2017.06.05. 15:20

Szerdán rajtol a Körmend-ZTE párharc is a bronzért

Szombaton eldőlt, hogy az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság fináléját a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely az Alba Fehérvárral vívja, az Egis Körmend ellenfele pedig a bronzcsatában a ZTE lesz.

Szombaton lezárult az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 2016/2017-es szezonjának másik elődöntője is. A negyedik mérkőzésen idegenben, Zalaegerszegen sikerült győznie az Alba Fehérvárnak, így 3-1-re megnyerte a párharcot. Zalakerámia ZTE KK-Alba Fehérvár-Puebla+ 74-79 (27-21, 16-15, 19-23, 12-20).

Ezzel az is eldőlt, hogy az Egis Körmenden 3-0-val felülkerekedő Falco-Vulcano Energia KC Szombathely gárdája a fehérváriakkal találkozik az egyik csapat három megnyert meccséig tartó döntőben. A párharc szerdán rajtol a középszakaszt az első helyen záró Alba otthonában.

A döntő mérkőzései. 1. Június 7., szerda, 19.00: Alba-Falco. 2. Június 10., szombat, 14.45: Falco-Alba. 3. Június 13., kedd, 19.30: Alba-Falco. 4. Június 16., péntek, 18.00: Falco-Alba. 5. Június 18., vasárnap, 21.00: Alba-Falco.

Jó hír a Falco-szurkolóknak, hogy a klub ingyenes szurkolói buszt indít szerdán 14.15-kor Székesfehérvárra. (További információ és jelentkezés a 30/577-4915-ös telefonszámon).

A bronzéremért a két elődöntő vesztese, az Egis Körmend és a Zalakerámia ZTE KK játszik két vagy három mérkőzést az egyik fél második győzelméig.

A bronzmérkőzés programja. 1. Június 7., szerda, 18.00: Körmend-ZTE. 2. Június 10., szombat, 18.00: ZTE-Körmend. 3. Június 13., kedd, 18.00: Körmend-ZTE.

Szombaton megkapta a választ az Egis Körmend csapata az MKOSZ elnöksége által felkért fellebbviteli bizottságtól a Falco elleni elődöntő harmadik mérkőzése után beadott óvás elutasítását követő fellebbezésére: a testület - részben érdemi vizsgálat nélkül, részben vizsgálat után - is elutasítja az Egis Körmend által benyújtott óvást.