2016.04.13. 18:15

A végén buktak: Kecskeméten kapott ki a Falco KC

Kecskemét - Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság középházi középszakaszának 6. fordulójában a Falco-Trend Optika KC Szombathely a Kecskemét vendégeként maradt alul nagy csatában.

Bár akadtak sérültek, betegek a Falcónál, mindenki vállalta a játékot. A hazaiaknál is teljes volt keret. A KTE zsinórban három győzelemmel a háta mögött, az újabb diadal reményében futott neki a meccsnek - míg a Falco halovány idegenbeli mérlegén akart javítani.

Nagy lendülettel, sok hibával kezdtek a csapatok, nehezen gyötörték be a gyűrűbe a labdát (2. perc: 2-2). A Falco próbálkozott becsülettel távolról is, de nem értek célba a dobások. Ettől függetlenül tartotta a lépést ellenfelével. Sőt, Wright vezérletével át is vette a vezetést (6. perc: 12-14). De a folytatásban inkább a hazaiaknál volt a néhány pontos előny. Lekli jól szállt be a meccsbe. A Falco masszív csapat benyomását keltette - csak a nagyon sok dobást, olykor tiszta ziccert hibáztak a sárga-feketék (12. perc: 22-22). Hazai oldalon a korábbi Falco-játékos, Ivosev volt nagyon elemében, támadta bőszen a gyűrűt. Küzdött keményen a Kecskemét, de a jól védekező Falco állta a sarat, és újra átvette a vezetést (17. perc: 28-30) - Relphorde is egyre inkább belelendült. Időt kért a házigazda. Hódi kihagyott hármasa zárta a félidőt (20. perc: 32-34). Ami jellemző momentum volt, hiszen a Falco 12, a KTE pedig 8 alkalommal kísérletezett sikertelenül a triplavonalon kívülről.

Fordulás után is főként a palánk alatt küzdő Wright szállította a vasiak pontjait - Burgess pedig közben megszerezte az mérkőzés első tripláját. Nagyon hajtott a KTE, átvette az irányítást, kisebb lépéselőnyre is szert tett (26. perc: 47-42). Kálmán László kénytelen volt időt kérni. Lekli vezérletével újított is a Falco, sikerült megállítani a hazai rohamokat. Fél perccel az etap vége előtt egyenlített a Szombathely, végül egy duplányi hazai előnyel vonulhattak kisszünetre a felek (30. perc: 51-49). Zsinórban hét ponttal kezdte a negyedik negyedet a Falco, Bazsó triplája is jelezte, hogy a győzelemért harcol a csapat (33. perc: 51-56). Fogyott az idő, a Falco foggal, körömmel őrizte minimális előnyét (37. perc: 57-59). Ám a végére belelendülő Djeraszomovics triplájával átvette a vezetést a Kecskemét, majd jött még egy hármas Ivosevtől Egy perc 15 másodperccel a vége előtt (63-59). Időt kért a Falco. De innen már nem volt visszaút a gyengén dobó szombathelyieknek - triplák, büntetők maradtak ki -, és elbuktak egy nyerhetőnek tűnő meccset.

Kecskeméti TE-Duna Aszfalt-Falco-Trend Optika KC Szombathely 67-63 (20-18, 12-16, 19-15, 16-14).

- Kecskemét, 800 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Török R., Pozsonyi L., Válé F.

KTE: Pongó Má. 3/3, Pongó Ma. 8, DJERASZIMOVICS 17/3, IVOSEV 25/3, Karahodzsics 8. Csere: Hegedűs -, MÉSZÁROS 6, Keller I. -. Edző: Borisz Maljkovics.

Falco: Thomas 6, Váradi 6, Bognár -, RELPHORDE 15/3, WRIGHT 11. Csere: Burgess 5/3, Bazsó 5/3, LEKLI 15, Kovács B. -, Hódi -. Edző: Kálmán László.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 2-2. 6. perc: 12-14. 12. perc: 22-22. 17. perc: 28-30. 20. perc: 32-34. 26. perc: 47-42. 30. perc: 51-49. 33. perc: 51-56. 37. perc: 57-59. 39. perc: 63-59.