik, Agg Richárd (Iván Valter), Benkő András.

Körmendi Téglagyár: Németh Gergő, Horváth Sándor, Horváth Patrik, Horváth Dávid (Erdélyi Alen), Horváth József (Horváth Dániel), Horváth Zoltán, Gerencsér Attila, Horváth Ádám, Sárközi Róbert, Kis-Nemes Máté, Kardos Ádám Krisztián (Horváth Martin).

Szarvaskend-Körmend VSE 2-1 (2-0). Szarvaskend, 120 néző. Vezette: Kedves R.

Gól: Csenterics János (20.), füldes Balázs (28.), ill. Velekei László (93.).

Szarvaskend: ESZTERGÁLYOS CSABA, NAGY ÁDÁM, TÓTH ANDRÁS, Csillag Dávid, Jóna Szabolcs (Nagy Ádám), NÉMETH TAMÁS, CSENTERICS JÁNOS (Vilics András), Vörös Valentin (Kovács Szabolcs József), FÖLDES BALÁZS, Tóth Gábor, Kopfer Gábor.

Körmend VSE: Kecskés Gábor, Velekei László, KÁPTALAN JÓZSEF, PESTI GÁBOR, Winkelbauer László (Horváth Ákos), Törő Tamás, Meixner Péter, Horváth Dávid, Velekei Bence, Sárközi Dániel, Horváth Alfréd.

A 3. forduló rangadóján 20 percig ismerkedtek egymással a csapatok, ezután egy szögletrúgásból vezetést szereztek a vendéglátók. Pár percre rá egy 11-esből tovább növelték előnyüket. A hazaiak többet támadtak, a vendégek inkább pontrúgásokkal, távoli lövésekkel próbálkoztak. Fordulás után sem változott sokat a játék képe, a nádaljaiak büntetőből sem tudtak szépíteni, azonban a hosszabbításban már igen. Mindent összevetve megérdemelt hazai győzelem született a harcos, jó iramú mérkőzésen.

1. Kemenesalja 2 2 0 0 13 - 1 6

2. Bük 2 2 0 0 11 - 3 6

3. Gérce-Vásárosm. 2 1 0 1 7 - 5 3

4. Pecöl 2 1 0 1 3 - 3 3

5. Szeleste-Pósfa 2 1 0 1 2 - 2 3

6. Püspökmolnári 2 1 0 1 2 - 2 3

7. Mersevát 2 1 0 1 5 - 6 3

8. Ölbő 2 1 0 1 2 - 8 3